• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 szettet vettem, hogyan üzemeljem be? [1. hozzászólást olvasd el mielőtt írsz]

Oda 2-3 bubi szokott kelleni / mp. Inkább hagyatkozz a dropcheckerre, a PH/KH táblázat alapján lődd be.

Azt próbálom. A táblázatban kijön egy szám, mondjuk 3. És kellene 24.

Na ez mit jelent. Nyilván többet kell adagolni, de mennyivel?

Van valami képlet?
 
Azt próbálom. A táblázatban kijön egy szám, mondjuk 3. És kellene 24.

Na ez mit jelent. Nyilván többet kell adagolni, de mennyivel?

Van valami képlet?
Azt hiszem hogy az a Co2 oldott mennyisége ppm-ben, de lehet hogy tévedek.
A lényeg a zöld sáv. Abba a tartományba kell belőni a co2-t, és a fölötte levő szín (PH skála) a dropchecker színe kell hogy legyen.
 
ok, köszi.

Most kapcsolt le a mágnesszelep, és ugyanúgy jön a co2.
lehúztam a csöveket és tényleg. hiába húzom ki a konnektorból valamennyit ereszt.
nagyon fasza.

mindegy melyik irányból kötöm be?

nincs rajta jelölés az átfolyási irányról (valahol olvastam hogy a mágnesszelepnél is van ilyen)

mondjuk ilyenem van, nem a legjobb fajta:

sku128349-(8).jpg
 
ok, köszi.

Most kapcsolt le a mágnesszelep, és ugyanúgy jön a co2.
lehúztam a csöveket és tényleg. hiába húzom ki a konnektorból valamennyit ereszt.
nagyon fasza.

mindegy melyik irányból kötöm be?

nincs rajta jelölés az átfolyási irányról (valahol olvastam hogy a mágnesszelepnél is van ilyen)

mondjuk ilyenem van, nem a legjobb fajta:

sku128349-(8).jpg
Azt hiszem hogy nem mindegy az irány! Próbáld ki a másik irányban is!
 
ok, köszi.

Most kapcsolt le a mágnesszelep, és ugyanúgy jön a co2.
lehúztam a csöveket és tényleg. hiába húzom ki a konnektorból valamennyit ereszt.
nagyon fasza.

mindegy melyik irányból kötöm be

Nem mindegy melyik irányba kötöd be. De amikor a mágnesszelep lekapcsol, attól még egy ideig jönni fog a gáz,ami a csőben van. Ha bekapcsol sem azonnal látod a bubikat a számlálóban. Szóval oda vissza van egy kis idő eltolódás benne. Emiatt még nem kell parázni.
 
Nem mindegy melyik irányba kötöd be. De amikor a mágnesszelep lekapcsol, attól még egy ideig jönni fog a gáz,ami a csőben van. Ha bekapcsol sem azonnal látod a bubikat a számlálóban. Szóval oda vissza van egy kis idő eltolódás benne. Emiatt még nem kell parázni.

Igen, ezt tudom, de kipróbàltam, minden csövet lehúztam a szelep után, és anszelep és a reduktor között két centis cső van, abban nem lehet sok. Szoval ha letekertem a palackot nem jött a gáz, ha feltekertem jött egy picit. Ha még be is dugtam a szelepet az áramba, még jobban jött. Holnap kipróbállom forditva bekötni, ha nem jó ugy sem kell egy új. Addig meg fel-le tekergetem a palackot. Ugyis a munkahelyemen van, ha beérek elinditom, ha eljövök leallitom. Picit kényelmetlen de biztonságos amig nincs masik szelep
 
Még mielőtt kidobnád, egy dolgot még érdemes megpróbálni, emeld meg a kimenő nyomást, mert a szeleptányért alapban csak egy nagyon vékony rugó tartja a helyén, és a gáz nyomása szorítja le(ezért van meghatározva a bekötési irány). Így ha emeled a nyomást akkor szorosabban zár.
 
Próbáld ki a másik irányban is!
Igen, ezt tudom, de kipróbàltam, minden csövet lehúztam a szelep után, és anszelep és a reduktor között két centis cső van, abban nem lehet sok. Szoval ha letekertem a palackot nem jött a gáz, ha feltekertem jött egy picit. Ha még be is dugtam a szelepet az áramba, még jobban jött. Holnap kipróbállom forditva bekötni, ha nem jó ugy sem kell egy új. Addig meg fel-le tekergetem a palackot. Ugyis a munkahelyemen van, ha beérek elinditom, ha eljövök leallitom. Picit kényelmetlen de biztonságos amig nincs masik szelep

Azt írod, hogy a reduktor és a mágnesszelep között egy 2cm-es cső van. Az ugye nem sima co2 cső? Mert este a reduktor és a lezárt szelep között megnő a gáznyomás, amit egy sima CO2 cső nem biztos, hogy bírni fog. Nekem az éjszaka közepén lerobbant a cső, én meg ugrottam úgy másfél métereset deepsleep-ből... csak szólok :D
 
Próbáld ki a másik irányban is!


Azt írod, hogy a reduktor és a mágnesszelep között egy 2cm-es cső van. Az ugye nem sima co2 cső? Mert este a reduktor és a lezárt szelep között megnő a gáznyomás, amit egy sima CO2 cső nem biztos, hogy bírni fog. Nekem az éjszaka közepén lerobbant a cső, én meg ugrottam úgy másfél métereset deepsleep-ből... csak szólok :D

Oh...és akkor oda milyen csövet célszerű venni? Nincs kedvem szívrohamot kapni...:eek:
 
Oh...és akkor oda milyen csövet célszerű venni? Nincs kedvem szívrohamot kapni...:eek:
nekem ott egy közbetét van fémből esztergálva (útálok éjszaka felkelni :D). azt hiszem van erősített co2 cső, ami elbírja azt a nyomást.
 
Nekem egy sima azt hiszem 1/16 col-os közcsavar van ott, de a méretben most nem vagyok biztos. Légtechnikás boltban biztos be lehet szerezni. Persze ez esetben ki kell szedni a tömlőcsatlakozókat a mágnesszelepből. Papilon reduktor esetében pedig a tűszelep egyenesen mehet bele a mágnesszelepbe.
Valamint a GA-ból is meg tudod rendelni
Papillon CO2 szelep összekötő idom (12521) most csak 2 800,00 Ft - Green Aqua

Plusz tömítések vannak a közcsavarnál? Akkor holnap délután körbe kell nézzek, mert szombatra tervezem a nagynyomású indítását.
 
Plusz tömítések vannak a közcsavarnál? Akkor holnap délután körbe kell nézzek, mert szombatra tervezem a nagynyomású indítását.
Krisz!
Ha ma nem fogsz úgy rohanni, mikor a Monte Carlo-ért jössz, akkor Atti szívesen ad tanácsokat ezügyben is!
Niki
 
Sziasztok!

Help me pls!

Van egy reduktorom, és szeretnék venni egy mágnesszelepet. Két kérdésem van:

1. Ajánljátok-e ezt a mágnesszelepet? Akik használják szeretik-e, jó-e, stb.(-e)? :D

2. Vajon össze tudom-e kötni ezt a kettőt ezzel? Tehát a menet szabvány-e a cuccokon vajon? A reduktorból kiszereltem az Y elosztót, és most egy 4/6-os sárgaréz csőcsatlakozó van ott, tehát azt ki lehet tekerni onnét, ahogy látom - vagyis a kép alapján azt gondolom -, a mágnesszelepből is ki lehet tekerni a csőcsatlakozót.

(Ha nem, akkor esztergáltatok egy sárgaréz összekötőt, szóval nem dől össze a világ :) )

Köszi!
 
Back
Oldal tetejére