• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bolbitis heudelotii

Sziasztok!

Ha minden igaz, nekem is van egy ilyen növényem, de sajna úgy néz ki, hogy bekrepált.
mini-P1070460.JPG


A levelei elkezdtek barnulni, és a tegnapi vízcserénél úgy vettem észre, mintha el lenne száradva, akármilyen hülyén is hangzik.

Tudtok valami jó megoldást, vagy cseréljem ki egy újra?

Gábor
 
Sziasztok,

Itt van még két fotó, bár Viktor "megnyugtatott", hogy a bolbitis ilyen, de még a gyökere is elszáradt. Az elszáradt levelek pedig szépen összekoszolják a vizet.
P1070500.JPG

P1070498.JPG
 
Szia!

Ne keseredj el, ha megkap minden szükséges törődést, nem lehet vele gond, :!: nehogy kidobd!!!- ahogy Viktor is mondta "A Bolbitis Ilyen" majd hozza az új hajtásokat a gyökérről csak figyeld, mert csigatempóban fejlődik! A Bolbitis-ről tudni kell, elég lassan nő, kevés fénynél is jól elvan, viszont lágy vízben érzi jól magát, tápozni úgyis kell, viszont Carbo közvetlen ne érje!

Üdv:w-rig
 
Szia!

Köszönöm. A carbót a vízáramlatba csepegtetem jó lassan, ezért nem éri. Már fényt is kap rendesen, illetve még Tropica Plant Nutrition növénytápot is kap.

Akkor majd várok türelmesen, csak kicsit zavar, hogy a szétporladt levelek bekoszolják a vizet. Ha visszavágom az segít, vagy tönkreteszem?
 
A Bolbitis elfeketedett, elszáradt leveleit le kell vágni, hogy a növény az új hajtásokba pumpálja a tápanyagot, így gyorsabban fejlődik majd.
Az sem baj, ha összesen 3-4 levele marad, néhány hónap múlva nem tudod majd mit csinálj az extra hajtásokkal.

Sajna ő egy lassú növény, viszont az egyik legszebb. :angel:
 
haniboy said:
Köszönöm a tanácsot, akkor ma meg is nyírom. Néhány hónap? Nekem addig tuti kihullik a hajam. :) :)

Hát nem egy sprinter, de a szépsége mindenért kárpótol majd, egyébként egy hónap alatt is látványos a növekedése ;) !
 
Nálam is ez volt a gond, 2-3 levelet levágtam, azóta magához képest, kicsit gyorsabban fejlődik 1-2 új levélkezdemény... szóval tényleg "ilyen"
 
Megnyírtam a Bolbitist, elég rendesen. Viszont most hozza az új hajtásokat, 2 nap után.

Ugye nem vágtam haza? :)

pafrany.jpg
 
haniboy said:
Megnyírtam a Bolbitist, elég rendesen. Viszont most hozza az új hajtásokat, 2 nap után.

Ugye nem vágtam haza? :)

pafrany.jpg


De nem-ám!

Ahogy Viktor is írta, ha levágod a satnya leveleket az új hajtásokba tolja az energiát, és újjáéled. Semmi kárt nem csináltál a növényben! Csak türelem, kicsit lassabban nő mint a többi .

Üdv:w-rig
 
Köszi a választ. Remélem azért viszonylag hamar hoz pár levelet, mert így kicsit olyan mintha tűzvész pusztított volna a víz alatt :)
 
Sziasztok,

Újra csak a Bolbitissel van gond, illetve szerintem úgy ahogy van semmi nem jó.

Az egyetlen ami rendesen fejlődik, az a moha. A hátfalam már egészen tűrhető, mellékelek is egy képet róla.

Viszont az Anubiason foltok vannak, és nem tudom mi lehet. Talán valamelyik alga. A Bolbitis levelei újra barnulni, és fehéredni kezdtek, és fogalmam sincs mitől. A füvem meg egyáltalán nem fejlődik, és ráadásul a szép zöld helyett barnás sárgás.

Esetleg tudtok adni ötletet?

Jelenleg Napi 2 ml Carbo, és heti egy pumpa Green Aqua MACRO + MICRO

P1070562_2.jpg


P1070549_2.jpg


P1070552_2.jpg


P1070554_2.jpg


Köszi előre is
 
Szia!
Szerintem érdemes lenne nyitnod egy naplót az akváriumodnak, ahol leírsz minden adatot (akvárium mérete, szűrés, világítás, vízcsere, tápozás, blabla), úgy könnyebben tudnánk segíteni.
Ahogy elnézem a Bolbitisnél tápanyaghiány lehet, az Anubias félék pedig sajnos hajlamosak az algásodásra. A parvulánál én ezt az elszíneződést kevés fénynél tapasztaltam, szóval tényleg könnyebb lenne segíteni, ha megadnád a többi adatot is.
 
Sziasztok!

Érdekes dolgot tapasztalok mostanában e nagy kedvencemmel kapcsolatban!

Régebben a szárai mindíg felfelé (függőlegesen) indultak meg és csak közel a vízfelszínhez hajoltak el ahol az első levél párok jelentkeztek (voltak 40cm hosszúak is).
Most pedig szinte rögtön vízszintesen nőnek rövidebb szárral (mint Amanó Mesternél), kiterülve, egymás fölött hozva az újabb leveleket!
Mi lehet ennek az oka?

Köszönettel!

A.ttila
 
Szerintetek a sima kertészeti kötöző (drót, műanyag bevonattal, olyasmi mint az ADA Wood Tight) az használható akváriumban? Gondolom réz belül. Vajon ez a Wood Tight miből lehet?
 
Back
Oldal tetejére