• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Nem akartam teljesen új akváriumot indítani, mert idén még valószinűleg költözünk egyet és 2-3 hónapra nem építek új scapet. Régóta szerettem volna vitorláshalakat és szép barna vizet ahol jól érzik magukat és a neonhalak is világítanak. :)
Full fotó később lesz csak.

Bútor: 90x45x80cm prémium, ADA szürke
Akvárium: 90x45x45 Opti White 8mm 182l

Világítás: Giesemann Matrix II 4x39w
Fénycső: Sylvania

Szűrő: Eheim Professional 3e 2178
Szűrőanyag: Susbtrat Pro, Seachem Matrix 4l, Seachem, perlon
Csövezés: GreenWorks üveg ki-, befolyó cső

Sterilizátor: Twinstar Nano
Fűtés: 150w szűrőbe építve
Hűtés: Ventilátor
Tápozás automatizálás: GHL SA4 tápadagoló
Aljzat: ADA Amazonia, ADA AquaGrabel

Tápozás: 5-5ml Green Aqua Micro, Macro
Vízcsere: 1170l/napos RO nyomásnövelő pumpával, heti 30% RO vízzel Salty Shrimp Mineral GH+-szal TDS120-ra visszasózva. Eheim Compact+ 3000 pumpával.
Víz barnaság: Shirakura Black Water Fulvo, SaltyShrimp Black Water Powder, égertoboz, catappa levél

CO2: 5 kg-os palack, Papillon reduktor, Aqua Medic mágnesszelep, DIY reaktor, GUSH Nano Drop Checker

Dekoráció: Talawa fa
Növények: Riccardia chamedryfolia, Cryptocoryne parva, Anubias nana mini, Microsorum teropus Trident, Microsorum pteropus Narrow, Cryptocoryne albida 'Brown', Nymphea lotus,

Élőlények: 6db Pterophyllum “scalare”, Paracheirodon simulans, orydoras pygmeus, Otocinclus affinis, Caridina multidentata.
 
Szépek ezek bizony. Párszor én is neki futottam, egyszer tenyényrnyi méretűre neveltem egy párt. Impozáns látványt nyújtottak 100 db Neon társaságában. Összességében macerásak.
Grat...
 
Még egy csapat marginatust akarok bele és a 20db zöldneon bővíteni.
 
Csak élénk sokaságot, mert ragadozók, azaz a nagy hal megeszi a .....
A 20 db tán kevés lesz, de ne legyen igazam, csak szurkolok!!!!
 
Csak élénk sokaságot, mert ragadozók, azaz a nagy hal megeszi a .....
A 20 db tán kevés lesz, de ne legyen igazam, csak szurkolok!!!!

Kevesen vannak, de ez nem látszik meg a bátorságukon. Elől vannak mindig szépen, de még 15db szerintem jön.
 
Gyönyörűek ezek a klasszikus alakok, hasonló a vad formához. Nekem egy volt ilyen, s egy fekete fátyolos, tenyérnyi méretben. Legutóbb a koi változat volt, de uk-muk-fuk feladták. Egyik napról a másikra nem ettek, s nem jöttem rá miért, míg éhen vesztek.
 
Gyönyörűek ezek a klasszikus alakok, hasonló a vad formához. Nekem egy volt ilyen, s egy fekete fátyolos, tenyérnyi méretben. Legutóbb a koi változat volt, de uk-muk-fuk feladták. Egyik napról a másikra nem ettek, s nem jöttem rá miért, míg éhen vesztek.

Direkt valami klasszikus csíkos volt a cél, ezek a legszebbek. Az altumok meg csak álom :)
 
Akár jöhet egy full fotó is! :)
Azért vigyázz a neonokkal,gyakran el szoktak fogyni vitorlások mellett!
Volt már egy csapat altumom,mondanám,hogy ugyan az,mint a scalare,de ha egyszer nem! :D :D :ROFLMAO:
Ha teheted,szerezz be belőlük mindenképpen,álomszépek!:rolleyes:
 
A vitorlások atom jófejek, nem is tudom hogy lehet hogy még nem volt ilyenem. Követnek, utánad fordulnak, vadásznak mindenre ami tetszik nekik. Kívülről pucoltam az üveget és követte a papírtörlőt az üvegen.
Olyanok, mint a macskák. :D Igazi egyéniségek. :)
 
Akár jöhet egy full fotó is! :)
Azért vigyázz a neonokkal,gyakran el szoktak fogyni vitorlások mellett!
Volt már egy csapat altumom,mondanám,hogy ugyan az,mint a scalare,de ha egyszer nem! :D :D :ROFLMAO:
Ha teheted,szerezz be belőlük mindenképpen,álomszépek!:rolleyes:

Lesz full is :)
Egyelőre nem látom, hogy foglalkoznának a neonokkal, de később bármi lehet. Az altumokért fáj a szívem, de nem szeretném belezsúfolni őket egy 45cm magas akiba. egy 180x60x60-ba annál inkább. :D
 
Lesz full is :)
Egyelőre nem látom, hogy foglalkoznának a neonokkal, de később bármi lehet. Az altumokért fáj a szívem, de nem szeretném belezsúfolni őket egy 45cm magas akiba. egy 180x60x60-ba annál inkább. :D
Később majd... Azért kell sok, mert alapból nem túl jó vadászok. A sokaság a Neonok erőssége.
 
Lesz full is :)
Egyelőre nem látom, hogy foglalkoznának a neonokkal, de később bármi lehet. Az altumokért fáj a szívem, de nem szeretném belezsúfolni őket egy 45cm magas akiba. egy 180x60x60-ba annál inkább. :D
Nem száz,hogy ebéd lesz a neonokból,de gyakrabban fordul elő,minthogy békén hagyják őket!
Nyilván szebben mutatnának az altumok egy nagyobb medencében,de azért a scalare is eléggé meg tud combosodni a mostani mérethez. :)
Várjuk a totált!:whistle:
 
Back
Oldal tetejére