• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Még egy kérdésem lenne. A lenti képen látható táv túl sok a mágnesszelep és a reduktor között vagy működhet?
hypu3aha.jpg
 
Sziasztok! Szeretnék összeállítani egy nagynyomású rendszert. Van egy nem túl drága reduktorom, és egy tűszelepem. Sajnos ezek külön vannak. Ez mennyire problémás? Mert szeretnék egy mágnesszelepet is, így a 3 elemet kell összekössem. Szerintetek működhet dolog? Köszi a választ előre is.
14305450934_8132f6c451.jpg

14119406530_0bcc7177a9.jpg
 
Sziasztok! Szeretnék összeállítani egy nagynyomású rendszert. Van egy nem túl drága reduktorom, és egy tűszelepem. Sajnos ezek külön vannak. Ez mennyire problémás? Mert szeretnék egy mágnesszelepet is, így a 3 elemet kell összekössem. Szerintetek működhet dolog? Köszi a választ előre is.
14305450934_8132f6c451.jpg

14119406530_0bcc7177a9.jpg

Lehet kapni átalakítókat és közcsavarokat.
Ha beszerzed a mágnesszelepet akkor a reduktor és a szelep közé vened kel úgy is egy közcsavart és akkor kitekered a tűszelep végiből a gyorscsatis véget és szintén veszel hozzá egy közcsavart.
 
Lehet kapni átalakítókat és közcsavarokat.
Ha beszerzed a mágnesszelepet akkor a reduktor és a szelep közé vened kel úgy is egy közcsavart és akkor kitekered a tűszelep végiből a gyorscsatis véget és szintén veszel hozzá egy közcsavart.

Köszi, de hol veszek ilyen közcsavart, és pontosan milyen kell?
 
Sziasztok! Pár hete üzemeltem be egy nagynyomású CO2 rendszert. ADA csöveket használtam, 2db ADA visszafolyásgátló, üveg buborékszámláló, és üveg diffuzorom van. Olvastam, hogy az üveg diffuzor kimenő nyomása legalább 2 bar. Tehát a buborékok akkor kezdenek megjelenni az akváriumban, ha a kimenő nyomás meghaladja a 2 bart. Egy valamit viszont nem értek. Mineden nap mikor a mágnesszelep nyit, az első buborékok megjelenéséig 15 perc telik el, úgy hogy van kb. 2 méter csövem és 1 bubi/sec-re van beállitva a rendszer. Tehát hova tünik el a nyomás a rendszerből az elöző leállás óta, ha az egész rendszerem sehol nem ereszt? A CO2 alacsony nyomáson is beoldodik a vízbe diffúzoron keresztül? Én arra gondolok, hogy a mágnesszelepen elég lassan halad keresztül a gáz. Az én esetemben a 220V-os mágnesszelep üzemi hőmérséklete 55-60 fok, azaz a kilépő gáz hőmérséklete, és ezáltal térfogata is megnő. Teszteltem a rendszert, és a csöveket kicseréltem oxigénes puha csövekre. Reggelre a csövek összelapultak, ami arra utal, hogy a zárt rendszerben a mágnesszelep után a nyomás az atmoszférikus nyomás alatt volt, azaz kevesebb volt mint 1 Bar. Ezek után azt feltételezem, hogy a CO2 gáz hőtágulása olyan nagy, hogy visszahűlve vákumot képez a csövekben és talán ez okozza azt is, hogy az üveg bubiszámlálóból reggelre a csőbe vándorol a folyadék egy része.
 
Sziasztok! Pár hete üzemeltem be egy nagynyomású CO2 rendszert. ADA csöveket használtam, 2db ADA visszafolyásgátló, üveg buborékszámláló, és üveg diffuzorom van. Olvastam, hogy az üveg diffuzor kimenő nyomása legalább 2 bar. Tehát a buborékok akkor kezdenek megjelenni az akváriumban, ha a kimenő nyomás meghaladja a 2 bart. Egy valamit viszont nem értek. Mineden nap mikor a mágnesszelep nyit, az első buborékok megjelenéséig 15 perc telik el, úgy hogy van kb. 2 méter csövem és 1 bubi/sec-re van beállitva a rendszer. Tehát hova tünik el a nyomás a rendszerből az elöző leállás óta, ha az egész rendszerem sehol nem ereszt? A CO2 alacsony nyomáson is beoldodik a vízbe diffúzoron keresztül? Én arra gondolok, hogy a mágnesszelepen elég lassan halad keresztül a gáz. Az én esetemben a 220V-os mágnesszelep üzemi hőmérséklete 55-60 fok, azaz a kilépő gáz hőmérséklete, és ezáltal térfogata is megnő. Teszteltem a rendszert, és a csöveket kicseréltem oxigénes puha csövekre. Reggelre a csövek összelapultak, ami arra utal, hogy a zárt rendszerben a mágnesszelep után a nyomás az atmoszférikus nyomás alatt volt, azaz kevesebb volt mint 1 Bar. Ezek után azt feltételezem, hogy a CO2 gáz hőtágulása olyan nagy, hogy visszahűlve vákumot képez a csövekben és talán ez okozza azt is, hogy az üveg bubiszámlálóból reggelre a csőbe vándorol a folyadék egy része.

A 15 perc rendben van. Elég alacsony bubiszámon használod a rendszert. Ez nagyobb bubiszámnál is hasonlóan működik, csak kevesebb idő amíg a csőben eléred az üzemi nyomást.
A 2 bar a reduktorodon jó. Ne csavard lejjebb, mert akkor lehet el sem éri azt a nyomást, hogy áttörje a difit.

Egyszerűen csak kalkuláld be ezt a 15 percet. Indítsd ennyivel előbb.
 
Igen, de akkor így egy évben 92 óra üresjárattal megy a rendszer, ami megfelel három és fél napnak. Hová tűnik el ez a rengeteg gáz? Vagy ez már fizika?
 
Igen, de akkor így egy évben 92 óra üresjárattal megy a rendszer, ami megfelel három és fél napnak. Hová tűnik el ez a rengeteg gáz? Vagy ez már fizika?

Valamennyi átszivárog a diffúzoron is. a többi elmehet a szelepeknél, csövön stb.

Kis számítást végezve:

92 óra üresjárat 1bps-el kb 0,075kg CO2 veszteséggel jár. 1 évben!
Nyilván veszteség, de szerintem elhanyagolható.

Ez egy 2kg-os töltést nézve 5500 forintos áron kb 206 forint veszteséget produkál neked 1 évben. Havi 17 forint.
 
Egy gyors kérdés: lehet rakni visszafolyásgátlót a difi és a bubiszámláló közti részbe? Idáig úgy volt a sorrend, hogy difi - cső - bubiszámláló - cső - v.f.gátló.
Nem akarom, hogy a víz elmenjen a bubiszámlálóig, mert állandóan megtelik.
 
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az alabbi rednszerrel kapcsolatban? Egy magasnyomasu rendszer vasarlasa elott allok (palack, nyomascsokkento, magnesszelep). Ez nagyon jo aron lenne kerdeses h milyen minoseg? Hasznalhato lehet szerintetek? Vagy tudnátok esetleg ajánlani nekem nyomasszabalyzót es mágnesszelepet? A palackal gondolom nem lenne baj. Egy 20-30l higtech nano akvárium epitese elott allok.
Elore is koszonom a segitsegeteket!!:)

A CO2 profi szett tartalma:

1. 500 g - os CO2 palack
2. Redukciós szelep és manométer a CO2 kimeneti nyomás méréséhez
3. A kimeneti nyomás szabályozására szolgáló szelep
4. Tűszelep a CO2 adagolás finom szabályozásához
5. Elektromágneses szelep, amely éjszaka automatikusan leállítja a CO2 akváriumba való áramlását
6. Kb. 2 - 3 m hosszú tömlő
7. CO2 reaktor

A CO2 profi szett 500 g magassága 47 cm, 48 cm magas szekrényben problémamentesen elhelyezhető."
 
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az alabbi rednszerrel kapcsolatban? Egy magasnyomasu rendszer vasarlasa elott allok (palack, nyomascsokkento, magnesszelep). Ez nagyon jo aron lenne kerdeses h milyen minoseg? Hasznalhato lehet szerintetek? Vagy tudnátok esetleg ajánlani nekem nyomasszabalyzót es mágnesszelepet? A palackal gondolom nem lenne baj. Egy 20-30l higtech nano akvárium epitese elott allok.
Elore is koszonom a segitsegeteket!!:)

A CO2 profi szett tartalma:

1. 500 g - os CO2 palack
2. Redukciós szelep és manométer a CO2 kimeneti nyomás méréséhez
3. A kimeneti nyomás szabályozására szolgáló szelep
4. Tűszelep a CO2 adagolás finom szabályozásához
5. Elektromágneses szelep, amely éjszaka automatikusan leállítja a CO2 akváriumba való áramlását
6. Kb. 2 - 3 m hosszú tömlő
7. CO2 reaktor

A CO2 profi szett 500 g magassága 47 cm, 48 cm magas szekrényben problémamentesen elhelyezhető."

Milyen márkájú a Reduktor?
Az lehet még gond, hogy egy 20-30 literes akváriumhoz nem lesz 1000 liter/órás szűrőd, így a reaktor nem biztos, hogy jó megoldás. Ahelyett egy jó minőségű diffúzor lesz a Te barátod... :)
Valamint ne felejtsd ki a visszafolyás gátlót sem! Nagyon fontos elem, mert ha a reduktorba,vagy a mágnesszelepbe víz kerül, az tönkremehet.
 
Jelentem beüzemeltem én is végre a nagynyomású rendszeremet.
Egyetlen bibi van, amitől még nem teljesen természetes a mosolyom:
A reduktorom a bemenőnyomásra először 80-90 bárt jelzett! (5kg os palack)
Aztán most fél napi működés után lassan csökken a nyomás, már 68 bár. Remélem 50 körül beáll majd. Lehet, hogy kicsit túltöltötték?
A másik érdekesség, hogy a reduktor kimenő ágán az óra fél bárt se jelez, és így is 2-3 bubi/sec a teljesítmény...
 
Na most meg egy frankfurti út miatt magárahagytam a friss co2 rendszert. Kicsit aggódom, nehogy baj történjen... Hmmm
 
Na most meg egy frankfurti út miatt magárahagytam a friss co2 rendszert. Kicsit aggódom, nehogy baj történjen... Hmmm

Jól ellevelezgetek itt magammal... :)
Olvassa ezt valaki rajtam kívül? :bored:
Amúgy a félelmem alaptalan volt eddig, mert arra jöttem haza, hogy minden szépen működik, a bubiszám sem változott számottevően anna kellenére, hogy még a második tűszelephez hozzá se nyúltam.
A reduktoron a bejövőnyomás olyan 60 báron stabilizálódott. A kimenő nyomás viszont még mindig fél bár környékén van, és így is tartom a 3 bubi/sec-et bőven.
Talán a reduktor megmakkant?
 
Ha minden rendben működik, akkor ez ilyen :)
Kevesebb bubira is be tudnád állítani?
Persze. A tűszeleppel szépen lehet szabályozni.
Mindenesetre fura volt, hogy a hétvégi difi takarítás után nem kellett élesztőt kotyvasztanom :)
 
Back
Oldal tetejére