• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Codename: Taiwan

Két hét és 2 napos az akvárium. Tegnap bejártam a várost és tudtam venni 1 db Amano garnélát o_O, meg 2 Törpe szívóharcsát-t. Meglepődtem a harcsákon, mert gyakorlatilag 2 nap alatt eltüntették az alga felét. Nagyon éhesek lehettek szegények. Az állatok nagyon stresszesek voltak. Az Amano gyakorlatilag kék volt mire hazaértem. Ilyet még nem is láttam, de a beszoktatás alatt szépen visszanyerte az eredeti színét. Az Otoknak viszont elment a sötét folt az oldalukról, de amint bekerültek a vízbe szépen visszajött. Meg mértem a vizeket, amiben jöttek a halak. Az Amano-é TDS 400, az Otoké viszont TDS 820 volt o_O. Ma volt egy vízcsere is mellékesen és a heti tápozás is megtörtént. Egyenlőre mindenki jól van.

Víz paraméterek:
PH: 4,5 (neptun)
KH: 0
GH: 5
TDS: 134
T: 23,8

Egy totál vízcsere után:
IMG_9236.jpg

És a részletek:
IMG_9232.jpg

IMG_9234.jpg

A két Oto:
IMG_9240.jpg

IMG_9242.jpg

És Keszthely város egyetlen Amano-ja:
IMG_9229.jpg
 
Ma megkaptam a JBL-es PH tesztet hála @viktorlantos -nak és gyorsan megmértem a víz PH értékét. Jelentem a PH 6 (y). A tesztel együtt megjött a végleges szűrő is egy Eheim 2000 AquaCorner 60 sarok belsőszűrő - biológiai töltettel most csak 7 650,00 Ft - Green Aqua személyében. Majd tesztelem, hogy a Substrat Pro változtatja-e a PH-t. A két Oto és az egy szem Amano köszönik jól vannak hála istennek. Egy darabig együtt fog menni a két szűrő, hogy az élőlényeknek ne legyen semmi bajuk sem és mert a szivacsszűrő tartja a helyén a fát :whistle::p. Alga nem jelentős rendesen takarítanak a lakók. Emeltem is világítás idején hátha jön egy kis zöld alga:angelic:.
 
Közben eszembe jutott egy kérdés is. Így hogy együtt megy a két szűrő kb. mennyi idő alatt indul be az Aquacornerben a biológiai szűrés? A szivacs látszatra szépen működik, már látni a felületén a bacitelepet.
 
Szegény Amanom a végét járja. Most este elkezdett vadul cikázni az akváriumban. Volt egy 20-25%-os vízcsere és utána kezdte ezt csinálni. Ment mindennek neki és csak a hátsó piciny lábait mozgatta. Utána már menni sem tudott elfelüdt az oldalára úgy jártak a lábai, de mostmár az sem. Jelenleg csak áll egyhelyben és lélegzik, még él. A hátán világos csík fut végig szóval vedlene hamarosan. A két Otonak látszólag semmi baja. A cserevíz állot RO víz volt visszasózva.
 
A fenti videókon látható Amano elpusztult. Közben sikerült vennem még Amanókat úgyhogy most 2db van belőlük. Az Amanókkal kaptam egy szép piros RC-t is. Eddig semmi baja szépen eszeget, de kíváncsi vagyok hogyan fogja bírni ezt a lágy vizet.
 
Vasárnap megvolt a vízcsere is. Minden paraméter rendben van kivéve a hőmérsékletet. Azt nem tudom 25°C fok alá vinni egyenlőre. A lámpát fellógattam és a másik akváriummal közös oldal kapott egy hungarocell szigetelést is. Most kísérletezem, mert a belső szűrő is emelt legalább 2°C-ot a hőmérsékleten és ezt valahogy vissza kell fognom.
 
Kicsit el vagyok havazva sajnos, de az akvárium szépen üzemel. Vasárnap megvolt a vízcsere is. Mind a két Amanom szépen levedlett, nem volt semmi probléma. Raktam az akváriumba egy RC garnélát. Kíváncsi voltam, hogy lehet-e ennyire lágy vízben tartani őket. Jelentem semmi problémája nincsen ő is szépen levedlett. Még az első Amanommal együtt jött véletlenül egy pár miliméteres kis RC. Beraktam az Amanoval együtt őt is, gondoltam úgysem fog megmaradni, hát tévedtem. Már legalább fél centis a kicsike. Hétfőre beopálosodott kicsit a víz. Gyors vízcsere és szűrő takarítás megoldotta a problémát. Az akváriumban pezseg az élet. Láttam hydrákat, planáriát, kagylósrákot, csigát és zöld pontalgát az üvegen. Szeritem már lassan beáll a víz. A Hydro. Japan nő mint a gomba. Már vagy 7-8 cm-t nőtt, nagyon szép. A víz hőmérsékletét is sikerült visszafogni most 22-23 fok körül mozog. Képek rövidesen.
 
Már 17 napja üzemel az Eheim Aquacorner. Kíváncsi voltam a benne lévő Substrat Pro PH emelő képességére, de azt kell hogy mondjam, eddig nem változtatta meg a PH-t. Továbbra is stabilan tartja a 6-os értéket. Lehet ez a PH emelés csak High tech akváriumoknál jön elő vagy túl kevés a 2 dl szűrőanyag ahhoz, hogy érdemben módosítsa? Majd pár hét múlva még visszatérek rá.
 
Már 17 napja üzemel az Eheim Aquacorner. Kíváncsi voltam a benne lévő Substrat Pro PH emelő képességére, de azt kell hogy mondjam, eddig nem változtatta meg a PH-t. Továbbra is stabilan tartja a 6-os értéket. Lehet ez a PH emelés csak High tech akváriumoknál jön elő vagy túl kevés a 2 dl szűrőanyag ahhoz, hogy érdemben módosítsa? Majd pár hét múlva még visszatérek rá.

A literszámodhoz képest lehet kevés ez az anyag, hogy lényeges eltérés legyen.
 
Ma csináltam egy szokásos vízcserét. Tettem a vízbe 10 ml Nitrivec-et és ment bele még 0,1 g Fenbendazol is. Most várom a fejleményeket. Hétfőn még fogok adni egy adag Fenbendazolt aztán a hétvégén vízcsere. A planáriák és a többi állatka még vígan mászkálnak, de tudom, hogy több idő kell nekik :whistle: Az Otok és a garnélák látszólag nem vesznek tudomást a vegyszerről, remélem ez így is marad.

Délután volt egy kis időm és összedobtam a pc ventis hűtésemnek egy hőfokvezérlőt. Jelenleg tesztelem, de jónak tűnik. Egy régi szobatermosztátból gyártottam :)
 
Ma csináltam egy vízcserét. Kapott az akvárium még egy hatalmas adag Fenbendazolt mert a planáriák még mindig vígan mászkálnak az üvegen :(. Adtam még a vízhez bacikat is. Az élővilág többi tagja is él és virul.
 
A kezelésnek vége. Jelenleg csak egy kagylósrákot látok rohangálni. A hidrák és planáriák eltüntek a többi élőlény jól van. A víz szépen kitisztult tegnapra. Csináltam egy szokásos vízcserét és betápoztam.

Ha minden jól megy jövő pénteken jönnek a lakók. Úgy néz ki, hogy mégis tiszta Taiwanok lesznek és nem Mixek.
Az út amit ki kell bírniuk a garniknak 2,5 óra. Hogyan oldjam meg a szállításukat?
 
Szerintem semmi extra. Ne hűljön le nagyon a víz és néha kapjanak egy kis levegőt, de szerintem a 2,5 óra az nem sok. Az enyémek is úgy 3-4 órát fognak utazni, de remélem gond nélkül. Autóval fogsz értük menni?
 
Back
Oldal tetejére