• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Discus pond

azta... és ez mind meg is maradt? nem semmi. Azt hittem lesz 10-12 féle növény benne azt annyi.
De így is nagy segítség a lista, majd amit megtalálok képen az tuti megmaradt ilyen hőmérsékleten ;)
 
450 literes volt . Az asszony alig várta hogy száműzze a nappaliból ezt a kissebbfajta medencét. A kádat másfélszer töltötte fel nagyobb vízcserekor. [emoji28]
Szóval egy kisebb 64 literes lesz.

Mennyibe került egy ekkora akváriumot fűteni? Hány fokos volt a lakás?
 
komolyan mondom a KH-4.5 a ph-m 6.6 a co2-m meg 25 a tesztek szerint, azt kék drop checker.

Ha meg leviszem a ph-t mondjuk 6.20-ra akkor az ominózus KH-PH-CO2 mátrix táblázat szerint már a CO2-nek 85 ppm-nek kell lennie és még a mágnes szelep be se kapcsol. Ha tovább leviszem már bekapcsol de a ph tovább csökken, úgy hogy már van pufferem. NEM értem!!!!:mad::banghead:

Nem offolok itt tovább majd a naplómban! Bocs @tamasgp
Remélem ez az ominózus akvárium :)
Egy DC "fertőtlenítést" érdemes volna csinálnod! Pohárba szoktam tenni RO vizet, meg a DC-t is próbálom megtölteni majd be a mikróba 4-5 percre had följön ki .Jártam már úgy, hogy teljesen fals értékeket mutatott a benn maradt szennyeződésektől vagy mosás, ecet maradékától és hiába a sok öblögetés. Volt, hogy amint beöntöttem a tesztfolyadékot, már be is sárgult, pedig ég be se raktam az akváriumba
 
Utoljára módosított:
Remélem ez az ominózus akvárium :)
Egy DC "fertőtlenítést" érdemes volna csinálnod! Pohárba szoktam tenni RO vizet, meg a DC-t is próbálom megtölteni majd be a mikróba 4-5 percre had följön ki .Jártam már úgy, hogy teljesen fals értékeket mutatott a benn maradt szennyeződésektől vagy mosás, ecet maradékától és hiába a sok öblögetés. Volt, hogy amint beöntöttem a tesztfolyadékot, már be is sárgult, pedig ég be se raktam az akváriumba
Ilyen szennyeződésre gondolsz? Nekem 2-3 naponta lesz ilyen. Bocs @sztanotomi ha offolok.
 

Attachments

  • 20180911_175023_HDR.jpg
    20180911_175023_HDR.jpg
    168.8 KB · Megtekintések: 3
Ilyen szennyeződésre gondolsz? Nekem 2-3 naponta lesz ilyen. Bocs @sztanotomi ha offolok.
Nem, hanem az üveggömbben megtapadó anyagokra, mint az ecet is amit mosásra használtam, és sima ömblögetéssel nem tűnt el az üvegről. De el tudom képzelni, hogy a sima használatból adódóan is kicsapódhat a vízből vegyianyag, pl a tápokból, mert volt, hogy később is fals értéket mutatott pedig nem volt mosva mégis úgy volt zöld a tesz, hogy nem is ment a CO2.
Forrázás után meg ismét jól "mért"
 
Nem, hanem az üveggömbben megtapadó anyagokra, mint az ecet is amit mosásra használtam, és sima ömblögetéssel nem tűnt el az üvegről. De el tudom képzelni, hogy a sima használatból adódóan is kicsapódhat a vízből vegyianyag, pl a tápokból, mert volt, hogy később is fals értéket mutatott pedig nem volt mosva mégis úgy volt zöld a tesz, hogy nem is ment a CO2.
Forrázás után meg ismét jól "mért"
És nálam ez a "taknyosodás" mitől lehet?
 
Remélem ez az ominózus akvárium :)
Egy DC "fertőtlenítést" érdemes volna csinálnod! Pohárba szoktam tenni RO vizet, meg a DC-t is próbálom megtölteni majd be a mikróba 4-5 percre had följön ki .Jártam már úgy, hogy teljesen fals értékeket mutatott a benn maradt szennyeződésektől vagy mosás, ecet maradékától és hiába a sok öblögetés. Volt, hogy amint beöntöttem a tesztfolyadékot, már be is sárgult, pedig ég be se raktam az akváriumba
Jó volt újra bekukkantani ebbe a naplóba, de ez már befejezett aki. ;)
Az aktuális az a watertown-fossils
Oda írok majd.
 
Back
Oldal tetejére