• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Buce&garnéla

Szoval. Kezelhetetlennek veltem a bal oldalt. A fa agai egeszen ellogtak az uvegig igy alig fertem hozza a mogotte levo novenyekhez. Az uveget nem tudtam tisztitani. Hiaba probaltam suriteni a ludwigiakat...nem ment. Kiszedtem. Persze a garnélák azota is sarokban allnak ugy kiborultak...en is.
Tetszett ugy, de szellosebb lett most. A fa helyere kerult egy anubias. A ludwigiakat normalisan el tudtam ultetni.
Meglatjuk.
Es hogy a fa hova koltozott????IMG_20180227_184738.jpg
 
Sziasztok.

Kihalt lett az aki.

A tomeges garnipusztulas rovatban leirtam. Valamiert halnak a garnélák. A maradek ( jo meg eleg sokan vannak) meg ul a sarokban. Valamit elrontottam. Es most megisszak a levet.

Szomoru latvany, hogy amig ide-oda szalldostak, mint a kis tunderek, jartak a kis labaik; most csak a halak uszkalnak.
Arra tudok gondolni, hogy felkavartam a talajt amikor kivettem a nagy fat es ott szabadult fel valami vacak a talajbol. Pedig akkor is csinaltam nagy vizcseret. Meg azota meg ketszer. (Hetfon volt a faeltavolitas)
Passz
:cry::cry::cry:
 
Sziasztok.

Kihalt lett az aki.

A tomeges garnipusztulas rovatban leirtam. Valamiert halnak a garnélák. A maradek ( jo meg eleg sokan vannak) meg ul a sarokban. Valamit elrontottam. Es most megisszak a levet.

Szomoru latvany, hogy amig ide-oda szalldostak, mint a kis tunderek, jartak a kis labaik; most csak a halak uszkalnak.
Arra tudok gondolni, hogy felkavartam a talajt amikor kivettem a nagy fat es ott szabadult fel valami vacak a talajbol. Pedig akkor is csinaltam nagy vizcseret. Meg azota meg ketszer. (Hetfon volt a faeltavolitas)
Passz
:cry::cry::cry:
[emoji43]

Tapatalkkal küldve az én Moto G (5) Plus eszközömről
 
Sziasztok.

Kihalt lett az aki.

A tomeges garnipusztulas rovatban leirtam. Valamiert halnak a garnélák. A maradek ( jo meg eleg sokan vannak) meg ul a sarokban. Valamit elrontottam. Es most megisszak a levet.

Szomoru latvany, hogy amig ide-oda szalldostak, mint a kis tunderek, jartak a kis labaik; most csak a halak uszkalnak.
Arra tudok gondolni, hogy felkavartam a talajt amikor kivettem a nagy fat es ott szabadult fel valami vacak a talajbol. Pedig akkor is csinaltam nagy vizcseret. Meg azota meg ketszer. (Hetfon volt a faeltavolitas)
Passz
:cry::cry::cry:
Sajnáljuk, átérezzük a történteket azok után, amin mi is végigmentünk... és ilyenkor tényleg az a legbosszantóbb, hogy nem tudod megmondani az okát sem, csak találgatsz, mi mehetett félre.
Közhely lesz, de fel a fejjel, ebből is tanulni lehet. Kitartást, és mielőbbi jobbulást nektek! :nurse:
Az nem tudjuk, segítség lenne-e neked, mert nem esünk túlságosan útba, de fel tudjuk ajánlani, hogy ha hozol vizet, mindenféle értékre rá tudunk mérni, elég sok csepptesztünk van.
 
Sajnáljuk, átérezzük a történteket azok után, amin mi is végigmentünk... és ilyenkor tényleg az a legbosszantóbb, hogy nem tudod megmondani az okát sem, csak találgatsz, mi mehetett félre.
Közhely lesz, de fel a fejjel, ebből is tanulni lehet. Kitartást, és mielőbbi jobbulást nektek! :nurse:
Az nem tudjuk, segítség lenne-e neked, mert nem esünk túlságosan útba, de fel tudjuk ajánlani, hogy ha hozol vizet, mindenféle értékre rá tudunk mérni, elég sok csepptesztünk van.
Koszonom, aranyosak vagytok.
Van egy jbl csiktesztem. Azzal nem jelzett semmit, bar tudom nem egy profi cucc. Nem tudom mire volna erdemesebb ramerni.
Azt tudom, hogy mai masodik vizcserenel tartok es mintha terne belejuk vissza az elet. Mar tobben is "repkednek" meg eszegetnek. Fogy a kukan uldogelok szama. Lehet, hogy valamivel megmergeztem oket. Sebaj tolom tovabb a vizcsereket.
Pusz
 
Sziasztok.

Kihalt lett az aki.

A tomeges garnipusztulas rovatban leirtam. Valamiert halnak a garnélák. A maradek ( jo meg eleg sokan vannak) meg ul a sarokban. Valamit elrontottam. Es most megisszak a levet.

Szomoru latvany, hogy amig ide-oda szalldostak, mint a kis tunderek, jartak a kis labaik; most csak a halak uszkalnak.
Arra tudok gondolni, hogy felkavartam a talajt amikor kivettem a nagy fat es ott szabadult fel valami vacak a talajbol. Pedig akkor is csinaltam nagy vizcseret. Meg azota meg ketszer. (Hetfon volt a faeltavolitas)
Passz
:cry::cry::cry:
Szia ! Ha fel is kevertél valamit, attól, nem hiszem, hogy dögledeztek volna, valami más történt , akármi ? Volt, hogy nekem rengeteg táptalaj, felkeveredett, a garnélásba, de ilyen nem volt soha, hogy dögledeztek volna.
 
Sziasztok.

Kihalt lett az aki.

A tomeges garnipusztulas rovatban leirtam. Valamiert halnak a garnélák. A maradek ( jo meg eleg sokan vannak) meg ul a sarokban. Valamit elrontottam. Es most megisszak a levet.

Szomoru latvany, hogy amig ide-oda szalldostak, mint a kis tunderek, jartak a kis labaik; most csak a halak uszkalnak.
Arra tudok gondolni, hogy felkavartam a talajt amikor kivettem a nagy fat es ott szabadult fel valami vacak a talajbol. Pedig akkor is csinaltam nagy vizcseret. Meg azota meg ketszer. (Hetfon volt a faeltavolitas)
Passz
:cry::cry::cry:

szia, pakold át őket gyorsan egy üres akvába!
Vízparaméterek?
 
szia, pakold át őket gyorsan egy üres akvába!
Vízparaméterek?
Jbl csíkteszten minden a zöld, tehát a megfelelő értéken belül van. Nincs üres akva sajna. És annyian vannak, hogy széttúrás nélkül ki sem tudnám őket szedni. Csináltam ma már kétszer 50%-os vízcserét.
A halak boldogok, mintha mi sem történt volna, bár a garnélák érzékenyebbek a változásokra. De még a "nyomorult " otoim is kétpofára zabálnak.
Reggel óta nem volt elhullásom. Lekopogom.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére