• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Ez a Hunger, 300 lityi. :)
Azért ebbe már tolni kell a CO2-t. De lehet hogy túllőttem az algabumm előtt, most vettem vissza 6 bps körülire. Drop checkert nem használok már régóta.
 
Pár hete üzemeltem be az első CO2 rendszeremet, és sok keresgélés után az ISTA külső diffúzoránál kötöttem ki:

A bubikat szépen aprítja, az áramláson sem vettem észre jelentős visszaesést.
Miután megvettem, egy kereskedő említette, hogy nemigen forgalmazzák, mert volt rá panasz: Maga a műanyag ház szétszerelhető, és előfordult, hogy a menetnél megreped / eltörlik.
Ezt megelőzendő körbetekerem egy erősített vízálló ragasztószalaggal, remélem beválik :)

Esetleg van valakinek ilyennel tapasztalata?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Esetleg van valakinek ilyennel tapasztalata?

A legtöbb ilyen műanyag vacaknak van ilyen nyűgje. Eleve nyomás alatt van ami lehet 1.5 bar vagy 3-4 bar is. Egyáltalán nem mind1.
A menetes részeket túl nagy erővel szorítod, hogy ne szívárogjon, lehet ezért fog elrepedni.

Hasonló okokból szűntettük meg korábban néhány műanyag külső porlasztót.
 
A legtöbb ilyen műanyag vacaknak van ilyen nyűgje. Eleve nyomás alatt van ami lehet 1.5 bar vagy 3-4 bar is. Egyáltalán nem mind1.
A menetes részeket túl nagy erővel szorítod, hogy ne szívárogjon, lehet ezért fog elrepedni.

Hasonló okokból szűntettük meg korábban néhány műanyag külső porlasztót.
Mindenképpen külső megoldást szerettem volna, de sajna szinte mindegyik (nem profi) reaktor ilyen vacak műanyagból van :S
Ettől én is tartottam egy kicsit. A CO2 résznél a menetre tekertem 2-3 réteg teflon szigetelést, na az tart is ahogy kell :) A vizes résznél lesz a ragasztószalag, remélem az meghosszabbítja az élettartalmát.
De megírom majd a tapasztalatokat.
 
Sziasztok!

Korábban én is szívtam ezekkel a műanyag vackokkal, aztán egy jóbarátom a segítségemre sietett. Így most már évek óta van egy házi megoldás, ami bevált. Egy sima mezei vízszűrőházat kell venni (érdemes a nagyobbat), plusz két csatlakozót a be és ki oldalára, meg egy iker átmenő pk 6-os csatit a légtelenítő helyére, ez utóbbit érdemes beleragasztani (szivárgást megelőzendő).
A pk csati külső részére van kötve a co2, a belsőre egy pk cső van kötve, a végén egy fa porlasztóval. A kimeneti belső lukba egy oda illő átmérőjű cső van ragasztva, ami majdnem a ház hosszáig ér. Ez csinál a szűrőházból egy labirintust, így van ideje a co2-nek beoldódni.
A szűrő csöveket a ki és befolyó csatlakozókra abav bilinccsel fogattam oda.
Ennyi anyag kell hozzá. A fa porlasztót kb évente cserélem, időnként az egész házat kiszedem és mindent algamentesítek, a fa porlasztóra koncentrálva legjobban.
Kb. 5 ezer Ft volt anno a bekerülési költség. Nem reped, nem szivárog, a beoldás láthatatlan. A szűrőt nyilván visszafogja, de így is elvagyok vele.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

Korábban én is szívtam ezekkel a műanyag vackokkal, aztán egy jóbarátom a segítségemre sietett. Így most már évek óta van egy házi megoldás, ami bevált. Egy sima mezei vízszűrőházat kell venni (érdemes a nagyobbat), plusz két csatlakozót a be és ki oldalára, meg egy iker átmenő pk 6-os csatit a légtelenítő helyére, ez utóbbit érdemes beleragasztani (szivárgást megelőzendő).
A pk csati külső részére van kötve a co2, a belsőre egy pk cső van kötve, a végén egy fa porlasztóval. A kimeneti belső lukba egy oda illő átmérőjű cső van ragasztva, ami majdnem a ház hosszáig ér. Ez csinál a szűrőházból egy labirintust, így van ideje a co2-nek beoldódni.
A szűrő csöveket a ki és befolyó csatlakozókra abav bilinccsel fogattam oda.
Ennyi anyag kell hozzá. A fa porlasztót kb évente cserélem, időnként az egész házat kiszedem és mindent algamentesítek, a fa porlasztóra koncentrálva legjobban.
Kb. 5 ezer Ft volt anno a bekerülési költség. Nem reped, nem szivárog, a beoldás láthatatlan. A szűrőt nyilván visszafogja, de így is elvagyok vele.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

https://akvakertesz.hu/threads/kuelso-reaktor-gyari-cuccokbol.2392/
 
Köszi, hogy megosztottad a linket, inkább vízuális típus vagyok, szóval ez segített megérteni hogy kéne hogy kinézzen egy DIY módon.
Viszont én jobban félek magamtól, mint a gyári műanyag cuccoktól, így amíg az kitart, addig inkább nem vágok bele a házikészítésbe :)

Köszi, valahogy sejtettem hogy ez már itt ismert egy ideje [emoji56]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Ezzel a kis csodával van valakinek esetleg személyes élménye?
Fogalmazzunk úgy, hogy leesett egy a kamionról :whistle: , és első ránézésre nem is tűnik rossz minőségnek, de persze nem a kinézet adja a bubik finomságát..
l_diffusor-40-603.jpg
 
Akvárium: 180l 90x45x45cm
Szűrő: OASE Biomaster 600 – 1250 liter / óra – szűrőanyag: full mátrix

Azon gondolkodom, hogy Aquamedic 1000 reaktort külön kössem egy szivattyúra vagy rakjam be a Oase szűrő körbe?
Amik eszembe jutottak pro&kontra

Pro:
  • nem romlik a szűrő teljesítmény

Kontra:
  • túl nagy áramlás az akváriumban
  • 2-2db be és kifolyócső
Szerintetek?
 
Akvárium: 180l 90x45x45cm
Szűrő: OASE Biomaster 600 – 1250 liter / óra – szűrőanyag: full mátrix

Azon gondolkodom, hogy Aquamedic 1000 reaktort külön kössem egy szivattyúra vagy rakjam be a Oase szűrő körbe?
Amik eszembe jutottak pro&kontra

Pro:
  • nem romlik a szűrő teljesítmény

Kontra:
  • túl nagy áramlás az akváriumban
  • 2-2db be és kifolyócső
Szerintetek?

Külön, ezen szerintem a bypass ágas reaktor sem segítene.
 
Ezt nem teljesen értem. Ha reaktor van a CO2 kikapcs után pár óra alatt a szűrő (szűrőteljesítmény függő) kinyomja a gázt a reaktorból.
hmm, akkor jo mivel nem tartozkodtam itthon pár napig s ma az a látvány fogadott hogy 1/3 ig le volt levegösödve az 1000-es aquamedic recktor, 1900 l/H szüröteljesítménynél
azt nem tudtam hogy légteleníti magát, lehet hogy a szürő köhögte tele.
de amugy ilyen esetekre ezis egy megoldás lehetne!???
 
hmm, akkor jo mivel nem tartozkodtam itthon pár napig s ma az a látvány fogadott hogy 1/3 ig le volt levegösödve az 1000-es aquamedic recktor, 1900 l/H szüröteljesítménynél

A reaktorhoz kb 900-1000lph kell, hogy rendesen működjön.
1900lphs szűrőd ezt tudja, de ha nincs bypass a nagy részét el is veszted a teljesítménynek. Ha bypass van akkor is játszani kell a beállítással hogy maradjon elég kraft a reaktorra.
1/3-ig gázzal volt tele a reaktor az még akár rendben is lehet. De nézz rá pár órával a CO2 kikapcs után.
 
A reaktorhoz kb 900-1000lph kell, hogy rendesen működjön.
1900lphs szűrőd ezt tudja, de ha nincs bypass a nagy részét el is veszted a teljesítménynek. Ha bypass van akkor is játszani kell a beállítással hogy maradjon elég kraft a reaktorra.
1/3-ig gázzal volt tele a reaktor az még akár rendben is lehet. De nézz rá pár órával a CO2 kikapcs után.
akkor játszanom kell!
van Bypass , namajd holnap megsasolom! mivel lelégtelenítettem, elvileg a Dc nek mikor kellene limeot mutatnia evvel a beoldással?? lámpabekapcs. elött 2 orával kapcsol a Co2! akkor eliveg lámpabekapcs után 5 orával félidöben kéne a szint elérjem.? vagy mi a tapasztalat?
 
akkor játszanom kell!
van Bypass , namajd holnap megsasolom! mivel lelégtelenítettem, elvileg a Dc nek mikor kellene limeot mutatnia evvel a beoldással?? lámpabekapcs. elött 2 orával kapcsol a Co2! akkor eliveg lámpabekapcs után 5 orával félidöben kéne a szint elérjem.? vagy mi a tapasztalat?

Reaktorral lámpa felkapcsolásra vagy 1 órával utána. 5 óra az késő.
Emeld a CO2 szintet. 10 óra helyett menjen 8 órát max az akvárium világítása.
Vakószínűleg a bypass lesz nálad a ludas ha nincs elég kraft a reaktorban.
 
hmm, akkor jo mivel nem tartozkodtam itthon pár napig s ma az a látvány fogadott hogy 1/3 ig le volt levegösödve az 1000-es aquamedic recktor, 1900 l/H szüröteljesítménynél
azt nem tudtam hogy légteleníti magát, lehet hogy a szürő köhögte tele.
de amugy ilyen esetekre ezis egy megoldás lehetne!???
A gyári golyók benne vannak az AM-ben?
 
Back
Oldal tetejére