• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Szia trewa!

helló! lenne egy sos kérdésem: tudnék extra jó áron szerezni botia modesta halacsokat. rengeteg apró barnacsiga van a garnélásomban.nem postakürt,ezek max 3-4 milliméterre nőnek és nagyon laposak, és ezekhez képest a postakürt szaporodás szempontjából egy önmegtartóztató,veszélyeztetett faj.nyáron hoztam halakat és növényeket a hévízi-tó kifolyójából,sztem onnan sikerültek.
tehát a kérdés az lenne,h ezek a botiák a csigákat pusztítanák vagy a kis sakuráimat?
nem igazán szeretnék garnéla fogyást de a csigákkal vmit csinálni kell.plusz vannak benne minimum 2-3 centis tylomelaniák azokra veszélyes lehet vagy szedjem ki őket addig ??

20cm-esnél is nagyobbra nőhet, idővel mindent meg fog enni, válogatás nélkül!

A.ttila
 
Szia Mária!

Mikor lesz ivarérett egy csiga?Mezei hólyagcsiga.
A kis akiban vadászom őket.Gyakorlatilag 1-2-3 mm-es csigákat szedem már.Nagy nem is volt.
Ez tart egy hónapja.Nem létezik,hogy ami a növényekkel hurcoltam be petéket,az összesből már rég kikeltek
a csigák és már kiszedtem őket.
Egy csigapörkölt kijönne belőlük.
Nagyon sok a kicsi,ami 1-2mm-es-de mintha egyre több lenne.

Szerintem nálad sem osztódással szaporodnak!
Kellene lennie nagyobbnak is!
Vagy lehet hogy intelligens peték amik kommunikálnak egymással és csak akkor kel a következő adag amikor az előzőek eltűntek általad!
Vannak rejtélyes dolgok a természetben!

A.ttila
 
köszi! azt tudom,h bazi nagyok lesznek.de most csak 2-3 centisek.engem a pillanatnyi állapot érdekel.ha nehány hét alatt leszámolnak az alienekkel akkor után mennek másik akváriumba.szóval most szted berakhatom a garik közé?
 
Szia!

köszi! azt tudom,h bazi nagyok lesznek.de most csak 2-3 centisek.engem a pillanatnyi állapot érdekel.ha nehány hét alatt leszámolnak az alienekkel akkor után mennek másik akváriumba.szóval most szted berakhatom a garik közé?

Ha csak pár napra rakod akkor meg lehet reszkírozni, igaz nem tudom hogy a petéket is fogyasztják-e, mert ha nem akkor pár hét múlva kezdheted elölről!

Helena csiga a te gyógyszered.
(y)

A.ttila
 
naja,erre a pete dologra én is gondoltam. a helena az felejtős,rájuk sem bagóznak.túl picik ezek a dögök.inkább a tylokat piszkálták.

plusz a másik amit nem értek,h azokban az akváriumokban ahol a malájtornyos,tylo és azak a kis barna szörnyek vigan élnek és szaporodnak a helenáim sorban döglenek ki.13 darabból talán 2-3 él még.na ez mitől lehet?
 
Amióta az eszemet tudom, mindig is voltak az akváriumaimban, és még soha nem szaporodtak túl. Biztos a körülményektől is függ a dolog. A barna csiga hajlamosabb az elszaporodásra, de az is kordában tartható, ha nem jut neki a halkajából. Az easy carbot egyik csiga sem szereti, elég csúnyán megritkítja a szaporulatot.
 
Naponta megy az ajánlott carbo. Visszategyem, vagy ne tegyem?
A te felelősséged, neked kell dönteni :)
Én simán bedobnám az enyémbe, úgyis van már egy tucat. Se több, se kevesebb és jó pár éve megvannak. Szerintem nálad is van még, legfeljebb nem mutatkoztak még be.
 
Vagy helénával. Én múlt héten szereztem be 3 darabot, és már most látom az eredményét, mert kevesebb a csigám.

Csak igazolni tudom! Nekem kipucolták a akváriumot rendesen de lassan már ott tartok hogy nem lesz mit enniük...(n)
 
Back
Oldal tetejére