• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Én is vadászom őket, ha nem kúpos házúak, akkor a CO2 elintézi őket. Sajnos nekem kúpos, és sajna egyenlőre bírják a gázt is.
 
Nagyon aprók, de az már látszik, hogy kúpos házúak. Már kinyírtam vagy tizet! Folyamatosan jönnek!:mad:
Mennyi petét rak egy csiga? Már, ha csak egy csiga rakta!:banghead:
 
Nagyon aprók, de az már látszik, hogy kúpos házúak. Már kinyírtam vagy tizet! Folyamatosan jönnek!:mad:
Mennyi petét rak egy csiga? Már, ha csak egy csiga rakta!:banghead:
Én is így jártam, új manadó, GA-s növények, és a 3-4. napon megláttam a csigákat. Nam tudom mik voltak, de 4-5 mm-es barnás-vöröses, kerek házuk volt, ami annyira gyenge volt, hogy hozzáérésre már összeroppant. Szerencsére csak 5-6 darab volt, és azóta se láttam őket, de azért jól megijesztettek. Mindenkinek ajánlom, hogy egy marék helenát tegyen az akváriumába. Nagyon lassan szaporodnak, 100%-ban kordában tartható a létszámuk, és garantáltan féken tartják a többi csigafajt.
 
Egy hetes akváriumomban a mai vízcsere után apró csigákat véltem felfedezni. Az összes növény a GA-ból van, nem értem, hogy kerültek bele. Nem akartam csigákat, főleg így, hogy nem is tudom, hogy milyen fajta csiga! Most szedegethetem ki őket!:eek:

A potos (cserepes növények) soha nem csiga mentesek. A Tropica növényekben az a jó, hogy csak egy nagyon apró fajta csiga szokott érkezni velük, annak ellenére, hogy semmilyen csigaölő szert nem használnak, csak természetes biológiai úton védekeznek a kertészetben.
CO2-es akváriumban ezek a csigák rövid időn belül elpusztulnak.

Az egyetlen garantált csiga mentes megoldás a labor növény (zselés).
 
Ma reggel egyelőre egyet találtam az el is halálozott. Minden esetre nem hagyok egyet sem felnőni!

Este lámpaoltás mindig feljönnek a csiguk az üveg szélére és akkor könnyen le tudod szedni őket.

Ha nagyon ráér az ember az ültetés előtt be lehet tenni egy vödör vízbe a cserepes növényeket, vagy finoman le lehet mosni őket folyó víz alatt.
A csigairtó vegyszerek károsak más csigákra és garnélákra is. Ezért a legtöbb helyen nem használják őket.

Ebből a listából csak a dobozos felső a steril.

Tropica products - Tropica Aquarium Plants

Nálunk a bemutató akváriumokban nincsenek csiguk. De a növény tárolóba hetente jön friss növény, így mindig lesznek ezekből a törpe csigukból. Vegyszerezni nem szeretnénk mi sem. A csigaevő csigának pedig idő kell. Ha néhány nap múlva megint bezúdítunk 400-500 növényt akkor nincs az a csigaevő csapat ami karban tartaná a tárolókat.
 
Utoljára módosított:
Semmi esetre sem szeretnék vegyszerezni, bár a növényeken kívűl nincs más az akiban. Nagyon friss még. Ma még találtam kettőt, azóta nem látok többet. Lámpaoltásnál még megnézem.
 
Semmi esetre sem szeretnék vegyszerezni, bár a növényeken kívűl nincs más az akiban. Nagyon friss még. Ma még találtam kettőt, azóta nem látok többet. Lámpaoltásnál még megnézem.

Nálam is így kezdődött. Nem volt csigám előtte, már mint olyan, amit nem akartam. Ezek az apró dögök viszont az új setuppal megjelentek. Eleinte nálam is csak pár darab volt. Legtöbbször ki is szedtem őket. Aztán még is el tudtak szaporodni. Azóta is manulálisan "írtom" őket, hol minden nap vagy csak adhoc jelleggel. Viszont szerintem semmit sem érek vele. Már gondolkoztam helénán, csak 1 darab nem biztos, hogy sokat értne, viszont nem szeretném ha szaporodna nálam. Olyan picik ezek a csigák, hogy sokat kellene neki ennie belőle, hogy jóllakjon. Nem tudom, hogy darabszámra mennyit enne. Ha annyit, amennyit ki tudok szedni, már megdupláznám a pusztítást ellenük :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok:D Hahahaha még a mult télen nagy csigainváziom volt de nyugi nyugi . Ha van élőlényetek garnéla vagy hal az akiban akkor annak a eleségét vegyétek vissza illetve legyen benne helena csiga és hidjétek el nekem segitett szépen lassan kipusztulnak egy idő után mint ha tulszaporodnának és aztán élelem hiányában meg pusztulnak én ezt vettem észre az enyémen.
 
Nálam is így kezdődött. Nem volt csigám előtte, már mint olyan, amit nem akartam. Ezek az apró dögök viszont az új setuppal megjelentek. Eleinte nálam is csak pár darab volt. Legtöbbször ki is szedtem őket. Aztán még is el tudtak szaporodni. Azóta is manulálisan "írtom" őket, hol minden nap vagy csak adhoc jelleggel. Viszont szerintem semmit sem érek vele. Már gondolkoztam helénán, csak 1 darab nem biztos, hogy sokat értne, viszont nem szeretném ha szaporodna nálam. Olyan picik ezek a csigák, hogy sokat kellene neki ennie belőle, hogy jóllakjon. Nem tudom, hogy darabszámra mennyit enne. Ha annyit, amennyit ki tudok szedni, már megdupláznám a pusztítást ellenük :)
Szerintem a helenától nem kell tartanod, mert ha szaporodna, sokan átveszik, ha meg elfogytak a csigák, akkor ők is elfogynak lassan.
Nem maláj csiga :) hanrm ez a barna tányér csiga. Minden új ;)
Egy szelet uborka be, aztán néhány óránként ubival együtt csigák ki. Nálam a barna tányért így hatékonyan sikerül gyéríteni a sügereim nagy örömére, mert nekik meg összeroppantom és imádják.
 
Vízcserekor egy csomót ki szoktam szivatni a vízzel együtt,de ahogy elnézem hosszú távon ez sem megoldás,mert minden hétvégére ugyanannyi lesz:bored:.Helena banda lesz ebből;)
 
Szerintem a helenától nem kell tartanod, mert ha szaporodna, sokan átveszik, ha meg elfogytak a csigák, akkor ők is elfogynak lassan.

Nézd, amikor heti 500-600 csigát képes voltam kézzel kiszedni és nem volt eredménye, akkor ott azért magába néz az ember, hogy mitévő legyen. Az uborkának egyszerűen nincs értelme. A csigák közül csak a kis süncsigát szeretem. Nem szaporodik, nem petéz össze-vissza mindent és méretben is jól mutat egy kisebb akváriumban is.

Pénteken volt a szokásos nyírás és gyep takarítás. Rájöttem, hogy ki tudom talajporszívózni is a csigákat miközben a gyep és mohák közül szedem ki így a növénydarabokat. De szombaton léptem és inkább halat választottam a helénák helyett Botia Striata - Sávos díszcsík | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community. Előtte esténkét és reggelente csigák tömege fogadott az üvegen, na azóta már nincs ilyesmi. Látszik, hogy már nem érzik magukat olyan jól. Remélem hosszabb távon is beválik, mert nagyszámú utánpótlás lehet az akváriumban a mohában és a gyepbe rejtőzve.
 
A beidézett leírás alapján jó esélyük van a garniknak, a csigáknak kevésbé.
Az idézett link gyakorlatilag a diszhalinfo.hu oldalon található leírással azonos.
Mivel a csapat zöme jellemzően a nano halakra koncentrál és mivel a botiák hajlamosak túrkálni, eszembe sem jutott, hogy ezeket a terminátorokat javasoljam.

Az uborkának egyszerűen nincs értelme.
Ezt ha visszaolvasol én a barna tányér csigákra javasoltam. Nálam amikor már zavaró a létszámuk egyik-másik akváriumban, akkor két-három nap alatt (ubi szeletet minimum napi háromszor kiszedem egy kis halkifogó hálóval) olyan szinten gyérítem az állományukat, hogy nagyjából csak a petéik, illetve a legapraja marad.
 
Back
Oldal tetejére