• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Salvinia natans-Rucaöröm

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
rucaurom.jpg

Salvinia_minima_1.jpg

Család: Salviniaceae
Származási hely: Világszerte
Magasság: 1-3 cm
Szélesség: 5-10+ cm
Fényigény: magas-nagyon magas
Hőmérséklet: 12-30 °C
Vízkeménység: lágy-kemény
pH tolerancia: 5,5-9
Növekedési ütem: közepes
Igény: közepes

Tápanyagban gazdag, meleg állóvizek, holtágak és kisebb tavak lakója.

Vízfelszínen úszó, rövid életű páfrányféle a 3-12 centiméteres rucaöröm (Salvia natans). Síksági, szubmediterrán és kontinentális jellegű eurázsiai faj. Nyáron akár nagy tömegben is jelentkezhet különféle vízekben. Világoszöld úszó leveleit apró dudorok borítják. Ez a jellegzetes vízinövény tápanyaggal terhelt vizekben olykor igen erősen elszaporodhat.Hazánkban a Dél-Dúnántúlon és az Alföldön él, állományai fogyatkozóban vannak. Mivel a páfrányok közé tartozik, virágot nem hoz.

Spóraérése: augusztus-október

Élőhelye: Inkább mészkedvelő, melegkedvelő, síksági faj. Lebegő hínárnövényzetben él. Az egyik lebegőhínár-társulás névadó alkotója, de nádas sekélyékesben, tündérrózsa hínárban is előfordul.

Mással nem téveszthető össze, nagyon jellegzetes növény.

Fokozottan védett. Eszmei értéke: 2000 Ft.
 
Köszi a részletes leírást! :thumbup:
Ami nagyon érdekes, hogy amit a Tropica küld nekünk, azok sokkal nagyobbak, robusztusabbak, mint amik nálunk szaporodnak el az akváriumban.
Véleményem szerint a nálunk kialakult forma sokkal szebb, mint ami érkezik, mert apróbbak, finomabbak és zöldebbek a levelek.
A kérdés, hogy vajon mi lehet a fő ok, a két igen eltérő növényforma közt?
 
Én a napfény semmi mással össze nem hasonlítható hatására tippelnék.Itthon a nano,ami kap némi napfényt érintőlegesen,egész más levélformát,színvilágot,nagyságot nevel,mint a mesterségesen világított nagy akvárium.
 
Kár, hogy megyünk bele a télbe. :( Ezt pedig könnyen ki tudtam volna próbálni egy kertitóban is.
 
Nem mindenhol öröm e növény:

martely4.jpg


140213_620071929_big.jpg


B2205983.jpg


2.jpg


martely.tajvedelmi.korzet.holtag2.jpg


normal_0915ruca11.jpg



A hozzánk pár kilométerre lévő mártélyi holtágon sok bosszúságot okoz az időszakonként visszatérő elburjánzása.
 
Sziasztok
Lehet én vagyok egyedül akinél nem mennek az úszó növények.Limnobium egy ideig gyarapodott szépen aztán elkezdett barnulni és elhalt mind.
Most próbálkozom a Salvania val kb 2 hete van benne de úgy látom nem lesz hosszú életű,ez is barnulgat .A fény meg van hozzá .
Lehet az probléma hogy túl közel van hozzá a lámpa?
 
Sziasztok
Lehet én vagyok egyedül akinél nem mennek az úszó növények.Limnobium egy ideig gyarapodott szépen aztán elkezdett barnulni és elhalt mind.
Most próbálkozom a Salvania val kb 2 hete van benne de úgy látom nem lesz hosszú életű,ez is barnulgat .A fény meg van hozzá .
Lehet az probléma hogy túl közel van hozzá a lámpa?

Legyen elég tápanyag nekik
 
Mi azt láttuk, hogy olyan akváriumban ahol van nitrát bőségesen, ott nagyon szépek, ahol "vékony" a tápozás, ott nem működnek jól
 
Sziasztok
Nagyon meg indult a növény .
Szinte be fedi az egész felszínt.
Milyen negatív hatással lehet az akváriumra ha sokáig így hagyom?
 
Back
Oldal tetejére