• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala rotundifolia

Sziasztok!

Nekem is sok Rotalám van nő mint a güzü, ha lustább voltam és nem vágtam akkor az aki tetején szétterülve növesztette a léggyökereket, de mióta rendszeresen vágom nincs ilyen gond. Annyi gondom van, hogy nem igazán akarja a pirosas színt elérni, ha nem zöld akkor is inkább ilyen rozsda barna színe van az egészséges leveleknek is kérdésem az lenne, hogy ilyen ütemű növekedés esetén mi lehet a baj.
 
Sohasem lesz piros. Az csak az indica lesz.
A rotundifolia sok fény és megfelelő tápozás mellett inkább sárgás-barnás színű lesz.
 
sziasztok:D vettem egy kosár rotalát eléggé magas volt ki is nöte magát az akiból 2 nap alatt viszont mostmár rengeteg uj oldalhajtást a száron hozott van amelyik már 2-3 cm-es is na most én bokrosra szeretném alakitani azt h csináljam? oldalhajtásokat a töhöz visszaültessem? vagy a felénél az egész szárat vágjam el és ugy ültessem? segitsetek kérlek. Egyébként kerek kis leveleit szép lassan elsőnek alulrol dobja lefele az uj hajtásokon pedig inkább nyil hegy alakuak a levelek? miért?
 
oldalhajtásokat a töhöz visszaültessem? vagy a felénél az egész szárat vágjam el és ugy ültessem?

Szia!
Vágd el az oldalhajtások felett és a tetejét ültesd vissza.

kerek kis leveleit szép lassan elsőnek alulrol dobja lefele az uj hajtásokon pedig inkább nyil hegy alakuak a levelek

Mert emers növényt vettél, ami víz felett kerek leveleket hoz (innen a neve: rotundifolia = kerek levelű). Víz alatt hosszúkásak a levelei. Tehát a növényed most alakul át víz alatti formává, örülj neki :).
 
Szia!
Vágd el az oldalhajtások felett és a tetejét ültesd vissza.



Mert emers növényt vettél, ami víz felett kerek leveleket hoz (innen a neve: rotundifolia = kerek levelű). Víz alatt hosszúkásak a levelei. Tehát a növényed most alakul át víz alatti formává, örülj neki :).

Köszönöm a gyors választ hnap meg is csinálom:DDD akkor a vágás részéhez még annyit hogy az uj hajtás hagyam meg és az eredeti növény szárát az oldalhajtás felet kicsivel na azt vágjam el és ültessem?
 
pu9u6aby.jpg
jujunytu.jpg


Láttatok már 60+ cm ről visszavagott rátalált? Közepe felé már ilyen szép.. legalábbis nálam. De mostmár inkább nem engedem fel addig. És próbálom lentebb tartani hogy ne legyen ilyen csunyacska.
 
pu9u6aby.jpg
jujunytu.jpg


Láttatok már 60+ cm ről visszavagott rátalált? Közepe felé már ilyen szép.. legalábbis nálam. De mostmár inkább nem engedem fel addig. És próbálom lentebb tartani hogy ne legyen ilyen csunyacska.
Ezt ki kellett volna kapnod, és a szép, felső részt ledugni (toppolás) jó sűrűn. Legközelebb viszont 40 cm körül már nyessed meg, ne sajnáld, mert szörnyű ami így megmaradt... :(
(Az első képet nem tudom értelmezni, vagy azt fentről lőtted?)
 
üdv megint:D na megcsináltam a rotalát ahogy javasoltátok már a emers leveleket minnd ledobta és felül van uj hajtás és igy csunya erre ötlet? valamint az uj levelek mind kilyukadtak de miért?
 
üdv megint:D na megcsináltam a rotalát ahogy javasoltátok már a emers leveleket minnd ledobta és felül van uj hajtás és igy csunya erre ötlet? valamint az uj levelek mind kilyukadtak de miért?
A felső szép részt vágd le, és ültesd el, az alja mehet a kukába. A lyukas levelek valószínűleg kálium hiánytól vannak, de látatlanban nehéz megmondani.
 
Ezt ki kellett volna kapnod, és a szép, felső részt ledugni (toppolás) jó sűrűn. Legközelebb viszont 40 cm körül már nyessed meg, ne sajnáld, mert szörnyű ami így megmaradt... :(
(Az első képet nem tudom értelmezni, vagy azt fentről lőtted?)
Már volt egyszer így vágva akkor is ilyen szép volt.. Aztán összekapta magát és sok gyökér eltűnt róla, mikor kap elég fényt.:)) Most már jobban fogok rá figyelni, mert ez..

Egyébként igen.. kb 40-45cm re szeretném felengedni és akkor az a plafon.. Még lehet az is sok, hogy ne legyen ennyire gyökeres, bár van ami eltakarja majd.
Úgy csinálom, hogy először is, hagyom max 10cm nőni visszavágok 5cm belőle, hogy sűrűsödjön, aztán még egyszer ugyan ez.. aztán már csak a teteje marad majd mindig.
jó lesz ez így? Így szokták nem?

szerk.: Egyébként igen. Az első kép felülről van.:)) Azt hogy kiszedjem és ledugjam az szépet ahhoz most nem igazán volt kedvem. Láttad volna mennyi rengetek mulm volt közte.. Valami borzadály..

szerk2.: Jobban megnézve tényleg lehet jobban jártam volna, ha elvágom tőbe és visszarakom a jó hajtásokat!:D Mert igazából nem sok értékes szál maradt benne.. Na már mind1, mert már kukában van.
 
Utoljára módosított:
Na már mind1, mert már kukában van.
Növényt lehetőleg ne dobjunk a kukába! Ajánld fel ingyen, vagy postaköltségért, mert biztos vagyok benne, hogy jól esne a környékbelieknek az "ingyen gaz", meg lehet egy kicsit dumálni is, ha valaki házhoz megy érte. A rotala nem egy ritka, különleges növény, de valószínűleg lett volna rá jelentkező.
 
  • Like
Reactions: kac
Sziasztok!

Van valami tuti módszer arra, hogyan tudom a Rotalát "kinöveszteni" a vízből? Láttam pár helyen és nagyon tetszik, főleg hogy megválotzik a levelének az alakja.
 
Sziasztok!

Van valami tuti módszer arra, hogyan tudom a Rotalát "kinöveszteni" a vízből? Láttam pár helyen és nagyon tetszik, főleg hogy megválotzik a levelének az alakja.
Csak hagyni kell, hogy felérjen a víz felszínéig. Először elkezd vízszintesen nőni tovább a víz tetején, aztán kinő az vízből. Viszont sok fény kell hozzá.
 
Csak hagyni kell, hogy felérjen a víz felszínéig. Először elkezd vízszintesen nőni tovább a víz tetején, aztán kinő az vízből. Viszont sok fény kell hozzá.

Az a baj, hogy ha hagyom hogy leterüljön akkor nagyon leárnyékolja a talajon lévő növényeket. Viszont ha elkezdem kivezetni a vízből akkor meg elfonnyad :S
 
Az a baj, hogy ha hagyom hogy leterüljön akkor nagyon leárnyékolja a talajon lévő növényeket. Viszont ha elkezdem kivezetni a vízből akkor meg elfonnyad :S
Száraz a levegő nálad és/vagy közel van a lámpád a vízfelszínhez.
 
Száraz a levegő nálad és/vagy közel van a lámpád a vízfelszínhez.
Gyanítom akkor ez lesz a gond.. nekem kb olyan 25 centire van a vízfelszintől a világítás... egy ilyen mutatványhoz milyen magasság kellene minimum?
 
Back
Oldal tetejére