• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Sikerült Helenát vennem!
Igaz csak 2 db volt a boltba, jövőhétre ígértek még.Még 2 db-ot szeretnék, szerintetek sok lesz a 4 db benne?
 
Lassan a vegyszeres kezelésre vetemedek
Milyen vegyszert néztél? Nálam maláj tornyosok vannak, de természetesen nem csak az akváriumban, hanem a szűrőben, a szűrőanyagok között is, így nem látok olyan megoldást, ami nem vegyszeres... :(
 
Csigák ellen a helenák mellett a legbrutálabb biológiai fegyver a törpe gömbhal!(y)

Anno, teljesen véletlenül úgy sikerült vegyszeresen kiírtanom az összes csigámat - maláj, almacsiga, zebra, sün, tylo -, hogy planária ellen kezeltem az akváriumot, és nem figyeltem, hogy ez a garnélákra ugyan veszélytelen, de a PUHATESTŰEKRE nem!:banghead:
 
Hát, kérem szépen, én ebből használtam - Norbert barátomtól kaptam belőle pár adagot -, bár a jóval olcsóbb fenbendazol is állítólag ugyanezt a célt szolgálja.

No Planaria | Green Leaf Aquariums

Nálam sokkal okosabb és tudósabb emberek szerint véglegesen kiírthatatlan, mert egy mikronnyi elég az újjáéledéséhez, és bármivel becipelhetjük az akváriumba, de nálam az előírt 3 napos kezelés után totál 1000% százalékban eltűntek anno.
Meg persze az összes csiga is, amit járulékos veszteségnek könyveltem el. Halaknak, garnéláknak abszolút nem ártott a szer.
 
Terraplazan kint voltam vettem pár növényt.
Azóta karantenban voltak a növenyek.
Most hétvégén beültettem őket erre ma planariát láttam az egyik nanoban.
Ezt most kivettem remélem nem volt több.
Ha mégis akkor mi a jobb a planaria csapda vagy a no planaria szer amiről fogalmam sincs hogy mi.
 
Sziasztok Kérlek segítsetek :/

Elleptek a csigák... De nem akárhogy... Egy gyökérrel kerülhetek bele az első darabok, de mára viccen kívül mondom sok százan vannak. A méretük az egész pici kb egy kis ujj körmön elfér vagy 15 darab méretűtől kb max hogy a kis ujj körmön 2 darab fér el méretig. :)
Mindennel próbálkoztam... Vettem csiga csapdát két félét... semmi ha 3 darab oda ment véletlen sokat mondok, szerintem olyan kicsik hogy fel sem tudnak mászni, vagy nem tom... Vettem csiga ölő csigát 112 l akváriumba 5 darabot, de semmit nem csinál sőt beássa magát a föld alá XD Csiga ölő halat nem vehetek mert van garnélám és nem akarom, hogy piszkálja. Naponta kb 30-40-50 darab csigát ölök / veszek ki, de holnapra mintha semmi nem lett volna ellepnek mindent...

Van valami ötletetek hogy mit csináljak??

Ja és ezek a csigák nem jönnek fel lámpa oltás után a víz tetejére :)
 
Nekem is 112 literesem van es nekem is vannak benne garnélák meg torpe razborak 7 neon mg algaevok.
engem is ellepek a csig'k. Erre vettem en is 5 db csigaevo csigat.
3-4 napig semmi valtozas, aytan elkeydtem latni az ures csigahazakat.
Amugy csak elvben zavartak mert sokan voltak, lemezes halkajara feljottek, a garnelak kajajat is megszaltak, vizont rendet raktak az akvariumban sehol egy korhado novenydarab az alga pusztulas maradeka is eltunt igaz ekkor inditottam a co2./is. Azota nem foglalkozok veluk a csigaevok a nagyokat levadasszak mert csak a hazukat talalom meg.A kicsiket meg a maradek garnéla kajaval kiszedem, igaz nalam 2 naponta kapnak a halak enni a garnélák meg 3 naponta, ha surubben adtam nekik akkor csak turkaltak es sok maradt meg, vagy oda sem bagoztak.igz most syepen fogznak es mar nem zavaro, amugy nagyon sokan voltak de fogynak csak nem egyik naprol a masikra, addig is az uvegem tiszta alga sehol. Szerintem 2 -3 nap koplaltatas utan elobb ernek a kajahoz mint a garnélák akkor ki lehet szedni oket.
Amig van korhado kaja addig van szaporulat is. A vegyszeres irtast meg nem probaltam de lehet hogy a planariaknal leirt fenbendazol irtja oket mert tobben is irtak olvass utana meg a hatasmechanizmusanak, lassan hat nehezen szivodik fel kb 10 nap es rosszul oldodik vizben.


Bocsi de androidosrol irtam es a billentyu magzar csak nem tudtam meg beallitani. na errol sem irok tobbet. :)
 
Sziasztok!

A Helena csigevő csigával kapcsolatban:

Én is csigainvázió áldozatává váltam, Helena mellett döntenék csak nem tudom mi lesz velük miután felzabálták az összes csigát? Nekimegy a garnéláknak, vagy átvált növényevővé és lerágja az új hajtásokat... külön kell majd neki csigakaját venni...

Előre is Kösz!
 
Sziasztok!

A Helena csigevő csigával kapcsolatban:

Én is csigainvázió áldozatává váltam, Helena mellett döntenék csak nem tudom mi lesz velük miután felzabálták az összes csigát? Nekimegy a garnéláknak, vagy átvált növényevővé és lerágja az új hajtásokat... külön kell majd neki csigakaját venni...

Előre is Kösz!

Megeszi a sima halkaját is. Élő garnélára nem támad és vega sem lesz.:)
 
DIY Snail Trap

na a napokban hetekben a csigák elleptek :( de nem félek tölük mert egy mozdulattal öszetudom öket roppantani xD na de viccet félretéve ezt a linket megosztom veletek igen érdekes és olcsó még most nekilétok egy DIY csigacsapdának és szeretném veletek megosztani már holnap este az eredményeket ha nem okoz neket gondot:)
 
A legbrutalisabban eddig a malaj tornyosok tudtak elszaporodni.
Annyira , hogy siman szetbarmolhatja az apro es meg meg nem gyokeresedett novenyeket. A MonteCarlo rendszeresen a felszinen uszott az ultetes utanni elso 2 heten.
Talajlazitonak ( amit egyes beirasokban lattam ) vegkepp nem ajanlanam.Azt sem tudom hogy szabduljak meg toluk. Igazan hatasos vedekezes nincs ellenuk leszamitva a turelmet es a
heteken keresztuli rendszeres csipeszelest.
Borzalmasan szivosak es egy kis figyelmetlenseg es maris behurcoltuk az akvariumba. Egyik medencem ujrainditasanal kimostam a manadot kb 60C vizben.
Az uj berendezes utan 3 nappal vigan maszkalt mar nehany darab.Csak erdekessegkent, egyetlen egy peldanyt vittem haza es kevesebb mint fel ev mulva legalabb 500 ra nott a szamuk.De lehet, hogy keveset mondtam...
Nehany hete napi rendszeresseggel , csipesszel szedegetem ki oket, es meg tavol vagyok a csigatlan akvariumtol.
 
Egy hetes akváriumomban a mai vízcsere után apró csigákat véltem felfedezni. Az összes növény a GA-ból van, nem értem, hogy kerültek bele. Nem akartam csigákat, főleg így, hogy nem is tudom, hogy milyen fajta csiga! Most szedegethetem ki őket!:eek:
 
Back
Oldal tetejére