• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Discus pond

Lenne egy jó tanácsom. Ekkora aksiba érdemes lenne a Co2-t külső reaktorral beoldani. Az Oiban tudsz venni hozzá vízszűrő házat és szerelvényeket, a Hungárián meg van egy bolt, ahol a CO2 szelepet és elzárót tudod megvenni. Kb. fél óra alatt összerakod és legfeljebb egy 10-esből megvan. A segítségével jobban eloszlik a CO2, és ami a legjobb, nem lesz minden tiszta buborék.
Már dolgozom rajta, de kösz az infót.
 
Ma cseréltem utoljára csapvízzel, jövő héttől megy az RO. Sajnos a barna alga és a zöld cérnaalga megjelent így két hét után. Nem voltam boltog tőle!!!! :mad: De szűrőtöltete kvadiújak, szóval lehetett számítani rá. Ma csináltam egy nagyobb 70%-os vízcserét meg összeszedtem a cérnaalgát amennyit tudtam, a levelekről meg letörölgettem a barna algát. A növények szépen fejlődnek, a stemek főleg. Viszont a pogo helferi, bolbitis és a blyxa még ugyanolyan! A világítás 6 órában megy, a CO2 két órával indul a feny bekapcsolása előtt. Remélem ha a fény és a tápozás már beállt akkor mindegyik magához tér!

A két szemközti esőztetőböl az egyiket, átraktam a hosszanti oldalra, hogy ne egymással szembe dolgozzanak. Így talán jobb lesz a körforgás. Ma néztem nitrit és nitrát szintet de nem mutatott veszélyes értéket. Valószínű, hogy még az ammónia van túlsúlyban, de azt nem tudok mérni!:whistle:
Lehet, hogy kéne nyomatni bele folyékony bacit?
 
Az emlíett növények közül egyik sem egy sprinter alkat. A pogo meg kifejezetten utálja ha átültetik. Olyankor megsértődik és hetekig csak kuksol egy helyben:sleep:. De nem tart ez örökre! Észbe kap és megindul. Légy vele-velük türelmes!:)
 
Az emlíett növények közül egyik sem egy sprinter alkat. A pogo meg kifejezetten utálja ha átültetik. Olyankor megsértődik és hetekig csak kuksol egy helyben:sleep:. De nem tart ez örökre! Észbe kap és megindul. Légy vele-velük türelmes!:)
Köszi a bíztatást, remélem tényleg csak téli álmot alszanak. (y) Pedig már mennék az Obiba sövénynyíróért!
Addig is marad türelmes vízcsere meg takarítás!
 
Ma voltam az Obiban és beszereztem gumi alátéteteket a szekrénybe. A kertosztályon találtam, szép bordó színben. :D Sajna a hungarocel teljesen szétmorzsolódott a két 2080-as alatt. Igy azonban sokkal alkabb lett a két szűrő és még a vizet is felfogja! ;) Továbbá elég kemény ahhoz, hogy a szűrő görgői mozogjanak rajta.

P1080015 by sztano.tamas, on Flickr

url=https://flic.kr/p/qUhDTE]
16344269480_7c8f70364e_b.jpg
[/url]P1080014 by sztano.tamas, on Flickr

Szóval maradt egy darabka kisebb szűrő alá, bárkinek felajánlom aki igényt tart rá:

P1080016 by sztano.tamas, on Flickr
 
Ezt nagyon kicentizted :)
Előbb találtam ki a berendezéseket, így ahhoz tudtam gyártatni a szekrényt!
Tolok majd egy total képet is, csak most kapnak a ledek egy gyorsleoldó csatit. Ha le akarom szedni őket, akkor ne kelljen trafóstól, mert sajna nem függesztett armatúrában vannak.
 
Tettem be négy amano-t, de két napja nem látom őket, remélem nincs bajuk. Max világgá mentek!:D

P1080046 by sztano.tamas, on Flickr

Ecsetfarkú guppik (nagyon bejönnek):
P1080053 by sztano.tamas, on Flickr


Majd elfeljtettem, beüzemeltem a DIY CO2 reaktorom, csak tettem rá egy kis pluszt én is, hogy könnyebben légtelenítsek. A 2080-as 30 mp alatt nyomta ki a levegőt a vízszűrőből.
P1080068 by sztano.tamas, on Flickr
P1080071 by sztano.tamas, on Flickr
P1080073 by sztano.tamas, on Flickr
 
Autós hasonlattal élve itt aztán egy csavarhúzót sem lehet leejteni.
Ez így volt tervezve vagy véletlenül minden pont befért? :LOL:
Így terveztem. Az első asztalos el is cseszte a méreteket, de a második (cimborám) helyrehozta! A zsanérok miatt nem fért volna be a 2080-as baloldalt, de a válaszfalat áttettük két centivel, a belsőpolc csökkentésével és így már patent minden!!!;)
 
A kényeskedő növényeid közül a pogostemon helferi amit ismerek valamennyire: nálam kicsit kényeskedett az elején, de aztán szépen beindult, a nem túl sok fénnyel is beérte, táppal sem volt kényeztetve. Nem kapkodott, de volt látható fejlődés. A víz kb ennyi nálam is volt elég sokat a nyáron.
Lágy vízben, több fénnyel, több táppal/táptalajjal már látványosabban fejlődött.:)
 
Back
Oldal tetejére