• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cryptocoryne wendtii 'Tropica'

Tápozást, vízparamétereket tudsz mondani? (Nem én leszek a szakértő, de ezek tuti kellenek.)
60P az akva RO víz 120 ppm-re visszasózva, tápozás MasterLine Micro két pumpa ( talán 1,2 ml/ pumpa) MasterLine Carbo két pumpa, plusz az indulásnál használtam gyökér táp golyókat
táptalajom nincs
 
60P az akva RO víz 120 ppm-re visszasózva, tápozás MasterLine Micro két pumpa ( talán 1,2 ml/ pumpa) MasterLine Carbo két pumpa, plusz az indulásnál használtam gyökér táp golyókat
táptalajom nincs

És mennyi makrót adagolsz?
Ugyan ezt akaratm kérdezni. De aztán töröltem a hozzászólás kezdeményezésem, mert olvastam a tápgolyókat. Talán az lenne a "macro"?
 
MasterLine Macro megy hozzá de csak hetente egyszer kétszer.
Mit kellene csinálni? Mehet a Macro, Micro egyformán?
Gondolom legjobb lenne mérni?
 
MasterLine Macro megy hozzá de csak hetente egyszer kétszer.
Mit kellene csinálni? Mehet a Macro, Micro egyformán?
Gondolom legjobb lenne mérni?
Tuti jó mérni, de mi a gyári ajánlás? Rajta szokott lenni a dobozon. (Az egyszer-kétszer amúgy is nehezen értelmezhető, kell hozzá ml is.)
 
Tuti jó mérni, de mi a gyári ajánlás? Rajta szokott lenni a dobozon. (Az egyszer-kétszer amúgy is nehezen értelmezhető, kell hozzá ml is.)
Leírás szerint 7ml/30 literenként hetente, egy pumpa 1,2 ml.
Eddig napi 2 pumpa Micro-t nyomtam 2 pumpa carboval és úgy hetente egyszer, kétszer pluszba 2 pumpa Macro-t
Mit kellene mérnem ill. mivel?
JBL csepptesztet be tudom szerezni mit vegyek P, No3?
 
Leírás szerint 7ml/30 literenként hetente, egy pumpa 1,2 ml.
Eddig napi 2 pumpa Micro-t nyomtam 2 pumpa carboval és úgy hetente egyszer, kétszer pluszba 2 pumpa Macro-t
Mit kellene mérnem ill. mivel?
JBL csepptesztet be tudom szerezni mit vegyek P, No3?
Akkor alighanem megvan a probléma esélyese. Ha 1,5/hét átlagot veszek 2 pumpával, akkor beleraktál 3,6 ml-t. A gyári ajánlás 15. Ha sok a növényed, akkor gond lehet a tápanyaghiány. A többit a többiek megmondják, én amatőr vagyok.
 
Akkor alighanem megvan a probléma esélyese. Ha 1,5/hét átlagot veszek 2 pumpával, akkor beleraktál 3,6 ml-t. A gyári ajánlás 15. Ha sok a növényed, akkor gond lehet a tápanyaghiány. A többit a többiek megmondják, én amatőr vagyok.
Akkor elkezdem a Macrot is adagolni a gyári leírás szerint majd figyelem változik e a dolog 😁
 
Back
Oldal tetejére