• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY-LED szalagos világítás

Gyors kérdés: ugyan nem LED szalag, hanem 12 V 50 W COB LED.

Tápegység a szekrényben, 2*0,75 mm^2-es vezeték viszi fel az áramot a LED-hez. Van-e limit, hogy milyen hosszú vezeték lehet a táp és a LED között, vagy van-e gyakorlati jelentősége minimálisra venni?
 
Gyors kérdés: ugyan nem LED szalag, hanem 12 V 50 W COB LED.

Tápegység a szekrényben, 2*0,75 mm^2-es vezeték viszi fel az áramot a LED-hez. Van-e limit, hogy milyen hosszú vezeték lehet a táp és a LED között, vagy van-e gyakorlati jelentősége minimálisra venni?
Az, hogy most 2 vagy 3 méter lenne a vezeték az szinte mindegy. Nagyobb mértékeknél feszültségeséssel kell számolni, de itt még nem jelentős.
 
Igen, a táp tekercselésének a szigetelése vagy micsoda (nem vagyok szaki annyira) az (egyik) ok. De egy középkategóriás PC táppal is próbáltam és azzal is vibrál de legalább nem zúgott.
Ha alkalmam nyílik aksival is kipróbálom. Kérdésem inkább azért tettem fel, hogy magával a vezérlővel lehet e valami ha egyébként jól működik?
Vagy ez természetes jelenség, így működik?
A vezérlő jól működik. Akkumulátorról és analóg tápegységről nem fog vibrálni. Kapcsólóüzemű tápegységről vibrálni fog.
 
Utoljára módosított:
Gyors kérdés: ugyan nem LED szalag, hanem 12 V 50 W COB LED.

Tápegység a szekrényben, 2*0,75 mm^2-es vezeték viszi fel az áramot a LED-hez. Van-e limit, hogy milyen hosszú vezeték lehet a táp és a LED között, vagy van-e gyakorlati jelentősége minimálisra venni?
Biztos, hogy 50 W-os az a LED? Van róla adatlapod?
 
Előfordulhat, hogy TC420 által vezérelt szalagok kissé vibrálnak? Ha ránézünk, nem vibrál de ha mozgatom a fényénél a kezem, látszik, hogy nem folyamatosan "ég". Gondoltam a táp miatt (ami enyhén zúg is dimmelve) de kipróbáltam egy számítógép táppal is és azzal is ugyanúgy viselkedik.
A led dimmerek nem a feszültséget változtatják, hanem villogtatják a ledeket. Az ún. kitöltési tényezőt változtatják. Ez azt jelenti, hogy egy villanás és egy szünet alkot egy periódust. Ha ezen belül ugyanannyi ideig világít, mint ammennyi ideig sötét, akkor 50%-os a dimmelés. Ha a teljes periódus idő negyedében világít háromnegyedében meg nem, akkor 25%-os a dimmelés. Stb...
A villogás frekvenciája olyan nagy, hogy az emberi szem nem tudja követni, ezért folyamatosnak látszik. Azonban a periférikus látás érzékenyebb a mozgásokra, így a villogást is jobban értékeljük a szemünk sarkából. Így van ez, akkor is, ha mozgatjuk a szemünket. Szóval bizonyos esetekben észre lehet venni a villogást. Egyébként a tápnak ehhez semmi köze, de ez a szaggatott terhelés bizonyos tápegységeket megzavarhat és ez okozhatja a tápegység feszültség ingadozását, ami fényerő ingadozást is okozhat, de szerintem te nem ezt látod, hanem a dimmer villogtatását, ami viszont normális.
A dimmerek nem azonos frekvencián működnek. A kisebb frekvenciájú villogás jobban észrevehető mint a magasabb frekvenciájú.
A tápegység zúgása eredhet a dimmelésből is, de a saját működéséből is adódhat.
Van olyan táp, ami nem alkalmas dimmer meghajtására. Ezt mindíg tisztázni kell a vásárláskor.
 
A vezérlő jól működik. Akkumulátorról és analóg tápegységről nem fog vibrálni. Kapcsólóüzemű tápegységről vibrálni fog.
Ez nem biztos, hogy így van, mert ha a dimmer villogtatását (ami normális) látja vibrálásnak, akkor akkuról is fog vibrálni. Amennyiben a tápegység feszültség ingadozásából adódó vibrálásról van szó, akkor igazad van.
 
Miért vagy bizonytalan? Adatlapom max az ibélyes link lenne :) Jobbat nem tudok..
Közben rátaláltam az ilyen LED-ekre. ... és rácsodálkoztam, mennyit fejlődött a technika az elmúlt két évben. :oops:
Ilyen felépítésű, előtét nélküli LED-eket (csak "32-36V-ost") nagy számban használtam korábban áramgenerátoros meghajtással. A névleges áramánánál kisebb árammal hajtva (valamint az eredeti lámpa hűtését legalább megháromszorozva) tömegével pusztultak el. A 32-36V-ot azért tettem idézőjelbe, mert félvezetők esetében ez ugye nem egy bemenő paraméter, hanem adódó érték.
Ezek után, nem is áramgenerátorral, hanem feszültséggenerátorral hajtva egy előtét nélküli félvezetőt, minimum kétségeim támadtak. ... de a kétségeim már elszálltak. 😉
 
Sziasztok,

Szeretnék a 4.000K-es ledszalagok mellé vásárolni a következőkből:

4m ~6.500K CRI95-98
4m ~10.000K
4m piros+kék (lehetőség szerint magasabb arányú kékkel)

Főként 12V-os érdekelne.

A valakinek van infója hol tudnám beszerezni őket, kérem ossza meg velem.
Kínából meg tudnám rendelni, de most nem szeretnék várni. Szóval hazai forrás érdekelne.
 
Sziasztok,

Szeretnék a 4.000K-es ledszalagok mellé vásárolni a következőkből:

4m ~6.500K CRI95-98
4m ~10.000K
4m piros+kék (lehetőség szerint magasabb arányú kékkel)

Főként 12V-os érdekelne.

A valakinek van infója hol tudnám beszerezni őket, kérem ossza meg velem.
Kínából meg tudnám rendelni, de most nem szeretnék várni. Szóval hazai forrás érdekelne.
Az Anrodiszlec-tol nagyjabol mindent meg tudsz rendelni. Novenyes akvahoz lesz?
 
Sziasztok,

Szeretnék a 4.000K-es ledszalagok mellé vásárolni a következőkből:

4m ~6.500K CRI95-98
4m ~10.000K
4m piros+kék (lehetőség szerint magasabb arányú kékkel)

Főként 12V-os érdekelne.

A valakinek van infója hol tudnám beszerezni őket, kérem ossza meg velem.
Kínából meg tudnám rendelni, de most nem szeretnék várni. Szóval hazai forrás érdekelne.

A piros-kekből (kínai, plant LED szalag, 4:1-es, 5050 chip) van készleten egy bontatlan tekercs. Rendelek újat és a beszerzési áron átadom ami van (+posta). Ha gondolod...
 
Sziasztok. Adott egy 145x 50x45 sugeres akvárium. Ehhez kene nekem egy LED-es világítás amit én raknék össze viszont kene egy kis segítség h mik kellenek hozza hogy megfeleljen mindennek. Válaszokat előre is köszönöm
 
Sziasztok. Adott egy 145x 50x45 sugeres akvárium. Ehhez kene nekem egy LED-es világítás amit én raknék össze viszont kene egy kis segítség h mik kellenek hozza hogy megfeleljen mindennek. Válaszokat előre is köszönöm
A "mindennek" alatt mit ertesz?
En cri+95 szalagot ajanlok, 4000k es 6500k felesben. Nagyon szep, eredeti szineket fogsz alatta latni.
 
A "mindennek" alatt mit ertesz?
En cri+95 szalagot ajanlok, 4000k es 6500k felesben. Nagyon szep, eredeti szineket fogsz alatta latni.
Minden alatt hogy mit kérjek a boltba hozza, milyen LED szalag hány méter kell meg ami kell hozza. Annyi már megvan h U profilba szeretném szerelni. Csak a többi nem megy hiába keresgéltem
 
Minden alatt hogy mit kérjek a boltba hozza, milyen LED szalag hány méter kell meg ami kell hozza. Annyi már megvan h U profilba szeretném szerelni. Csak a többi nem megy hiába keresgéltem
Az Anrodiszlec-honlapjan szinte mindent be tudsz szerezni hozza.
Ha hightech ben gondolkozol, akkor 4.5m 4000k, es 4.5m 6500k szalagra lenne szukseged, hozza egy 200w koruli tapegysegre, es egy dimmerre.
Ha lowtech ben gondolkozol, akkor 3-3m szalag elegendo lesz, egy kisebb tapegysegre, es egy dimmerre.
Dimmernek en egy Tc420 ledvezerlot ajanlanek. A lampa fel lekapcsolasatol kezdve a dimmelesig, napfelkelte, naplemente, ejszakaifenyig szo szerint mindent meg tudsz oldani. Kinabol 5-6ezer ft ert meg tudod venni, nalunk 15korul van.
A szalagok ugy vannak meretezve, hogy kb 50-60%-on kell majd uzemeltetned, igy nem fog melegedi, nem lesz szukseged hutesre.
 
Az Anrodiszlec-honlapjan szinte mindent be tudsz szerezni hozza.
Ha hightech ben gondolkozol, akkor 4.5m 4000k, es 4.5m 6500k szalagra lenne szukseged, hozza egy 200w koruli tapegysegre, es egy dimmerre.
Ha lowtech ben gondolkozol, akkor 3-3m szalag elegendo lesz, egy kisebb tapegysegre, es egy dimmerre.
Dimmernek en egy Tc420 ledvezerlot ajanlanek. A lampa fel lekapcsolasatol kezdve a dimmelesig, napfelkelte, naplemente, ejszakaifenyig szo szerint mindent meg tudsz oldani. Kinabol 5-6ezer ft ert meg tudod venni, nalunk 15korul van.
A szalagok ugy vannak meretezve, hogy kb 50-60%-on kell majd uzemeltetned, igy nem fog melegedi, nem lesz szukseged hutesre.
Kb meg tudod mondani mennyibe lenne minden? Mert ha helyek közel annyi lenne mintha készen megvenném akkor lehet felesleges lenne házilag csinálni. Bár kérdés melyik hasznosabb
 
Utoljára módosított:
Kb meg tudod mennyibe lenne minden? Mert ha helyek közel annyi lenne mintha készen megvenném akkor lehet felesleges lenne házilag csinálni. Bár kérdés melyik hasznosabb
Ha nem lesz magasnyomasu co2, akkor:
2x3m szalag kb14000, tapegyseg 8000, magyarorszagrol ledvezerlo 14000, postakoltseg 1500. Ha kinabol rendelsz vezerlot, akkor az kb 5000.
Uj gyari lampat ennyibol tuti nem fogsz kapni, max hasznalt fenycsoves, nem ledest. A fenyvsoves pilacs, meg teljesen mas kategoria.
Az emlitett cri+95, magas szinhusegu szalagok. Itt a forumon sokan csereltek ki a gyari led pilacsukban levo szalagokat ilyenre.
 
Ha nem lesz magasnyomasu co2, akkor:
2x3m szalag kb14000, tapegyseg 8000, magyarorszagrol ledvezerlo 14000, postakoltseg 1500. Ha kinabol rendelsz vezerlot, akkor az kb 5000.
Uj gyari lampat ennyibol tuti nem fogsz kapni, max hasznalt fenycsoves, nem ledest. A fenyvsoves pilacs, meg teljesen mas kategoria.
Az emlitett cri+95, magas szinhusegu szalagok. Itt a forumon sokan csereltek ki a gyari led pilacsukban levo
 
Back
Oldal tetejére