• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Discus pond

Bepakoltam a kocsiba a visszárú nádköveket, úgyhogy holnap becserélem bazalt tufára. Leengedtem a vizet és legoztam egy kicsit a fákkal. Kettő variáns tetszett nagyon. Vélemény?
1.
GyGFV3Dy8GtP1Puw63elDm_t8UEnCb94FKO_jywywznnTTER7EJEPxzfgsZ5Cj5W8-B6WMOPygI=w1332-h488

2.
ztoIABwXX7E7SquPP68Juotdru3WwYqTYjpPqTZSqBFmjtzOvDs8efSQkNVirTgHUh4haKrSZrM=w1332-h488


baloldali rész felülről:
PRo2XvEaWl5bElKZ_XkAefd6tIX89wVdg3Na5slG4bdHEAvufPYD00JPcx1mDeobt_Cdd8KktHw=w1332-h488


Egy kimaradt, lehet majd vinni ;)
22R7fSWRsJnn-x4q5RAfvYkYJl_fddUF2vrXVJ3N5xtnYdspuo7Z4ax0ksvD2cw9jFybGF1Wnr4=w1332-h488
 
Utoljára módosított:
Azért spricceld be a fákat és fóliázd le az akváriumot úgy talán nem szárad ki nagyon míg véglegesen víz alá nem kerül ismét.
 
Ez brutál méretű lesz :)
Az álom akváriumom is kisebb ennél.:ROFLMAO:
Az anubias tényleg nem lesz valami szép ezek mellett a növények mellett. De hidd el, bőven lesz árnyék. Sok olyan növényed van ami "kellemes" árnyékot fog adni a discus-oknak ;)
Kíváncsian várom a scape-et!

Jut eszembe. A tufát lehet érdemes lenne a biztonság kedvéért savazni. Sajnos előfordulhat hogy nem teljesen homogén.
 
Viszek ecetet holnap, :confused: ha egy kicsit is pezseg, marad a sima bazalt. De ahogy elnézem a fákat, ha körberakom szerintem elég lesz 30 kg.
Spricc kész, fedő rendben.
 
Viszek ecetet holnap, :confused: ha egy kicsit is pezseg, marad a sima bazalt. De ahogy elnézem a fákat, ha körberakom szerintem elég lesz 30 kg.
Spricc kész, fedő rendben.
Ha nem vészes az ára, akkor szerintem vigyél jóval többet, mert legalább lesz miből válogatni, mert pont olyan darab nem lesz, ami éppen akkor, oda kell... (tapasztalat). esetleg megbeszélni a kereskedővel, hogy ami megmarad némileg csökkentett áron vegye vissza ;)
 
Már csak azt kellene eldönteni, hogy fekete vagy barna tufa legyen. Azt hiszem van mindkettő neki.
Ha rám hallgatsz, neten keresgélsz képeket ahol látod, hogy fest hasonló színű, formájú kő víz alatt.
Mondjuk nagyon forma és textura függő, hogy a barna vagy a fekete áll neki jobban. (szerintem)
Én azt mondanám, hogy a finomabb textúra esetén talán a barna jobban vissza adja víz alatt a látványt, feketénél nagyon sötét lesz.
Ha nem annyira finom a textúra, de mondjuk a kövek formái szépek, és mondjuk kontrasztos képet akarsz létrehozni, akkor lehet hogy a fekete lenne jobb.
 
Megvolt ma a kő csere! Megint esőben sz...rá ázva a legkisebb (20-40 centis) darabokat kiválogatva, sikerült 50 kilót összeszedni. Hazafelé még beszereztem vésőt, kesztyűt meg lavórt a daraboláshoz, :eek: Hát nem sok kedvem volt az erkélyen kőfaragót játszani, de egy kis forraltbor segített. :p
Végeztem, ime az erdemény:
Tqi5B6fGtT9HKpEZ3hQg2FmbxL3qnXgtREQp1IvcEqsbmhDprANbyRri50DssOslP4FuH56_l2w=w1332-h488

le0NWKxiSs0uuLMB9ZTvGQWxECnk2Wwo_cneOQYlrz62fG49RX9i8f81011cezsKVMNOYH-FfPM=w1332-h488

tEMs5rMIxMxmylNG22DhPVh8pKqQOxRYk4OQ-x_lDwHc2wQ2Y9JGrjNjQgfts9m-AYxfx9SOufY=w1332-h488
 
Utoljára módosított:
Belement 12 kg red moor fa, 25 kg lávakő, 2.5 kg tropica táptalaj és 27 kg Amazonia. Többre számítottam, de a szigetek ennyit nyeltek el.
 
Back
Oldal tetejére