• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark Seiryu layout - 128l

Természetesen attól függetlenül, hogy nagyjából már megvan a fotó, amit küldeni fogok, bárkinek bármilyen tanácsát szívesen fogadom, hiszen még csak alig 70 napos az akvárium, nincs még azért kész állapotban, ha egyáltalán valaha lesz. :D A jókívánságokat pedig nagyon szépen köszönöm @star67 Csilla!
 
Természetesen attól függetlenül, hogy nagyjából már megvan a fotó, amit küldeni fogok, bárkinek bármilyen tanácsát szívesen fogadom, hiszen még csak alig 70 napos az akvárium, nincs még azért kész állapotban, ha egyáltalán valaha lesz. :D A jókívánságokat pedig nagyon szépen köszönöm @star67 Csilla!
Ez egyszerűen olyan lett, hogy Felipe akváját ki kell dobni és a Tiédet berakni a helyére.
És seiryuid nem dark-ok, hanem antracit-seiryuk. :love:
 
Eltelt pár hét a legutóbbi poszt óta, de igazából nem történt semmi rendkívüli. A stemek a legutóbbi nagy visszanyírás óta újra egész szépen festenek, illetve ritkítani kéne a Pinnatifidakát, de ez már jövő hétre marad. A gyep továbbra sem szép, illetve több zöld növény is helyenként láthatóan nincs formában, szóval elkezdtem Nitrogen tápot is használni. Mintha már valami hatás látszódna, de azért még kell pár hét. Pár mobilos fotó:

20200523_180757.jpg

20200523_180825.jpg
 
Ne hagyd őket elkanászodni! A legrosszabb fajta gaznövények, akkor is mennek mindenhova, ha hiányuk van valamiből. Stagnálást nem ismerik.

Tudom-tudom, csak mostanában nagyon kevés a szabadidőm. Rendbe fogom pofozni a napokban. Mostanában volt 3 hónapos az akva, és az elejétől kezdve heti szinten kellett nyírni, most pár hétre békén hagytam, és egyből nagyon durván átvette az uralmat.
 
Heti vízcsere pipa, továbbra is minden oké.

20200531_182554.jpg

Eredetileg 6 ml/nap adagolással kezdtem a Nitrogen tápot is, de ez soknak bizonyult, 1-2 hét alatt nagyon felerősödött a zöld por, pedig már tűnni látszott. Mondjuk mivel az üvegen kívül sehol máshol nincs lényegében semmilyen számottevő alga (max némi ecset itt-ott, de tényleg csak minimális), így nagy baj így sincs. Viszont a növények sokkal szebbek mióta kapják ezt is, szóval egyértelműen kell, de az adagolást mától levettem 4 ml-re.
 
Jó rég jelentkeztem, ahogy nézem a június egy az egyben ki is maradt, de sajnos nem jutottam el soha a naplózásig. Az akva ettől függetlenül nem volt hanyagolva és úgy általában továbbra is minden rendben, bár most épp nincs a legszebb formájában.

20200701_145908.jpg

20200701_145930.jpg

A gyepet kb. 3 hete megnyírtam, elég jót tett neki, azóta sokkal szebb, mint előtte. A stemek most lettek kopasztva a hétvégén, így még nem néznek ki olyan jól, de összességében velük is minden rendben. A Stau-k gyengélkednek kissé, jobb oldalon kifejezetten rossz állapotúak, de mindenhol látható némi levél lyukadás, lehet lassan esedékes egy táprudazás náluk. Illetve még az Anubiasok és bizonyos Buce-k nincsenek annyira a toppon, akad rajtuk némi ecset. Illetve a jelenlegi elrendezése a növényeknek a bal oldali sziklán eleve most annyira nem jó, tervezem majd picit átpakolgatni őket, de ez lehet már nyár végére marad, amúgy is tervezek kicsit belenyúlni a HS-be, és akkor azzal együtt ejteném meg.
 
És azt külön emeld ki, mennyi munkád van benne, hogy a halak ilyen szép szinkronban úsznak!
TAC nevezés óta valami hír?
 
És azt külön emeld ki, mennyi munkád van benne, hogy a halak ilyen szép szinkronban úsznak!
TAC nevezés óta valami hír?

Őszintén szólva semennyi munkám nincs benne :D Maguktól szoktak így "szörfözni" az oldalüvegről visszacsapódó flow-ban. A TAC-on 7. lett az akvárium, amit mindenképp óriási sikerként könyveltem el, a kitűzött cél az volt, hogy bekerüljek a pontozottak közé, és ez sikerült, plusz nem is utolsó pontozottként. (Aki nem ismerné a rendszert, a többiek munkáiból kellett 5-öt választani, amit zsűrizünk, így simán előfordulhatott, valakiét senki nem pontozta)
 
Komoly naplózni való esemény ugyan továbbra sincs, de azért pár telós képet bedobok.

20200717_174557.jpg

20200717_174722.jpg

20200717_174814.jpg

A nyírás az utóbbi hetekben picit kimaradt, ezt a hétvégén pótolom. Minden szempontból nagyon hálás akva lett, könnyű a karbantartás, nincsenek komoly algagondok, a legnagyobb "bajom", hogy sűrűn kell nyírni a stemeket. Még azt is kibírta minden probléma nélkül, hogy egy hétre magára lett hagyva, semmi tápot nem kapott, pedig se a fényt, se a CO2-t nem vettem vissza egyáltalán. Persze azért ez nem olyan hosszú idő, de előtte kicsit aggódtam, hogy ennyi volt az algamentességnek, mivel elvileg ADA tápozásnál nincs annyi tartalék a rendszerben, de csak annyi különbség volt, hogy kevesebb zöld por volt az üvegen, mint szokott lenni 1 hét elteltével.
 
Lassan két hete a legutóbbi stem nyírásnak, már akkor látszódott, hogy az előteret is nyírni kell hamarosan. Ekkor így nézett ki:

20200731_152807.jpg

Tegnap pedig megejtettem a HC nyírását is, még azért időben, nem szakadt még fel. Tegnapi vízcsere utáni állapot:

20200806_182731.jpg

Lassan újra nyírni kell a stemeket, illetve már nagyon itt lenne az ideje a Pinnatifidák ritkításának, de ezek már csak a jövő héten fognak megtörténni.

Csak a dokumentálás miatt, a jelenlegi paraméterek: Mineral, Brighty K és Iron tápokból napi 6 ml megy, Nitrogenből 3. A fény most 85%-ra van dimmelve, a CO2-höz hónapok óta nem nyúltam, elvileg 150 bpm környékén pötyög, de jó ideje nem ellenőriztem. A GH 7, a KH 3 és 5 között ingadozik a hét során, a ph 6,8-6,9 körül van, amikor megy a lámpa, de persze ez is ingadozik azért a KH-val együtt.
 
Nagyon szép alacsonyan sikerült tartanod a stau telepeket is, a vörös árnyalatok pedig minden alkalommal újra és újra ámulatba ejtenek. Nagyon szép lett!👍
A bal sarokban az anubias borítású barlang is pofás lett.
 
Nagyon szép alacsonyan sikerült tartanod a stau telepeket is, a vörös árnyalatok pedig minden alkalommal újra és újra ámulatba ejtenek. Nagyon szép lett!👍
A bal sarokban az anubias borítású barlang is pofás lett.

Köszi szépen, igyekszem :) A Pinnatifidák miatt elég nehéz kordában tartani a bal oldali dombot, ezért most a nyár vége felé hozzá tervezek majd picit komolyabban nyúlni. Jóval kevesebb Pinnatifidát akarok majd végeredményében, és jóval több lassú növésű növényt, épp elég a stemekkel tartani a lépést.
 
Back
Oldal tetejére