• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark Seiryu layout - 128l

Lassan két hete a legutóbbi stem nyírásnak, már akkor látszódott, hogy az előteret is nyírni kell hamarosan. Ekkor így nézett ki:

View attachment 94493

Tegnap pedig megejtettem a HC nyírását is, még azért időben, nem szakadt még fel. Tegnapi vízcsere utáni állapot:

View attachment 94494

Lassan újra nyírni kell a stemeket, illetve már nagyon itt lenne az ideje a Pinnatifidák ritkításának, de ezek már csak a jövő héten fognak megtörténni.

Csak a dokumentálás miatt, a jelenlegi paraméterek: Mineral, Brighty K és Iron tápokból napi 6 ml megy, Nitrogenből 3. A fény most 85%-ra van dimmelve, a CO2-höz hónapok óta nem nyúltam, elvileg 150 bpm környékén pötyög, de jó ideje nem ellenőriztem. A GH 7, a KH 3 és 5 között ingadozik a hét során, a ph 6,8-6,9 körül van, amikor megy a lámpa, de persze ez is ingadozik azért a KH-val együtt.
Nagyon klassz. Külön jó, ahogy az összes hal tapad az aljzathoz 😆👍
 
Azért csak módjával tépd meg őket, mert szerintem kifejezetten jó az átmenet így a vörös stemekből a rozsdás pinnatifidákon át a zöldig.

Igen ez abszolút jogos, alapvetően nem is ott tervezem leginkább ritkítani, hanem a bal oldalon, a skimmer alatti részen. Mondjuk még nem tudom, hogyan lesz pontosan megoldva, mert ott a talajt csak a növények gyökerei tartják már, lehet lezúdulna jókora mennyiség belőle :D

Nagyon klassz. Külön jó, ahogy az összes hal tapad az aljzathoz 😆👍

Szegények még nem tértek ekkor magukhoz a gyepnyírás sokkjából :p
 
Azert ez a voros szin eleg felhaborito. Gratula nagyon durvan nez ki. Mar-mar fontolgatom hogy atallok ADA tapokra. :D

Köszi szépen :D Szerintem nagyon megéri az ADA, főleg, hogy nekem azért még nincs olyan nagyon nagy rutinom high tech akva üzemeltetésében, és a GA MicMac-hoz képest jóval könnyebb. Illetve talán nem is ez a jó kifejezés, de nincs méricskélés, nincs agyalás a megfelelő adagoláson, egyszerűen adagolom a gyári leírás szerint, és működik. Persze azért mással tápozni még a tesztek árával együtt is jóval kevésbé megterhelő anyagilag, de például nekem hosszú hónapokig problémát okozott anno a zöld szőr/fonal, nem sikerült soha jól belőni a tápozást a bontásig. Így számomra most abszolút megéri ez a plusz befektetés ezt a kényelmet. Még úgy is, hogy ehhez a vörösödéshez kell ugye +1 táp, az Iron is, legalábbis nekem nélküle nem lett ilyen szép.
 
Halad a rescape? Sikerült jó köveket túrnod/törnöd? Hogy áll az átalakító projekt?
CRS van még?

Bocsi, efelett valahogy átsiklottam. Nagyjából kész van amúgy, még egy kis mohásítás hiányzik, viszont nem tudtam még erre időt keríteni. A következő hetekben valamikor megejtem, ha kész, rakok majd fel fotót.
 
Bocsi, efelett valahogy átsiklottam. Nagyjából kész van amúgy, még egy kis mohásítás hiányzik, viszont nem tudtam még erre időt keríteni. A következő hetekben valamikor megejtem, ha kész, rakok majd fel fotót.
Szia!
Tudom, türelmetlen fajta vagyok, de már több hét is eltelt az egyik kedvenc akváriumom frissítése nélkül, szóval hálás lennék egy pár új fotóért és pár soros beszámolóért, hogyan alakult a sorsa az átalakítás óta. Bevált vagy megbántad?
 
Föld hívja @csokemarcell -t, jelentkezz!
Ennyire nem lehet rossz a helyzet! Hogy néz ki az új elrendezés?
Vigyázz, ha nem lesz valami kis info morzsa update a naplódban, még végül a hétvégén meglátogatlak és megnézem, mi az aktuális helyzet!:whistle:
 
@csokemarcell ennyire nem lehet rettenetes állapotban az akvárium, hogy két hónapja egy részletfotót sem láthattunk róla!
Nem sikerült a mohásítás?
(Nem :D )

Szerk.: Szerintem mostanában intézi az államvizsga dolgokat, eddig is baromi sűrű volt neki az ősz-év végi időszak, most szerintem pláne. Talán jövőre hallunk felőle. Az akva tudtommal üzemel, át lett alakítva, szerinte sz@r, szerintem egész jó lett. Majd dob fel képeket ha akar. Alapjáraton rescape érett a dolog így is úgy is.
 
Utoljára módosított:
Államvizsga rendben halad? Azért ünnepelni és jókat enni ugye marad kis időd, ha az akváriumra nem is.🤪
 
Húha, elég rég jártam erre, elnézést az eltűnésért (főleg Csillától, aki kitartóan próbálkozott :D), de teljesen maga alá temetett az egyetem ebben a félévben. Két vizsga között egy gyors helyzetjelentés: Sajnos közel sincs annyi időm az akvára, mint kéne, de azért még egész szépen működik, bár eléggé elszabadult a növényzet egy része. Nagyjából havi 1 vízcsere történt csak az utóbbi hónapokban, ami azért meg is látszik, de a túlméretezett szűrés elég sok mozgásteret enged. ADA tápozásról átváltottam Tropicára, két okból. Egyrészt a gyári adagolás már nagyon szűk volt, majdnem minden növény szenvedett a kis átrendezés után, viszont már ez is túl nagy anyagi teher volt hosszú távon, tehát szóba sem jöhetett a túladagolás ebből a tápból. Összességében nem bántam meg, hogy ezzel kezdtem, jó eséllyel egy következő setup első hónapjaiban is ADA-t fogok használni, egyszerűen semmi gond nem volt az algákkal. Egy gyors gagyi mobilos fotó:

daysok.jpg

Mint látható a hónapokkal ezelőtt kapott Fissi sem került még végleges helyre 😬 De ahogy időközben magától alakult a növények terjeszkedése, már helye sincs nagyon, inkább őrizgetem egy későbbi felhasználásra. Nem ígérem, hogy túl aktív leszek a közeljövőben, viszont már erősen érik egy teljes rescape (valamikor idén remélhetőleg... hogy mikor az még jó kérdés :D), szóval legkésőbb akkor újra gyakrabban jelentkezni fogok.
 
Számomra mindig nagy öröm, amikor a fórumon feltűnnek lelkes, fiatal tehetségek, akiktől még a régi öregek is tanulhatnak. Szóval, ne tűnj el, mint szürke szamár a ködben, hanem szüless újjá, mint a főnix!
Államvizsgának már csak vége, ha kivakációztátok magatokat, robbantsd szét a régi scapet és alkoss megint valami káprázatosak.
Szükségünk van a fiatalok lendületére!
Addig jó pihenést és tervezgetést!

Ha bármi támogatás kellene hozzá, csak írj vagy hívj, segítek szívesen!
 
Számomra mindig nagy öröm, amikor a fórumon feltűnnek lelkes, fiatal tehetségek, akiktől még a régi öregek is tanulhatnak. Szóval, ne tűnj el, mint szürke szamár a ködben, hanem szüless újjá, mint a főnix!
Államvizsgának már csak vége, ha kivakációztátok magatokat, robbantsd szét a régi scapet és alkoss megint valami káprázatosak.
Szükségünk van a fiatalok lendületére!
Addig jó pihenést és tervezgetést!

Ha bármi támogatás kellene hozzá, csak írj vagy hívj, segítek szívesen!

Köszönöm szépen az érdeklődést, igazán jól esik! Ugyan az akvárium még üzemel, de közelében sincs már egykori csúcspontjának, naplózni sem igazán látom értelmét, mert semmi változás nem történik, szépnek meg már nem szép 😀 Viszont új építésre perpill nincs erőforrás, leginkább anyagi szempontból, elég más dolgok vannak most fókuszban. De persze így elbontani sincs szívem, nem akarom az üres akváriumot nézegetni. Nem tudom mikor fogok új projektbe belevágni, de idén már biztosan nem.
 
Back
Oldal tetejére