• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényvásárlás során behurcolható nemkívánatos élőlények

Sziasztok!
Találkozott már valaki az akváriumában víziatkával? Magyar fórumon semmit nem találtam. Külföldin leltem rá, hogy mi is lehet a betolakodó.... angol tudás híján viszont nem tudom, hogyan szabaduljak meg tőlük :(
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Nekem a csigás befőttesüvegben volt. Ahogy fogyott az alga úgy csökkent az egyedszám. A csigák átköltöztek egy pico akváriumba. Hogy a végén volt-e belőlük nem tudom, szabad szemmel nehéz megkülömböztetni a bébi csigáktól.
Nálam az algát zabálták, szóval egy algamentes akváriumban valószínű kipusztulnak.
 
Sziasztok!

A csatolt képen milyen kis élőlények lehetnek? Kicsi barnás lények kis lábakkal? Jobb képet nem tudok lőni, ezt is nagyítón keresztül sikerült.
IMG_20210125_150007.jpg
 
Sziasztok! Kezdő vagyok, érdekelne pár tipp ebben a témában.
Jövő hónapban akarok beüzemelni egy csak növényes akit (60l) de most jól rám ijesztettetek!! :eek::eek::eek: végig olvastam egy pár oldalt itt
Hogy lehet "lemosni" nem kívánatos barátainkat legcélszerűbben az új növényecskéinkről? (Invitrokat és cserepeseket is veszek, szóval jó lenne nem befertőzni őket)🤔
(co2m nincs, és igénytelenebb növényeket veszek)
 
Exceles / carbos oldatban fürösztés?
azzal óvatosan szerintem. Lágyabb levelű növényeket is kinyírja. Mohák egyenesen utálni fogják.
bubis ásványvizes fürdőt is szokták javasolni, de nálam az sem igazán vált be.
talán nálam a neomagnol-os fürdő volt a legjobb (mióta már minden akváriumomban van már nem szoktam ilyet csinálni).
 
azzal óvatosan szerintem. Lágyabb levelű növényeket is kinyírja. Mohák egyenesen utálni fogják.
bubis ásványvizes fürdőt is szokták javasolni, de nálam az sem igazán vált be.
talán nálam a neomagnol-os fürdő volt a legjobb (mióta már minden akváriumomban van már nem szoktam ilyet csinálni).
Lehet kipróbálom maj akkor kösz a tippet! 😊 Tudsz róla ajánlani valami jó forrást? Sok okosság van az interneten, nehogy valami hülyeségbe fussak bele pont...
 
azzal óvatosan szerintem. Lágyabb levelű növényeket is kinyírja. Mohák egyenesen utálni fogják.
bubis ásványvizes fürdőt is szokták javasolni, de nálam az sem igazán vált be.
talán nálam a neomagnol-os fürdő volt a legjobb (mióta már minden akváriumomban van már nem szoktam ilyet csinálni).
Lehet, hogy szódával kipróbálnám ezt is. Elvégre az durvábban szénsavas szokott lenni.
 
Lehet kipróbálom maj akkor kösz a tippet! 😊 Tudsz róla ajánlani valami jó forrást? Sok okosság van az interneten, nehogy valami hülyeségbe fussak bele pont...
én is onnan vettem a 'receptet':
"5 liter vízhez 1-2 tabletta. 1óránál tovább a növény ne legyen ebben a vízben."
(én azért utána még tiszta vízbe átrakom a növényt egy kicsit mielőtt megy az akváriumba).
 
Köszike 😘
Elég sok növényt veszek mivel 0-ról indítom, majd írok ide hogy mi lett a végeredmény :) remélem megúszok minden ilyet! Legutóbb csak csigáim lettek, de lehet hogy a halak bántak el a kis barátokkal mielőtt észre vettem volna őket.
 
Sziasztok!

A csatolt képen milyen kis élőlények lehetnek? Kicsi barnás lények kis lábakkal? Jobb képet nem tudok lőni, ezt is nagyítón keresztül sikerült.
View attachment 100876
Jó, hogy készült ez a kép, mert én is ebbe a cipőben járok. Hemzsegnek a cuba gyökereinél... nem tudom, hogy kerültek be és azt sem, hogy hogyan írthatók. A kubotai és az amanda nem eszi, a garnélákra nem tudom mennyire veszélyes... mivel sosem volt ilyenem, van ötlet az írtására? Vagy bontanom kell a fél akvát (talaj, növény.. ki.)?
 
Jó, hogy készült ez a kép, mert én is ebbe a cipőben járok. Hemzsegnek a cuba gyökereinél... nem tudom, hogy kerültek be és azt sem, hogy hogyan írthatók. A kubotai és az amanda nem eszi, a garnélákra nem tudom mennyire veszélyes... mivel sosem volt ilyenem, van ötlet az írtására? Vagy bontanom kell a fél akvát (talaj, növény.. ki.)?
Ja igen. Tényleg volt ilyen is... Maguktól eltűntek, azóta sem láttam őket. Kárt nem okoztak senkiben és semmiben.
 
Végre kész lett egy 60l akvárium a Tylo miniknek, erre sikerült behurcolnom az akváriumba a csigapiócát valami növénnyel. :( A második csigánál szembesültem vele amikor kimászott belőle. Gondolom ha így marad minden, mindegyiket ki fogja nyírni, pedig már nagyon szép kis tenyészetem van a minikböl. Nem látom őket mászkálni éjjel sem, úgyhogy nem tudom mennyi lehet az akváriumban. :( Tudtok valami tanácsot adni, hogy tudom a piócákat kinyiffantani úgy hogy a csigák ne pusztúljanak ki? Egy orosz fórumon azt olvastam hogy ki kell szedni a csigákat egy másik akváriumba és a piócák éhen halnak. De ha indítok egy új akvát és ki is szedem a csigákat, mi a garancia hogy a csigákban nem kerülnek át az újba a piócák is? És az is kérdéses hogy mikor halnak éhen a piócák. Nincs valami hal ami megeszi őket? Légyszi adjatok tanácsot. 🙏
 

Attachments

  • 20240304_123609.jpg
    20240304_123609.jpg
    535 KB · Megtekintések: 5
  • 20240304_123620.jpg
    20240304_123620.jpg
    511.8 KB · Megtekintések: 4
Végre kész lett egy 60l akvárium a Tylo miniknek, erre sikerült behurcolnom az akváriumba a csigapiócát valami növénnyel. :( A második csigánál szembesültem vele amikor kimászott belőle. Gondolom ha így marad minden, mindegyiket ki fogja nyírni, pedig már nagyon szép kis tenyészetem van a minikböl. Nem látom őket mászkálni éjjel sem, úgyhogy nem tudom mennyi lehet az akváriumban. :( Tudtok valami tanácsot adni, hogy tudom a piócákat kinyiffantani úgy hogy a csigák ne pusztúljanak ki? Egy orosz fórumon azt olvastam hogy ki kell szedni a csigákat egy másik akváriumba és a piócák éhen halnak. De ha indítok egy új akvát és ki is szedem a csigákat, mi a garancia hogy a csigákban nem kerülnek át az újba a piócák is? És az is kérdéses hogy mikor halnak éhen a piócák. Nincs valami hal ami megeszi őket? Légyszi adjatok tanácsot. 🙏
Laposféreg. Ergo a planária elleni szerek jók lehetnek ellene. Viszont a csiguszokat is kinyírja. Szedd ki karanténba a csigákat. Amelyik mászik, az nem valószínű, hogy épp elfogyasztás alatt áll. Amelyik gyanús azt tedd külön. Az üveget meg kezeld planária elleni szerrel.
 
Laposféreg. Ergo a planária elleni szerek jók lehetnek ellene. Viszont a csiguszokat is kinyírja. Szedd ki karanténba a csigákat. Amelyik mászik, az nem valószínű, hogy épp elfogyasztás alatt áll. Amelyik gyanús azt tedd külön. Az üveget meg kezeld planária elleni szerrel.
Köszönöm a tanácsot , ez lesz. :(
 
Back
Oldal tetejére