• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buce&garnéla

Sziasztok.
Megtörtént a szokásos hétvégi takarítás. Porszívózás, vízcsere. Annyira próbáltam óvatos lenni, de végül 9 garnibabyt kellett visszatessékelnem az akiba. Ilyen béna még nem nem voltam. A sok mulm felett, ami a vödör alján összegyűlt, telefonnal világítva, másik kezemben széles szájú 50 ml-es fecskendővel szívni vissza a mm-es garnélákat...hát játszottam egy keveset. biztosan van egyszerűbb módszer is. Tovább folytatom a carbozást az ecset ellen. Zöld pont tovább csökkent.
Csináltam egy pár fénykpet is.
Ezek a vadasak igenis szépek, bárki bármit mond.
View attachment 47962
Van piros gyerek is.
View attachment 47963 View attachment 47964
Egy aki mindig pózol.View attachment 47966
Egy aki a mélybe veti magát.
View attachment 47965
View attachment 47967
View attachment 47968
További szép estét.
Sziasztok.
Megtörtént a szokásos hétvégi takarítás. Porszívózás, vízcsere. Annyira próbáltam óvatos lenni, de végül 9 garnibabyt kellett visszatessékelnem az akiba. Ilyen béna még nem nem voltam. A sok mulm felett, ami a vödör alján összegyűlt, telefonnal világítva, másik kezemben széles szájú 50 ml-es fecskendővel szívni vissza a mm-es garnélákat...hát játszottam egy keveset. biztosan van egyszerűbb módszer is. Tovább folytatom a carbozást az ecset ellen. Zöld pont tovább csökkent.
Csináltam egy pár fénykpet is.
Ezek a vadasak igenis szépek, bárki bármit mond.
View attachment 47962
Van piros gyerek is.
View attachment 47963 View attachment 47964
Egy aki mindig pózol.View attachment 47966
Egy aki a mélybe veti magát.
View attachment 47965
View attachment 47967
View attachment 47968
További szép estét.
Nagyon szép az aqváriumod! Ügyes vagy:)
 
Szia !
Nagyon szép az akváriumod, és bár szerinted a széptől messze van, szerintem nagyon jók az arányok és érdekesen van kialakítva a kis homokos rész is elválasztva a "bujkálós" részt az "úszkálós" résztől !;)
Valamint tökjó változatos növényvilág van benne és szép kis dzsungel nőtt a kezdeti állapothoz képest, mennyi idő telt el a kettő közt ?

A garnélás etető timelapse is pazar, jó zenével ! :)
Kicsit irigy is vagyok mert úgy esznek nálad mint a gép !:D
Nekem kb egy hete vannak garnéláim és lehet hogy belakmároztak a barna algával, de azóta nem sikerült rájuk sóznom semmilyen kaját. Pedig próbáltam Tetra wafer mixet, JBL novo prawn-t és főztem nekik saláta levelet is... nem láttam volna hogy rámentek volna akármelyikre is. Egy üveg mécsestartóba próbálom szervírozni :ROFLMAO:
Nálad mi a menü ?
 
Szia !
Nagyon szép az akváriumod, és bár szerinted a széptől messze van, szerintem nagyon jók az arányok és érdekesen van kialakítva a kis homokos rész is elválasztva a "bujkálós" részt az "úszkálós" résztől !;)
Valamint tökjó változatos növényvilág van benne és szép kis dzsungel nőtt a kezdeti állapothoz képest, mennyi idő telt el a kettő közt ?

A garnélás etető timelapse is pazar, jó zenével ! :)
Kicsit irigy is vagyok mert úgy esznek nálad mint a gép !:D
Nekem kb egy hete vannak garnéláim és lehet hogy belakmároztak a barna algával, de azóta nem sikerült rájuk sóznom semmilyen kaját. Pedig próbáltam Tetra wafer mixet, JBL novo prawn-t és főztem nekik saláta levelet is... nem láttam volna hogy rámentek volna akármelyikre is. Egy üveg mécsestartóba próbálom szervírozni :ROFLMAO:
Nálad mi a menü ?
Koszonom a kedves szavakat. Este megneznem melo utan, hogy milyen kajakat probaltam es megirom.
 
Koszonom a kedves szavakat. Este megneznem melo utan, hogy milyen kajakat probaltam es megirom.
Köszike! :)
Bár elég új nekem ez a garnizás és még azt sem tudom hogy ráröppennek a kajára mint a halak vagy véletlenszerűen botlanak bele inkább... :)

Sent from my XT1254 using Tapatalk
 
Köszike! :)
Bár elég új nekem ez a garnizás és még azt sem tudom hogy ráröppennek a kajára mint a halak vagy véletlenszerűen botlanak bele inkább... :)

Sent from my XT1254 using Tapatalk
Oooo. Kiszagoljak vagy nem tudom, de most mar amint bedobok valamit azonnal elindulnak. Bar mar sokan vannak es ra is jottek, hogy ez milyen kenyelmes. Az elso ket honapban amikor indult az aki ( ok kb.a 3-ik het utan kerultek bele) es volt sok barnaalgam es a fan az a feher cumo nem is etettem. Es igy is lett szaporulat rendesen. Azota, hogy letisztult az aki es min. alga van 2-3 naponta etetgetek.
 
20180130_163527.jpg
Szia !
Nekem kb egy hete vannak garnéláim és lehet hogy belakmároztak a barna algával, de azóta nem sikerült rájuk sóznom semmilyen kaját. Pedig próbáltam Tetra wafer mixet, JBL novo prawn-t és főztem nekik saláta levelet is... nem láttam volna hogy rámentek volna akármelyikre is. Egy üveg mécsestartóba próbálom szervírozni :ROFLMAO:
Nálad mi a menü ?
Ezeket eszik nalam.
A novenyek kozul van ami az oktoberi inditas ota novekszik. A "füvet" ( helantium tenellum)meg decemberben kiegeszitettem de az rohamosan no. A palustrisokat mar tobbszor megnyirtam. Januarban kaptam alternanthera reinecki minit, mar az is hozott uj leveleket, csak van beloluk hatul is es az meg nem latvanyos. Decemberi a corymbosa siamensis, az a duplajara nott es hozza tovenel az ij hajtasokat. A staurogyne repens a kezdetektol novoget. Lassan indult be, azt hittem meg sem marad de mar az is a duplaja vagy triplaja magassagra. Bucek, anubiasok a maguk tempojaban hozzak a leveleket.
Nalam a hygrophila polysperma nem maradt meg, felkopaszodott az alja, igy ot szamuztem. A javai moham asszem decemberi es most a duplaja. A fissidens fontanusnak, ami szinten januari orulok, hogy el. :LOL:
Volt egy gyenge probalkozasom monte carloval de egyetlen tovem maradt meg, azt a fu lassan elnyomja.
Ja vannak oktoberi inditas ota pogostemon helferik. Nagyon nehezen fogtak talajt, de hozzak szepen a leveleket, nem mondom, hogy megbokrosodtak, de elvannak.
 
Utoljára módosított:

Akkor van miből válogatniuk úgy látom ! :)
Ma hazaértem és szórtam nekik pár szem nem üveg tálba. Úgy nézem jobban tetszett nekik ez a módszer mert rámartak :joyful:... de nem féltem őket mert már dagadtak amióta elhoztam őket !
Hg1O6AKheNWyC8_zMGtId81DJCFMsI2fyYJov3VyYZ-9A7l0teACOBH-zHOVE6RZPDOvqinHNbWTC8GS2RpF=w500-h99-no.jpg
(bocsi az offért)

Nagyon tetszenek jobbra a fűcsomóid! ;) Ill. ahogyan hátrafelé lépcsőzetesen el vannak rendezve a növényfajták! Durva, hogy 60 literben már hányféle növénynek van helye..
Nekem csak 30 literem van de csak öt féle növényt mertem bepakolni, igaz most fogom őket először nyírni.
:D
 
Akkor van miből válogatniuk úgy látom ! :)
Ma hazaértem és szórtam nekik pár szem nem üveg tálba. Úgy nézem jobban tetszett nekik ez a módszer mert rámartak :joyful:... de nem féltem őket mert már dagadtak amióta elhoztam őket !
View attachment 48191
(bocsi az offért)

Nagyon tetszenek jobbra a fűcsomóid! ;) Ill. ahogyan hátrafelé lépcsőzetesen el vannak rendezve a növényfajták! Durva, hogy 60 literben már hányféle növénynek van helye..
Nekem csak 30 literem van de csak öt féle növényt mertem bepakolni, igaz most fogom őket először nyírni.
:D
Nem off. Orulok, hogy jol erzik magukat.
Azt hiszem az ember igy kezdi. Eloszor csak nehany noveny...aztan ez is szep....meg ez is...sajnalom, hogy tobb mar nem fer el nalam, mert annyi noveny van, ami nagyon szep es kiprobalnam.
Nem beszelve a high tech adta ujabb novenyfajtakrol es szinekrol...de majd egyszer talan.
 
Nem off. Orulok, hogy jol erzik magukat.
Azt hiszem az ember igy kezdi. Eloszor csak nehany noveny...aztan ez is szep....meg ez is...sajnalom, hogy tobb mar nem fer el nalam, mert annyi noveny van, ami nagyon szep es kiprobalnam.
Nem beszelve a high tech adta ujabb novenyfajtakrol es szinekrol...de majd egyszer talan.

Hát igen, én is vettem egy pár Marimo labdát de oda már tudnék mást ültetni, egyelőre azért a garnélák szeretik bogarászni úgyhogy maradnak :)
Meg ahogy nézem itt a fórumon egy pár év alatt aki belebonyolódik a témába sok szép akváriumot teremt viszonylag rövid idő alatt, Te is már biztos gondolkodsz egy következőn !
Én nekem még a GA boltban javasolta egy jóember, hogy ne a kis nano kockát vegyem mert pár literrel nagyobb nyújtottban sokkal több lehetőség van. A következő bizosan egy olyan lesz ez viszont most egy tanulós kocka, nagyon szeretem :)
 
Meg ahogy nézem itt a fórumon egy pár év alatt aki belebonyolódik a témába sok szép akváriumot teremt viszonylag rövid idő alatt, Te is már biztos gondolkodsz egy következőn !
Én nekem még a GA boltban javasolta egy jóember, hogy ne a kis nano kockát vegyem mert pár literrel nagyobb nyújtottban sokkal több lehetőség van. A következő bizosan egy olyan lesz ez viszont most egy tanulós kocka, nagyon szeretem :)
Huncutok ezek a GA-s sracok. En is nanoert mentem be. 64 liter lett.:LOL:
Es igen. Mar itt van a fejemben a kövi. Annyira tetszenek a kis dennerle nano cube-ok. De meg magamra tudok parancsolni. :stop:Meg ez is friss. Ha itt jol megy minden es sokminden okossagot tudok mar...majd akkor.
 
Huncutok ezek a GA-s sracok. En is nanoert mentem be. 64 liter lett.:LOL:
Es igen. Mar itt van a fejemben a kövi. Annyira tetszenek a kis dennerle nano cube-ok. De meg magamra tudok parancsolni. :stop:Meg ez is friss. Ha itt jol megy minden es sokminden okossagot tudok mar...majd akkor.
Na ja, a következő lépes majd az lesz mint Henriknél. Egyből 10 kockát veszel.:):D
 
Sziasztok.

Ugy nez ki megnyerem a pajzscsigak elleni kuzdelmet. Helenakkal, na de nem csak ugy Helenakkal....hanem baby Helenakkal! A felnotteknek a pajzs tul apro, igy nem is mentek sokra. De amiota van egy par nehany mm-es peldanyom azota rengeteg pajzshejat talalok es drasztikusal lecsokkent a szamuk. Mar csak nehany van az uvegen.
 

Attachments

  • 20180202_162449.jpg
    20180202_162449.jpg
    103.2 KB · Megtekintések: 3

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére