• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccia fluitans

Megy az Easycarbo is 2ml naponta. Régebb szerette nálam de amióta nem használok Tropica Plant Nutritiont nem akar rendesen fejlődni.
 
Szepnek szep.De en az elkerülendö növeny kategoriäba sorolnäm.Mert ha kiveszed mert meguntad,vagy mäsra vägysz,SOSE TÜNIK EL.Mindig elö kerül egy kis darab.

Akinek gondja van vele, hozza bátran hozzám, tudom a titkos receptet, nálam minden gondoskodás ellenére is hamar köddé válik, pedig már halam sincs, ami felzabálná!
Lekötözve/hálózva nekem mindig az alja rohadt be, a tetején meg az esőztető szétverte a szépen összeállt "labdacsokat". Nálam ez a növényke a full kudarc kategória.:dead:
 
10838268_960345103995674_2665402300946502194_o.jpg
 
Szép gyepet akarok, de szerintem a talajomban a HC nem fog tudni rögzülni, mert durva homok. Gondolkoztam a Riccian is, de régebb volt és nem tudtam jól lekötözni.
 
Szép gyepet akarok, de szerintem a talajomban a HC nem fog tudni rögzülni, mert durva homok. Gondolkoztam a Riccian is, de régebb volt és nem tudtam jól lekötözni.
Nem ajánlom gyepnek. Gyorsan elterjed, az alsó része nem fog fényt kapni és elrothad, a felső része meg fel fog szakadni a buborékok miatt. Meg fogod utálni, aztán majd nem fogod tudni kiirtani.
 
Nem ajánlom gyepnek. Gyorsan elterjed, az alsó része nem fog fényt kapni és elrothad, a felső része meg fel fog szakadni a buborékok miatt. Meg fogod utálni, aztán majd nem fogod tudni kiirtani.
Egyetértek, csak nagyon sűrű és alapos nyírással tartható szépen. A nyírást viszont úgy érdemes csinálni, hogy egyből le is szívod, amit levágsz (vágás közben), mert bárhol megtapad és ott új életre kel még a két miliméteres darabka is. Nagyszerűen néz ki, sosem láttam ennyire bubizó növényt, én is kipróbáltam, de többet asszem én sem fogom betelepíteni az akváriumomba:)
 
Köszönöm a tippet. Mit ajánlasz helyette?
Többféle jóféle gyep létezik, az akváriumod méretétől és adottságaitól függ, hogy Nálad mi nézne ki jól.
Ha nagy az akvárium akkor akár a sagitaria subulata is szóbajöhet, láttam már homokban terjedni. Sőt, igazából parvulát is láttam már... Talaj csere nem jöhet szóba?
 
A helyzet az, hogy akváriumot akarok növelni, de előbb házat kéne vásárolni...
Most egy elég gagyi akvárium van, de a technika benne nagyon jó. Gagyi alatt azt értem, hogy üveges csinálta és a merevítést úgy oldotta meg, hogy fent a két szélen és középen is üvegtető van ami összetartja az akváriumot. Nem is mondom, hogy fényveszteség az van.

Talajt friss akváriumba tennék. Amazonia-t kinéztem már és körülbelül 300 literes akváriumot szeretnék. Jelenleg 150 alatt van.

A gyeppel kapcsolatban...nem tetszik a fű alakú gyep. HC nagyon tetszik, szóval inkább kisebb levelű növényt szeretnék betenni.
 
Sziasztok!
A riccia fluitanssal kapcsolatban, szerintetek megoldás lehet e az állandó elszabadulása ellen ha egy rozsdamentes acél hálóra lenne kötözve, ami egy fa lobkoronája ként díszelegne, de nem rákötve csak beakasztva az ágai közé, hogy amikor elkezd barnulni az alja meg lehessen fordítani, így a barnulni kezdő rész is magához térhetne. Ha pedig az új alja, ami az elején teteje volt, barnulni kezdene akkor megint fordítanék rajta. Folyamatos nyírás mellett - az olvasottak alapján - kb. havonta pedig forgatnám is.
Ez még csak elmélet, és nagy tapasztalatom sincs mint akvakertész, mint ahogy a státuszom is mutatja :) de szeretném megcsinálni.
Működőképes ötlet ?
 
Sziasztok!
A riccia fluitanssal kapcsolatban, szerintetek megoldás lehet e az állandó elszabadulása ellen ha egy rozsdamentes acél hálóra lenne kötözve, ami egy fa lobkoronája ként díszelegne, de nem rákötve csak beakasztva az ágai közé, hogy amikor elkezd barnulni az alja meg lehessen fordítani, így a barnulni kezdő rész is magához térhetne. Ha pedig az új alja, ami az elején teteje volt, barnulni kezdene akkor megint fordítanék rajta. Folyamatos nyírás mellett - az olvasottak alapján - kb. havonta pedig forgatnám is.
Ez még csak elmélet, és nagy tapasztalatom sincs mint akvakertész, mint ahogy a státuszom is mutatja :) de szeretném megcsinálni.
Működőképes ötlet ?
Szerintem működhet, életben maradna és lehet, hogy szép is lenne. Párszor újra kellene kötöznöd valószínűleg, valamint az akvárimod minden szegletében egy idő után riccia darabok landolnának és növekednének. Majd a végén pedig azt mondanád, hogy ricciával többet nem doglozol... :)
 
Vettem a Green Aqua-ban egy ilyen növényt, egy pohárnyit :)
Az van ráírva, hogy 6-8 részre vágjam szét. Azok nagyon pici darabkák lennének, tényleg vágjam ennyi felé??
Szikla tetejére rögzíteném szunyoghálóval. Kérdésem, hogy a szunyogháló csak éppen lefedje a növényt, vagy mennyivel legyen nagyobb mint az adott darabka növény?
 
Árulja már el nekem valaki, hogy nálam miért nem akar nőni??? 1 hónap alatt alig pár millimétert... Állitólag lehetetlen kiirtani, nálam valahogy mégsem érzi jol magát... Pedig még bubizik is... :(
 
Árulja már el nekem valaki, hogy nálam miért nem akar nőni??? 1 hónap alatt alig pár millimétert... Állitólag lehetetlen kiirtani, nálam valahogy mégsem érzi jol magát... Pedig még bubizik is... :(
Hat, ha megirod , hogy milyen körülmenyek uralkodnak nalad az akiban, talan tudunk valamit mondani. Feny, CO2, tapozas, hömerseklet stb stb. Nalam is nö mint a gomba, mar lassan azon gondolkodom, hogy kihajitom, de mindig talalok valahol...legyen akar 1-2 cm-es kis darab is, napok mulva mar kisebb kupac lesz belöle.
 
Back
Oldal tetejére