• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Discus pond

A gömbmohát téglalap alapúra szétszedtem (ollóval félbevágtam előtte) és az Obiban vett átlátszó műanyag cérnával körbetekertem szorosan. (origin by Matyi) Ahogy nő biztos nagyobb lesz, de nem fog 10 centiket kúszni! Arra ott a többi moha.
 
A gömbmohát téglalap alapúra szétszedtem (ollóval félbevágtam előtte) és az Obiban vett átlátszó műanyag cérnával körbetekertem szorosan. (origin by Matyi) Ahogy nő biztos nagyobb lesz, de nem fog 10 centiket kúszni! Arra ott a többi moha.

Értem, az ötlet tetszik :)
 
Én volt amelyiket végig kötöztem átlátszó műanyag cérnával (gömbmoha), a fissit, riccardiát, weepinget ragasztottam.

Engem az is érdekel, hogy mivel ragasztottad, mi az a ragasztó, ami belefér az akvárium ökoszisztémájába? :D (Nem mintha növényest terveznék, csak kíváncsiságból :p)
 
Szia!
A 2080-as egy nagyon jó szűrő de van egy nagy hibája. A rotorháznál a víz kivezetését egy puha fehér műanyag alkatrésszel
oldották meg és ebbe még beleraktak egy idomot rögzítésnek.Hát ezeket megfelelően összepasszítani nem egyszerű.
Az a kis ellem nem lóghat bele a rotorházba de rögzíteni, tömítenie kell a fehér elvezető részt. Tisztításnál van hogy 3-4 szer is
szétkel szednem és légtelenítésnél előfordul hogy az egész elmozdul.
Gratula a medencéhez!
Nem az volt a hiba, az installációs szetteket nem jól toldottam össze így fals levegőt szívott. Meg volt közötte repedt is a használt szűrőhöz kaptam.
 
Sikerült a keretet is rátennem, és gyorsan beüzemeltem az egyik 108 wattos ledet, a kékkel. Majd holnap jön a szekrény rendberakása, elosztók stb...
készítettem pár képet még a kötözés és a ragasztás alatt, de elnézést előre is a minőségért.

qYKhfQ4wuaP9esHT17rvr82HcSY2nc7H4ZiOKLcX4VGOEQ-dWBfvyS0Ca1LcS5YsN8P9hVDrVM8=w1332-h488

6FQ9zE3VUG-oPV20NBgtnSCnZW_0wnaZ-WVtHZIYZaRnbPrbhqm_PuXRhutx33n05a-3orObrRE=w1332-h488

52CTmr9vdZUpD_ou19hu7PVjpuokGfRy_WMse10dTaX-j_Hxt4RlhR5Tn9vFivTQWWoGU7JnZBU=w1332-h488


Még homályos a víz, remélem holnapra letisztul, ime a végerdmény:
ecMesV1IywXlPyKY0PJiAiYGg-D1JpzJXk8UyUTAILY21Zm6nbhS2MALtjy4fLuhUQJc1ZCiKJA=w1332-h488

kzMy7ExGLQ8MNHEyxp-rYr-8o32zSEcXuZQAef9URsJTd1tqzEXDeKHAq17zLaUMs0gYQyDwAgs=w1332-h488


mára ennyi.....
 
Ma megvolt a második 50%-os vízcsere. Kapott 5ml carbot, és 4ml microt (Dr Garden). A fény megy 6 órát, de a manuális dimmelője forrósodik valószínű ki kell cserélni vagy át kell térnem az időzítősre.
A flow-m elég erős, (a két 2080-as küldi rendesen) szerintem holnap felfúrom az esőztetőket nagyobb lyukméretre.

Pár kép, de nem sok minden változott:

PF_LnNN4QXUlINEjByfvnLdVsQB3FThZ1V6ofwoktaQKi5g9eGBMAroIoQcNvywgFwdyuJ2l0HI=w1332-h488

eCN0Q7cie45OOGkQw6YQvyDda5vc_DSUxPIGlPlrDoyJVsEL89ihQbaoviELfdq89NWKN3nkArE=w1332-h488
 
Kezdenek megbékélni, de még mindíg tele akvacuccokkal a szoba!:whistle: Majd hétvégére minden kész és tiszta lesz! A halak egy 30 literes kis kínai tükörhátlapos akiban várják a költöztetést. Szóval most már 480 liter van a szobában!!!!:D
Szekrényt kell még leszigetelnem, legalább is az ajtókat, hogy halkabb legyen a szoba. Nekem már fel se tűnik, de a lányok szerint hallani a zúgást.

A vízcsere után is még opálos egy kicsit, ez természetes?
 
Üdv!
Nekem is voltak diszkoszaim, de elúsztattam őket, mert szegények már szűkölködtek a 240 literben. Ezért most átalakítottam az akváriumot,és belevágtam életem első kifejezetten növényes akváriumába, tegnap volt az üzembehelyezés. Ha elég tapasztalatot gyűjtök, és kicsit jobban belerázódom a zöldségek rejtelmeibe, én is valami hasonlóval szeretném megbotránkoztatni a családot! :D Nagyon szép, tetszik, alig várom h milyen lesz majd a halakkal, meg amikor már a növények is beindutak. Grat!
 
Szia Tamás!
Szép lett a mohásítás és kötözés!(y)
A kövekről próbáld meg egy ecsettel lesöpörni a homokot és a frontüvegnél is egyengesd el kicsit.
Az opálosság idővel elmúlik magától, de purigennel is segíthetsz rajta.
Ne aggódj, a család is nagyon meg fogja szeretni, de ők egyenlőre csak a kellemetlenségeit látják. Vond be őket, válasszanak ők halat bele. Persze gondosan terelgesd őket a helyes irányba:whistle:!:D
 
Köszi a bíztatásokat, holnap rendberakom a dekort, a hátsó nagy anubiasokat jobban láthatóvá teszem mert szerintem nagyon szépek. A Dekort nyugodtan árnyékolhatják. ;)
Anna lányom már nagyon feni a fogát pink diszkoszokra, majd szólok a német Stendkernek a vérvonal kitenyésztésére.:ROFLMAO: Ázsiban már próbálkoznak.
Eljött a holdfelkelte:

0WQ32r537Ukdi696_jIOIEhPbtDT6QSZh21G9zLYHTwXxtM1X-r8IyMHBLKSFw-Cttazhx1xa3g=w1332-h488
 
Mos már szinte biztos, hogy megcsinálom ennek az aksinak a kostesóját. Én az előtérbe egyébként parvulát vagy mc-t szántam, de mulmozás szempontjából lehet kövek lesznek vagy csak valami sötét talaj.
Mikor kerülnek be a halak? Kérünk képeket!
 
Mos már szinte biztos, hogy megcsinálom ennek az aksinak a kostesóját. Én az előtérbe egyébként parvulát vagy mc-t szántam, de mulmozás szempontjából lehet kövek lesznek vagy csak valami sötét talaj.
Mikor kerülnek be a halak? Kérünk képeket!
Az sajnos még 4 hét legalább, :( de muszáj megvárni a bacik elszaporodását, hiszen mindkét szűrőben a töltetek teljesen újak.
Az előtérben a dekor majdnem fehér, nem lesz egyszerű majd fotózni, de ez megvolt már a régi aksiban is, és nagyon tetszik. Én sem szerettem volna füvet vagy talajfutót a mulm miatt. A koszok majd termelnek rendesen, ezért is max 6-8-an lesznek majd. :)
A kövekre tetteünk mc-t meg a fákra hydrocotyle tripartita japant.
 
Ma a szekrényt tettem rendbe, meg felfúrtam az esőztetőt, most már kellemesebb a vízmozgás!(y) Diszkoszbarát!

Tegnapról még egy kép, nekem nagyon tetszik. A kép címe inverse seashore:

YT99cJ89Upl-GPEBjjprhUjAcib-U-IvXqSoM4-zFe8ITpJk-oma6GA-UfrzQhqbEkLmQxhw9k0=w1332-h488


Ari, a feleségem felfedezte Motkányt a scapen:

A9Bc41Nb2RmkntB3OEETPGcH7dxUKiYH0dkrwYEvV2-7DChem9NLiXxT2Yxn2xZAyvGekJWTBkk=w1332-h488


Zoomolok:
CjdRQlUecB7dyDAxn1VGkwMtFMhCjhLtVfTW1abEKIb7wbnpMLu3u2I4UXkwlG-5wbl6lnM_IRI=w1332-h488


aya3L_5htH8FUD3igHdDzl-EF3ZQpeAWkhwZBZhwmD1pBOZJpq8O3nvSOCBCo9SI-3xlDrkhq20=w1332-h488


Szerintem inkább egy unikornis a HP-ből :eek: Whooooaaaa
ZkuJs_FkXPUAmo-BMpAXPusHI8GfXy-Orc1jiZeSJT-8UV5tlStzqnOVsepflYG985l_WQ8Kf0Y=w1332-h488
 
Utoljára módosított:
Az sajnos még 4 hét legalább, :( de muszáj megvárni a bacik elszaporodását, hiszen mindkét szűrőben a töltetek teljesen újak.
Az előtérben a dekor majdnem fehér, nem lesz egyszerű majd fotózni, de ez megvolt már a régi aksiban is, és nagyon tetszik. Én sem szerettem volna füvet vagy talajfutót a mulm miatt. A koszok majd termelnek rendesen, ezért is max 6-8-an lesznek majd. :)
A kövekre tetteünk mc-t meg a fákra hydrocotyle tripartita japant.

Nekem most elég sok bajom van azzal, hogy parvula tele megy mulmmal és már nagyon nehéz karbantartani. Ezért a következő átalakításnál olyan aljzatot szeretnék kialakítani, amit könnyebb karbantartani. Hiába jó a szűrésed, ha oda nem jut el a sok kosz. Az évek alatt bebizonyosodott, hogy az aljzatban felgyűlt szutyok sok gondot tud okozni.

Lenne egy jó tanácsom. Ekkora aksiba érdemes lenne a Co2-t külső reaktorral beoldani. Az Oiban tudsz venni hozzá vízszűrő házat és szerelvényeket, a Hungárián meg van egy bolt, ahol a CO2 szelepet és elzárót tudod megvenni. Kb. fél óra alatt összerakod és legfeljebb egy 10-esből megvan. A segítségével jobban eloszlik a CO2, és ami a legjobb, nem lesz minden tiszta buborék.
 
Back
Oldal tetejére