• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buce&garnéla

Sziasztok.

Megtortent a szokasos heti karbantartas.
Miutan a multkori nyirast tulelte a fissidens fontanus igy most a kozepso bokornak is nekiestem. Es a javaiknak is adtam.
Mostanaban a staurogynok is ugy megeredtek hogy harmat is megnyestem es visszaultettem surites gyanant.
Sajnos az ecsettel torteno kuzdelem tovabb folyik.
Es az aki bal oldala sem tetszik. A ludwigiak csak tekeregnek...hiaba probalom oket megzabolazni, surusodes helyett csak elszabadulnak es ossze-vissza nonek. Lehet kivagom oket a hora. Van otlete valakinek, hogy milyen noveny mehetne a helyukre? Magasra novo, dus novenyt szeretnek ami persze birja a low korulmenyeket.
A garnélák jol vannak. A halak tobbsege is bar a heten egy cory ismet feldobta az uszonyt :(.
Nincs jo kedvem:(.
 
Utoljára módosított:
Csak azért kérdeztem, mert korábban én hc-val próbálkoztam, sajna hasonló eredménnyel. Pedig egy lecsüngő, liános, őserdős hangulatot el tudnék elképzelni, ha sikerülne megtalálni az alkalmas kis növényt. :)
 
Sziasztok. Ujabb het telt el.
Szokasos vizcsere, mulmozas.
Egyre tobb az ecset. Lehet at is nevezem magunkat ecsetfalvara. Mindenhol ott van. Szolidan kuszik fel a levelek oldalan, a kovekre, bundasodik a fa. :(
Par kep bundalandbol.20180225_164940.jpg
 

Attachments

  • 20180225_170821.jpg
    20180225_170821.jpg
    164 KB · Megtekintések: 1
  • 20180225_170559.jpg
    20180225_170559.jpg
    169.3 KB · Megtekintések: 1
Ecset ide-vagy oda, nagyon hangulatos az akváriumod! (y) Sajnos az ecset szereti a fa dekorációt, de tapasztalatom szerint helyi carbozással (1-2 alkalom) pár nap alatt elhalványul, maradékot pedig az algaevők lezabálják. Skimmer milyen sűrűn megy? Az esőztetővel önmagában nem lehetne a felszínt tisztán tartani (felfelé irányítva)?
Nagyon ötletes ez úszónövény "óvoda", így ráadásul ott növeszthetsz ilyen növényt, ahol nem takar ki mást.
A Ludwigia az repens vagy palustris? Nálam a palustris nő, mint a gomba. Spontán is hoz oldalhajtást, de megnyírva tuti kettéágazik. Nagy túlélő még a Limnophyla sessiliflora, de az élénk világoszöld színű. Az is tekereg, de cserébe olyan gyorsan nő, hogy olyan formájúra nyírhatod, amilyenre szeretnéd.
 
Koszonom a dicsero szavakat @ClassicLook .
Az a rohej, hogy az en ecsetem a fat szereti a legkevesbe. No a leveleken, a kovon, de a fakon minimalis.
Skimmer napi ketszer megy. Nem kellene de valamiert nagyon poros mindig a vizfelszin. Pedig a lakas nem tunik ennyire porosnak. Gondolom az a plusz aramlas sem segit. Az az igazsag hogy az ecsetet valamelyik noveny nem megfelelo elokeszitesevel hozhattam mert amig a kezdo novenyeim voltak addig nem volt gond.
A Ludwigiak : palustris es spec. Super red.
Ezek is gyorsan nonek...sot. Lehet, hogy valami lassabbat kellene oda neznem.
Vagy adok meg eselyt a limnophylanak is. Az dusabb.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére