• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moha superglue ragasztóval?

viktorlantos

Alapító
Admin
Nem nagyon volt szó ezen a fórumon még a Superglue Gel ragasztóról, amit időnként használnak kis moha csomók rögzítésére. Fára és kövekre is jó és biztonságosan használható az akiban. Főleg olyankor használják amikor túl apró a moha vagy a kötözők nem használhatók rendesen. (pl szikla)

Még nem próbáltam személyesen, de a google elég sok találatot dob ebben a témában.
Először talán a malájoknál olvastam még hónapokkal ezelőtt.

http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... rocks.html
 
Milyen ragasztó ez? Pillanatragasztó? Ebben az esetben a Loctite Super Attak Gél jut eszembe. Viszont ez cián-akrilát tartalmú (mint általában az összes), ez okozhat gondot...
 
Azt mondják a pillanatragasztó -minden hiedelemmel ellentétben- száradás után egyáltalán nem káros.
 
ha rákeresel a neten van több olyan ragasztó is amit tengeri akikhoz és ilyen célra is használnak. ezek nem veszélyesek a halakra élőlényekre.
ilyen zselés cucc. ezek nem ciánosak szerintem de lehet tévedek.
 
A ragasztópisztolyban lévő szilikonos valami szintén megfelelő erre a célra, vagy az nem jó?
 
A ragasztópisztolyos cucc nem tart sokáig víz alatt. Anno talajszűrőt próbáltam készíteni vele, pár hét után elnyálkásodott és elvált a felülettől. Szerintem mérgező is, mert döglöttek az Artemiák a talajszűrő fölött, szét is szedtem a cuccot.

Tudtommal a zselés pillanatragasztó is cianoakrilát, de miután megköt, veszélytelen. Mivel víz hatására köt meg, ezért ez egy vizes mohánál elég gyorsan megtörténik.

Cyanoacrylate - Wikipedia, the free encyclopedia
Toxicity
The fumes from CA are a vaporized form of the cyanoacrylate monomer that irritate sensitive membranes in the eyes, nose, and throat. They are immediately polymerized by the moisture in the membranes and become inert.
 
Urak,

Böngészgetek, de még nem találtam megoldást egy kérdésemre: a kisebb ágas-bogas faágak tövét mivel szokták rögzíteni ahhoz, hogy a flow és a vízcserék ne mozgassák ki? Gondolom egy opció, mikor sziklákhoz kötözik vagy közé feszítik. De láttam olyan kompozíciót, ahol egy magányos fa áll ki a teljesen lapos aljaztból ki.

Szilikonpisztoly mennyire opció itt? Régebben akváriumot is ragasztottak vele, gondolom csak nem mérgező.

És ez a Superglue hol szerezhető be?
 
Bocsi az értetlenkedésért, de ezek szerint a nedves fára-kőre lehet a szintén nedves mohát ragasztani?
 
Igen! Leraksz egy csepp ragacsot rányomsz egy pici mohát és így szépen végigmész az egész dekoron amit mohásítani akarsz.

Köszönöm Neked is, sehogy sem mertem nekifogni...
Csak a mohát szokás ragasztással rögzíteni, vagy más fára növeszthető növényekkel is beválik? Arra gondolok, hogy nem árt-e a ragasztó a gyöktörzsnek?!
 
Nahát, nem gondoltam volna, hogy lehet ragasztani nedves kőre nedves mohát. :happy:
Ez itt alant egy zselés pillanatragasztó, akkor lehet hogy ez is jó?


ZAP_10_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nálam is működött a nedves kőre nedves moha ragasztása, semmi gond nincs vele. A lényeg, hogy GEL legyen. Jávai mohát és Ricciát is azzal oldottam meg, nem olyan macerás mint a kötözgetés, s gondolom biztosabb a rögzítés is.
 
"Csak a mohát szokás ragasztással rögzíteni, vagy más fára növeszthető növényekkel is beválik? Arra gondolok, hogy nem árt-e a ragasztó a gyöktörzsnek?!"

Ezzel a kérdéssel mi a helyzet???
 
Sajnos nekem még mindig homályos,hogy káros anyagot bocsát-e ki vagy sem?
Bocsi,hogy értetlenkedek.
 
Back
Oldal tetejére