• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Codename: Taiwan

Szerintem semmi extra. Ne hűljön le nagyon a víz és néha kapjanak egy kis levegőt, de szerintem a 2,5 óra az nem sok. Az enyémek is úgy 3-4 órát fognak utazni, de remélem gond nélkül. Autóval fogsz értük menni?
Igen autóval megyek és a Dennerlikkel egyszerre jönnek majd.
 
Hát ez a Tropica Riccardia chamedryfolia most csak 3 300,00 Ft - Green Aqua nem lesz a kedvenc moháim egyike. Folyamatosan küzdök vele. Most úgy lealgásodott, hogy öröm nézni. :wtf: Szerintem szereti a szürkét, mert 2-3 hetente felveszi ezt a színt. Vagy beszürkülnek a levelei vagy szép szürke algát növeszt :ROFLMAO:
Pedig nem egy bonyolultan tartható növény :D
Csak 3 dologra van szüksége: atomvillanásra, egy kanna tápra és egy 10 kg palack CO2-re :ROFLMAO:
 
A viccet félretéve, nálam elvan low körülmények között is, de teljesen másként néz ki, mint a növényesben.
 
Nálam a garnisban is jól elvan a Riccardia, pedig ott félgőzzel megy a fény, a CO2 és a táp is. Pontosan ugyan úgy néz ki, mint a nagy akváriumban. Nem tudom mi a titok, de talán inkább az egyensúly a lényeg.
 
Pár telefonos kép:
154cf20b04304211a2c83019e61e6393.jpg

f6dc52f6c7ded1b88b9c1614b8883dbf.jpg

a26e19d30f48340fac29eecf6a4dd800.jpg
 
No most, hogy megy a fórum ide is leírom, hogy végül kb. hajnali fél egy és két óra között beengedtem őket az akváriumba. Eddig rendben van velük minden. Másnap még ismerkedtek az új környezettel és mindenki a belső szűrő kifolyójánál tobzódott. Ezen már nem lepődtem meg, mert az Amanók is ezt csinálták. Vasárnapra már kevésbé volt jellemző ez a tevékenységük szépen szétszéledtek az akváriumban. Adagolom nekik a Bacter AE-t és kapnak tápot is majd ma este.
 
Ezzel az akváriummal minden rendben van :whistle:.
A heti 20%-os vízcserék mennek, a víz stabilan 23°C, EC 280uS, GH 5, KH 0, PH 6. Most indulnak a vedlések a Taiwanoknál remélem rendben lezajlik majd mindenkinél. A HT Japan nő mint a gomba, de a régi leveleit hamar ledobja szóval a régi részeken elég csúnya. Az Amanók viszont imádják a leveleit rágcsálni :D.
Végre sikerült lekapnom a Blue Boltomat:
IMG_9293.jpg

IMG_9295.jpg

Szerintem ő vedlett, mert elég kicsi még és találtam egy nagyon pici ruhát.

Itt pedig az RC lánykám:
IMG_9294.jpg

Szerintem nagyon szép példány, úgyhogy azt hiszem megpróbálom a tenyésztéssel továbbvinni ezt a vonalat. Eredetileg csak tesztelési céllal vettem meg :devil:, de nagyon szép lett, így kap egy külön akváriumot majd.
 
Megmérted a vizet, amiben hoztad a taiwanokat? Az is ilyen kemény volt?
Ha jól tippelek, Szentgyotól vannak. Mikor én hoztam tőle taiwanokat, akkor sokkal lágyabb vízben voltak. Csak érdekességként írtam, ne ijedj meg! :D
 
Megmérted a vizet, amiben hoztad a taiwanokat? Az is ilyen kemény volt?
Ha jól tippelek, Szentgyotól vannak. Mikor én hoztam tőle taiwanokat, akkor sokkal lágyabb vízben voltak. Csak érdekességként írtam, ne ijedj meg! :D
Nála GH 4 és kb. 200uS a víz. Ez nem lényeges eltérés szerintem, de folyamatosan közelítem az enyémet ehhez. Nála az alsó határértékre van beállítva a víz nálam meg középre volt.
 
Én mostanában 200uS-es vízzel cserélek. Szépen csökkentem. Amúgy a vezetőképesség és a TDS mérése csak a saját magadnak ad információt szerintem. Saját tapasztalat, hogy két 200uS-es víz GH-ja eltérő volt. Az egyik 3,5 a másik meg 5,5 volt. Ahonnan az Oto-imat hoztam a víz EC-je !1600 volt.
 
Lenne egy kérdésem. Lassan rendelek megint a GA-ból és szeretnék valamilyen tápot venni a Taiwanoknak. Kérdés pedig az, hogy milyet érdemes vennem kimondottan nekik? Olvastam sokaktól sok félét.
 
c897a9434a026ba54afded4c7b87a596.jpg

Azon gondolkodom, hogy mi lenne ha kiszedném a HT Japánt középről? Középen a két levél és fa által meghatározott háromszöget értem. Így mindenhol növény van és nem annyira szép már az előtér. Szeretnék egy kis növénymentes övezetet ahova pakolhatok kaját.
 
@Tibi Megkérdezhetem te milyen GH-n tartod a Taiwanokat?
Tetra teszttel mérve 4-es a GH-m. Csak RO vizet használok SaltyShrimp Mineral GH+ vízkeménység növelő - 1000 g most csak 9 900,00 Ft - Green Aqua -al visszasózva.
A pH-d hogy áll?

Ha most kellene kaját vennem a taiwanoknak, akkor a GlasGarten cuccokból táraznék be. Kötelező darabok: GlasGarten Bacter AE baktériumkultúra elősegítő - 76g most csak 5 600,00 Ft - Green Aqua és GlasGarten Betaglucan +Immunglobulin 50g most csak 5 800,00 Ft - Green Aqua , ezeket gyári ajánlás szerint használom vagy a fölött. Vehetsz még mellé ShrimpDinner-t, mindegy melyiket, szeretik. Ha minden rendben a garnélákkal, tök mindegy mit adsz nekik, be fogják darálni.:)
 
Back
Oldal tetejére