• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Discus pond

Nagyon jó lett. Igaz a végső fotón nehéz lesz eltüntetni a szimmetriát. Nincs fókuszpont, nincs aranymetszés most még.
Ettől függetlenül nagyon jó alap és szépen be lehet zöldíteni. Megérte a közös legózás.
 
Nagyon menő, kíváncsian várjuk a feljeményeket :)

U.I.: Én és a párom a szerencsések, akik "megöröklik" Sztano Úr 240-esét és belevágnak eme felettébb pénztárcaszaggató, de gyönyörű hobbiba :D Mi is indítunk majd naplót, ha elkezdtük a munkát!
 
Utoljára módosított:
Nagyon komoly kis kezdeményezés!Jo kis scapet raktatok Matyival össze!Igaza Viktornak,hiányzik az Arany metszés pont,de ez nem egy verseny aki lesz!Szurkolok,és várom a többi fotót!
 
Ez még csak egy váz, ennek a negyede fog csak látszódni növényesítés után.
Mindig az ilyen apróságokon akadtok fenn. Első növényes akváriuma, ha gond nélkül fog üzemelni már az is nagy lépés elsőre . De ha szépen benövi az a rengeteg növény ami belekerül akkor majd belevágjuk az arányokat :)
 
Most megy a növényesítés @Luigi13 csapat elméletileg ment kicsit segédkezni a növényesítésben. Rengeteg munka van még vele.
Ma kiszedni a régiből a növényeket, kiszedni a dekorhomokot azt kimosni, homokot belerakni elkezdeni a moharagasztást ültetést feltöltés. 450l es apróságról beszélünk.
 
Ha diszkosz, akkor a nagyon hegyes ágakat csípjétek le szerintem.. Én is megjártam egyetlen egy ilyen ággal, és megsértette az egyik diszkoszom szemét..:-/
De azóta hál istennek rendbe jött.. És semmi baja.;)
 
Ez még csak egy váz, ennek a negyede fog csak látszódni növényesítés után.
Mindig az ilyen apróságokon akadtok fenn. Első növényes akváriuma, ha gond nélkül fog üzemelni már az is nagy lépés elsőre . De ha szépen benövi az a rengeteg növény ami belekerül akkor majd belevágjuk az arányokat :)
Igazad va.Elsö aki, örültem volna ha ilyen scapel kezdtem volna növènyezni, nem a bèna szettel.Vàrjuk a fotokat.
 
Ha diszkosz, akkor a nagyon hegyes ágakat csípjétek le szerintem.. Én is megjártam egyetlen egy ilyen ággal, és megsértette az egyik diszkoszom szemét..:-/
De azóta hál istennek rendbe jött.. És semmi baja.;)
Jaa hát ha elbambult én szemmel nekiment így járt, ez olyan mintha minden hegyes faágat levágnánk az erdőbe mert lehet nekimegyek és kiveri a szemem :)
Elég vaskos ágak vannak szerintem nem lehet gond, ha azoknak nekimegy az a fejét veri le nem a szemét
 
Növényesítésre ötlet

10904533_672633122845977_6031370201720130342_o.jpg
 
Vagy megcsináljátok ilyenre :) Imádom ezt az akváriumot :) Egyetlen hiba van benne. Az ékfoltosok. :)

10504931_1602119426676841_3167546586274546421_o.jpg

Ez is és az előző is nagyon hasonlít alap elrendezésben, de Tamás sokféle növénnyel képzeli el. Ma délelőtt segítettünk is beültetni legalább 20 féle növényt és még egyszer ennyit hagytunk rá, hogy elhelyezhesse! Szerintünk idővel majd szűkítenie kell ezt az óriási listát....
 
Ez is és az előző is nagyon hasonlít alap elrendezésben, de Tamás sokféle növénnyel képzeli el. Ma délelőtt segítettünk is beültetni legalább 20 féle növényt és még egyszer ennyit hagytunk rá, hogy elhelyezhesse! Szerintünk idővel majd szűkítenie kell ezt az óriási listát....
Szerintem a led fog szelektálni. De ne legyen igazam
 
agy megcsináljátok ilyenre :) Imádom ezt az akváriumot :) Egyetlen hiba van benne. Az ékfoltosok. :)

Attila, kitért a hitéből mikor Valisneriát akartuk berakini!!!! ;) Különben teljesen ilyen lett! :whistle:

Félre a tréfát,tegnap éjfélre sikerült végeznem a régi aki rendberakásával, és a dekor feltöltésével a 450-esbe. Beüzemeltem a két 2080-ast, de sehogy se akart 2-ig kilevegősödni. Úgy csobogott, szürcsögött mint a Trevi kút fénykorában! Ez ilyen nehéz vagy csak rosszul indítottam el. :cry:
Szárazon bekötöttem, majd a légtelenítő pumpával beszivattyúztam a vizet, de levegős folyamatosan. Az egyiken a max. zöldig megy ki a piros csúszka, a másikon meg csak a minimumig.
Én ezt nem értem. 2-kor már nem volt kedvem szétszedni újra őket. A régi EHEIM-em 3 perc alatt kilevegősödött!!!!

Már képeket se volt erőm készíteni majd ma este!
 
Attila, kitért a hitéből mikor Valisneriát akartuk berakini!!!! ;) Különben teljesen ilyen lett! :whistle:

Félre a tréfát,tegnap éjfélre sikerült végeznem a régi aki rendberakásával, és a dekor feltöltésével a 450-esbe. Beüzemeltem a két 2080-ast, de sehogy se akart 2-ig kilevegősödni. Úgy csobogott, szürcsögött mint a Trevi kút fénykorában! Ez ilyen nehéz vagy csak rosszul indítottam el. :cry:
Szárazon bekötöttem, majd a légtelenítő pumpával beszivattyúztam a vizet, de levegős folyamatosan. Az egyiken a max. zöldig megy ki a piros csúszka, a másikon meg csak a minimumig.
Én ezt nem értem. 2-kor már nem volt kedvem szétszedni újra őket. A régi EHEIM-em 3 perc alatt kilevegősödött!!!!

Már képeket se volt erőm készíteni majd ma este!
Szia!
A 2080-as egy nagyon jó szűrő de van egy nagy hibája. A rotorháznál a víz kivezetését egy puha fehér műanyag alkatrésszel
oldották meg és ebbe még beleraktak egy idomot rögzítésnek.Hát ezeket megfelelően összepasszítani nem egyszerű.
Az a kis ellem nem lóghat bele a rotorházba de rögzíteni, tömítenie kell a fehér elvezető részt. Tisztításnál van hogy 3-4 szer is
szétkel szednem és légtelenítésnél előfordul hogy az egész elmozdul.
Gratula a medencéhez!
 
A 2080-as egy nagyon jó szűrő de van egy nagy hibája. A rotorháznál a víz kivezetését egy puha fehér műanyag alkatrésszel
oldották meg és ebbe még beleraktak egy idomot rögzítésnek.Hát ezeket megfelelően összepasszítani nem egyszerű.
Az a kis ellem nem lóghat bele a rotorházba de rögzíteni, tömítenie kell a fehér elvezető részt. Tisztításnál van hogy 3-4 szer is
szétkel szednem és légtelenítésnél előfordul hogy az egész elmozdul.
Gratula a medencéhez!
Kösz a gratulát és az infot, akkor este (szülői után:confused:) szét szed, igazít, majd összerak!
 
Vagy megcsináljátok ilyenre :) Imádom ezt az akváriumot :) Egyetlen hiba van benne. Az ékfoltosok. :)

10504931_1602119426676841_3167546586274546421_o.jpg

Sztano bocsi az offért, de erre muszáj rékérdeznem...
Hogy kell elképzelni egy ilyen ültetést/kötözést? Már alapból végigkötözik az ágakat vagy ennyire lehet irányítani a mohákat a nyírással és kapaszkodnak tovább?
Nagyon érdekel mert kötözés előtt állok :)
 
Én volt amelyiket végig kötöztem átlátszó műanyag cérnával (gömbmoha), a fissit, riccardiát, weepinget ragasztottam.

És ahogy nőnek továbbtudnak kapaszkodni?
Cérna (gömbmoha) alatt mit értesz? A GA-ban kapható kötözőt vagy feldaraboltad a gömbmohát és azt kötözted cérnával???
 
Back
Oldal tetejére