• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cryptocoryne wendtii 'Tropica'

Levinen

Kertész szaki
A Cryptocorynék igen kedvelt növények. Könnyű tartási körülményeik mellett, igazi színfoltjai az akváriumoknak. Legfőképp a Tropicára hívom fel a figyelmet, mert szépsége mellett, nem nő túl nagyra, így egy kisebb medencében is könnyen kordában tartható. A sok „zöldség” mellett igazi váltás.

Család: Araceae
Kontinens: Ázsia
Magasság: 6-10 cm
Szélesség: 8-12 cm
Fény igény: alacsony-nagyon erős
Hőmérséklet: 20-30 °C
Víz keménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5,5-8
Növekedési ütem: közepes
Tartás: nagyon könnyű
 
102257.jpg
 
Na igen. Nekem is van két gyönyörű példány. Mindössze egyetlen probléma van velük: azért vettem, hogy legyen egy alacsonyabb növényem (6-10cm ugye). Ehhez képest ma már jó 20cm-esek a levelei, és pont akkora, mint a többi Wendtii-m.
 
MR. said:
Na igen. Nekem is van két gyönyörű példány. Mindössze egyetlen probléma van velük: azért vettem, hogy legyen egy alacsonyabb növényem (6-10cm ugye). Ehhez képest ma már jó 20cm-esek a levelei, és pont akkora, mint a többi Wendtii-m.
Akkor átvertek, vagy kevés a fényed.
Merthogy nekem is van, igazi Wendtii tropica-m és 40-50 levele van 1-1 tőnek és max 5 cm magas.
 
DomeSL said:
Akkor átvertek, vagy kevés a fényed.
Merthogy nekem is van, igazi Wendtii tropica-m és 40-50 levele van 1-1 tőnek és max 5 cm magas.

Na igen, ez bennem is felvetődött, de a növény tökéletesen megfelel a fenti képen láthatónak (ami persze nem zárja ki). Amúgy Pruitt-tól van. A kevés fényt kizárom.

Nem akarsz esetleg megdobni 1-2 tővel? :)
 
MR. said:
DomeSL said:
Akkor átvertek, vagy kevés a fényed.
Merthogy nekem is van, igazi Wendtii tropica-m és 40-50 levele van 1-1 tőnek és max 5 cm magas.

Na igen, ez bennem is felvetődött, de a növény tökéletesen megfelel a fenti képen láthatónak (ami persze nem zárja ki). Amúgy Pruitt-tól van. A kevés fényt kizárom.

Nem akarsz esetleg megdobni 1-2 tővel? :)

Szívesen. De majd csak pár hónap múlva lehetséges, mivel új aki indítása miatt, jelenleg nincs fölösleges. Sőt, kifejezetten kevés van / akvárium.
 
Kb. 1 hete ültettem néhány növényt ebből. Szinte naponta látom, hogy 1-2 levél tőben elrothad és lehullik. Ezt már régebben is tapasztaltam.
Minden más növényem szuperál, még a Lilaeopsis brasiliensis is szépen gyökerezik és új hajtásokkal rukkol elő, pedig viszonylag gyenge megvilágításom van. Táptabletta is van az aljzatban. Valaki tapasztalt már ilyet? :eh:
 
Teljesen normális. A crypto nagyon érzékeny a mozgatásra, és a körülmények változására.
Valamit erőteljes visszavágás is okozhatja.
Még akkor is rendbe fog jönni, ha minden levele lerohad.
Ne aggódj.

A rohadt leveleket meg szedd le.

vegh810319 said:
Kb. 1 hete ültettem néhány növényt ebből. Szinte naponta látom, hogy 1-2 levél tőben elrothad és lehullik. Ezt már régebben is tapasztaltam.
Minden más növényem szuperál, még a Lilaeopsis brasiliensis is szépen gyökerezik és új hajtásokkal rukkol elő, pedig viszonylag gyenge megvilágításom van. Táptabletta is van az aljzatban. Valaki tapasztalt már ilyet? :eh:
 
Vagy méllyebre ültetted a kelleténél,
vagy pedig nem víz alatt nevelték és így alkalmazkodik a vizi élethez!
Írtad,hogy kevés fényed van ez is lehet a bajok eggyike!
Új növénynek kell legalább 2hét,hogy beálljon!
Én ezekre tippelnék.

Jani.
 
DomeSL said:
http://theaquariumwiki.com/Cryptocoryne_Rot

Köszi, ez nagyon értékes infó volt! :thumbup:

If you continue to provide enough plant nutrients, CO2, adequate lighting, etc. then whilst the leaves may die off, the plant will regrow new leaves.

Ez teljesen igaz, mivel újabb apró levelek növekedése figyelhető meg. Ami lehullik, azt meg kiszedem a vízből..
 
Jani 614 said:
Vagy méllyebre ültetted a kelleténél,
vagy pedig nem víz alatt nevelték és így alkalmazkodik a vizi élethez!
Írtad,hogy kevés fényed van ez is lehet a bajok eggyike!
Új növénynek kell legalább 2hét,hogy beálljon!
Én ezekre tippelnék.

Jani.

Köszi! Nem hiszem, hogy mélyre ültettem, inkább kilátszik a gyökérzet 2-3 mm magasan. Ha tényleg ennyire érzékeny a változásra, akkor az lehet az ok. Várok türelmesen.
 
Én is vettem egy tövet ebből a növényből, de én középső növénynek szántam, bízva benne, hogy eléri a 15 cm-es magasságot. Korábban volt wendtiim, az szép nagy bokorrá terebélyesedett. Ez viszont tényleg nem nő 5-10 cm-nél magasabbra, de láthatóan hozza az új leveleit. Így viszont nem érvényesül nálam.
Van esély rá, hogy idővel nagyobb lesz? Átültetni nem nagyon szeretném, mert félek, hogy nehezen telepedne meg egy másik helyen...
 
Én is vettem egy tövet ebből a növényből, de én középső növénynek szántam, bízva benne, hogy eléri a 15 cm-es magasságot. Korábban volt wendtiim, az szép nagy bokorrá terebélyesedett. Ez viszont tényleg nem nő 5-10 cm-nél magasabbra, de láthatóan hozza az új leveleit. Így viszont nem érvényesül nálam.
Van esély rá, hogy idővel nagyobb lesz? Átültetni nem nagyon szeretném, mert félek, hogy nehezen telepedne meg egy másik helyen...

Green Aqua IAPLC2011 rank 64 | Flickr - Photo Sharing!

Nálunk itt gyönyörű volt. A fotón eléggé vissza van vágva. A leveleit folyamatosan egymás fölé hozza. Ha nem ritkítod azért hatalmas bokor tud lenni idővel.
 
Green Aqua IAPLC2011 rank 64 | Flickr - Photo Sharing!

Nálunk itt gyönyörű volt. A fotón eléggé vissza van vágva. A leveleit folyamatosan egymás fölé hozza. Ha nem ritkítod azért hatalmas bokor tud lenni idővel.
Akkor lehet, hogy csak a low-tech miatt van, ráadásul elég árnyékos helyre került... Kicsit várok még vele, ha nagyon nem érz jól magát, lehet, hogy nyíltabb helyre ültetem.
 
Üdv, látom elég elsüllyedt topic, de hátha 😊

Szóval már igencsak elterebélyesedtek a wendtii bokraim, hogy kell őket metszeni/megritkítani? Simán 20-25 cm magasak és dzsungelesednek, de nem igazán van ötletem, hogy nyúljak hozzá, mégse egy moha...

Köszi 😁
 
Üdv, látom elég elsüllyedt topic, de hátha 😊

Szóval már igencsak elterebélyesedtek a wendtii bokraim, hogy kell őket metszeni/megritkítani? Simán 20-25 cm magasak és dzsungelesednek, de nem igazán van ötletem, hogy nyúljak hozzá, mégse egy moha...

Köszi 😁
Így festenek

IMG_20200118_152328_HDR.jpgIMG_20200118_152328_HDR.jpg
 
Ha csak levelet akarsz kivenni: a nagyon hisszú leveleket simán tőnél el tudod vágni valami éles eszközzel (szike, olló), vagy asszem az is megy, ami a valisneriaknál (két ujjal megfog, lefelé tol, meghúz -> kiszakad a tövénél).
Ha egész növényt akarsz kivenni, akkor 3-5 cm-re kihúzod lassan (nagyon lassan!), mozgatva a talajból, mert talajszinten elvágod a gyökereket. A bent maradt gyökereket bent hagyod.
 
Back
Oldal tetejére