• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Becsobbantam :)

Szia!
Az ancik miatt nem irigyellek! de legaláb lesz segitséged a scape kialakitásában :)
Sokszor nálam egész mást gondolnak a tereprendezésről mint én, képesek még a kisebb köveket is elmozgatni a fákról nem is beszélve.
Macro adagolásnál nekem is előjöttek az algák, de ha visszafogom akkor kevesebb van.
 
Szia!
Az ancik miatt nem irigyellek! de legaláb lesz segitséged a scape kialakitásában :)
Sokszor nálam egész mást gondolnak a tereprendezésről mint én, képesek még a kisebb köveket is elmozgatni a fákról nem is beszélve.
Macro adagolásnál nekem is előjöttek az algák, de ha visszafogom akkor kevesebb van.

Szia!
Nálam viszonylag békések, lehet, hogy a gyereknevelés bölcsebbé teszi őket... :D
Mindenesetre a barlangjuk elé nem ültettem még semmit. :)

Én pont a fordítottját észlelem: mióta adagolom a macro-t, kevesebb az algám. Nitrát és foszfát szintje ludas állítólag egy halom algánál.
 
Szia!
Nálam viszonylag békések, lehet, hogy a gyereknevelés bölcsebbé teszi őket... :D
Mindenesetre a barlangjuk elé nem ültettem még semmit. :)

Én pont a fordítottját észlelem: mióta adagolom a macro-t, kevesebb az algám. Nitrát és foszfát szintje ludas állítólag egy halom algánál.

Ha jól tudom a macroban pont ezek vannak.
De bocs ha tévedek!
 
Azért a halak is adnak makró tápokat rendesen. :)
Én ráadásul kicsit túl is telepítettem emiatt. :)
Szia!
Először is gratulálok az akihoz! :) Másodszorra pedig lenne egy kérdésem: sikerült az algásodásod kordában tartani a kb 1,2ppm-s foszfát szinttel?
 
Szia!
Először is gratulálok az akihoz! :) Másodszorra pedig lenne egy kérdésem: sikerült az algásodásod kordában tartani a kb 1,2ppm-s foszfát szinttel?

Köszi szépen! :)
Hát jelenleg azt látom, hogy nem jön nagyon újabb alga, hétvégén levágom az összes pont- és ecsetalgás levelet, a stemeket toppolom, aztán majd meglátjuk, mit reagál a rendszer.
 
Megejtettem az első komolyabb nyírásomat.
A mohánál eléggé megszaladt a kezem, de valahogy nem akart olyan lenni, amilyennek akartam, így majdnem teljesen legyalultam. Vissza fog nőni, az biztos.

A juncus repens-t kiszedtem, végignéztem és annyira sok algás szálat találtam rajta, hogy kivágtam mindet, így most kissé kopasznak és üresnek hat az aki, de majd kitalálok valamit.

A tenellusokat átültettem balra a vasfa elé, sokkal jöbban érvényesülnek, mint az előző helyen, ahol beolvadtak a valisneria-ba.

Apropó valisneria: Terjed hátul, mint a gomba, letépkedtem róla az egészségtelen szálakat, egy magányos levél már a vízfelszínt kaparja.

A crypto wendtii-ket is brutálisan megnyestem, nagyon sűrűn bokrosodtak, nem fértem hozzá egyesével a leveleihez, így maradt a hentes megoldás.

Amivel nagyon elégedett vagyok, az a stem-ek terjedése és növekedése, kis karbantartással lehet látványos eredményt elérni velük. Szerintem az első komolyabb scape-ben biztosan helyet fognak kapni.

Az ancik másodszor is leívtak, most már 3 kis poronty úszkál a vízben. Az odújukat eldugtam a szőlő mögé.

Kéne bal előre és az echino barthii elé valamilyen növény, tudna valaki ajánlani low-techben megmaradó nem-crypto közép/előtéri növényt?

Köszi!

Képek:

Előtte:

23264881674_ef4e759581_b.jpg2015-12-21 16.58.00 by Gábor Szakács, on Flickr

Utána:

23264875114_52f46b11e7_b.jpg2015-12-21 19.58.37 by Gábor Szakács, on Flickr
 
Boldog új évet mindenkinek! :)

Sikerült az évet egy tanulságos kis történettel befejezni/elkezdeni:

Otthon szilvesztereztünk barátnőmmel (sok-sok év után először), aki vett egy konfettiágyút. A rajta lévő leírás teljesen vakvágány volt, nem tudtuk, hogyan is kéne kilőni. Végül odáig jutottunk, hogy leszedtük róla az összes fedőpapírt, hogy lássuk, mi is van a hengerben: egy vastag, kemény papír guriga, valamint alul a fém tartály, amiben a sűrített levegő van. A leírás valami gombot meg biztonsági szalagot írt, de ilyet nem találtunk. Ültem a kanapén, nézegettem, aztán megpróbáltam elforgatni a tartályt.

És BUMMMMMMM, így lett a Chocapic...

A tartály tartalma leginkább a szekrény mögé, a bolyhos szőnyegünkre éssss *dobpergés* az akváriumba hullott...

Hatalmas élmény volt hálóval levadászni ezeket a kis fémesen csillogó hulladékdarabkákat, az igazi baj viszont az volt, hogy egy csomó lesüllyedt, a halak meg ráraboltak, mert azt hitték, kaja...

Egyetlen hatalmas mázli van a történettel kapcsolatban: hogy nem 31-én csináltam vízcserét (lusta voltam rá). Ha a frissen cserélt vízbe esett volna mindez, szerintem levakartam volna a falról a vakolatot kínomban... :)

Tanulság: szilveszteri nagynyomású/gyúlékony cuccost csak kültéren, még akkor is, ha rá van írva, hogy indoor... :)
 
Mindkettő van már. :)

Most azon filózok, hogy az anci cső helyére még egy adag pogot, balfélre pedig 2 adag HM-et rakok, mert ezek nagyon szépen fejlődnek.
 
Mindkettő van már. :)

Most azon filózok, hogy az anci cső helyére még egy adag pogot, balfélre pedig 2 adag HM-et rakok, mert ezek nagyon szépen fejlődnek.

Tényleg, most látom épp csak ki nem bökte a szemem :D Bocsi, teljesen elkerülte a figyelmem. Az is jó ötlet, nekem még ezeken kívül a Marsilea Hirsuta ugrott be, de ha tetszik a pogo és a HM annyiból jobb, hogy ők biztosan jól érzik magukat és nincs benne annyi kockázat. :)
 
Végül elcsábultam és rendeltem Marsileát is, egy adag pogo, HM és Ludwigia Repens mellé. :)

Így el fogom érni azt az állapotot, hogy nem nagyon tudok már hova új növényt ültetni. Vagyis csak tápozás, nyírás, karbantartás lesz ezentúl.
 
Szuper :) Remélem jól fogja érezni magát nálad. :)
Szerintem abban is bőven ki tudod élni magad, és csak a gyönyörködés marad. Nem kell új kompozíción törni a fejed ;)
 
Elmentünk hétvégére barátnőmmel wellnessezni, így kaptak a növények dupla adag (10-10ml) Profito-Macro kombót, EC-ből csak a normál adagot (5 ml).

Két nappal később hazérve láttam, hogy a növények mindegyike brutálisan megindult, főleg a Bacopa és a Valisneria.
Sajnos megjelent 1-2 helyen az ecsetalga is, tegnap kapott az arcába Carbo-t, remélem segít rajta valamit.

Este dobok fel pár képet, szembetűnő a változás mértéke a fentiekhez képest.

Egy ponton viszont csalódott vagyok: rendeltem a meglévő Pogo-k mellé még egy adaggal. A régi ez volt: http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-pogostemon-helferi.html , az új pedig ez: http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-noveny-pogostemon-helferi-zseles.html . A Dennerle-sben 4 tő volt, sötétebb zöld színben, szépen kifejlődve. A GA-sban rengeteg volt, halványabb színezetben és kis méretben. A régiek erőtől duzzadnak, a halak békén hagyják mindet. Az újakat viszont legelik és ritkul folyamatosan, bár felfelé már növekedtek. 6 napja ültettem el őket, gondolom még a tartalékaikat használják a növekedéshez, de az nagyon zavar, hogy kaja lesz belőlük.

@viktorlantos , szerinted mi lehet a jelenség hátterében? Más altípusú növények lennének? Genetika játszik közre? Vagy esetleg eleve jóval több növény kerül a tietekbe és emiatt maradnak kicsik és törékenyek a növények? Vagy várjak még 1-2 hetet messzemenő következtetések levonásával? :)
 
@viktorlantos , szerinted mi lehet a jelenség hátterében? Más altípusú növények lennének? Genetika játszik közre? Vagy esetleg eleve jóval több növény kerül a tietekbe és emiatt maradnak kicsik és törékenyek a növények? Vagy várjak még 1-2 hetet messzemenő következtetések levonásával? :)

A szín nem sokat jelent. Lehet fiatal a növény, vagy már régebbi, lehet kevés vagy sok fény alatt. Érkezhet -10 fokban vagy +10-ben.
Mindkét növény friss volt. Genetikában nem nagyon érzem hogy más lenne már csak azért is mert az ilyen TC növények általában a legtöbb zselés laborban megjelennek. Egymás mintáit használva.

A nevelő közeg viszont kertészetenként eltérő.
Pl lehet az egyik egy folyékony cucc a másik beton kemény zselé. Növény igény vagy épp kertészet preferencia alapján.
Van olyan aminek esetleg több a cukortartalma amire néhány hal, garnéla rápattan.

Nem olyan egyszerű a dolog. Pl Staurogyne növénnyel vagy Reineckii Minivel szokott hasonló jelenség előfordulni.

A pogonak azért elég vaskos masszív gyökere van így ha el is bomlik vagy lekajolnák a halak a gyökérről ki fog hajtani.
 
A szín nem sokat jelent. Lehet fiatal a növény, vagy már régebbi, lehet kevés vagy sok fény alatt. Érkezhet -10 fokban vagy +10-ben.
Mindkét növény friss volt. Genetikában nem nagyon érzem hogy más lenne már csak azért is mert az ilyen TC növények általában a legtöbb zselés laborban megjelennek. Egymás mintáit használva.

A nevelő közeg viszont kertészetenként eltérő.
Pl lehet az egyik egy folyékony cucc a másik beton kemény zselé. Növény igény vagy épp kertészet preferencia alapján.
Van olyan aminek esetleg több a cukortartalma amire néhány hal, garnéla rápattan.

Nem olyan egyszerű a dolog. Pl Staurogyne növénnyel vagy Reineckii Minivel szokott hasonló jelenség előfordulni.

A pogonak azért elég vaskos masszív gyökere van így ha el is bomlik vagy lekajolnák a halak a gyökérről ki fog hajtani.

Köszi, nem adom fel a reményt akkor. :)
 
Pár kép:

Marsilea hirsuta. Így érkezett, remélem erőre kap, mert így nem túl szép.

24042698009_a5aea4d94d_b.jpg2016-01-14 18.19.56 by Gábor Szakács, on Flickr

24410522935_9726dc9d32_b.jpg2016-01-14 18.19.46 by Gábor Szakács, on Flickr

24410516765_67604c76d5_b.jpg2016-01-14 18.20.08 by Gábor Szakács, on Flickr

HM bokor, mellette a frissen ültetett utánpótlás

23783724983_542026c133_b.jpg2016-01-14 18.20.35 by Gábor Szakács, on Flickr

24114893390_06f1e8dfd8_b.jpg2016-01-14 18.20.56 by Gábor Szakács, on Flickr

23782297294_55e80b5c0d_b.jpg2016-01-14 18.21.42 by Gábor Szakács, on Flickr

Az egyelőre még rejtőzködő ludwigia.

24328022101_ee65a8910c_b.jpg2016-01-14 18.22.22 by Gábor Szakács, on Flickr

Kétoldalt a másik, új pogo-k.

24384270556_7f75fbc963_b.jpg2016-01-14 18.23.49 by Gábor Szakács, on Flickr

Bacopa, a sikernövény.

23782287844_2559e20a90_b.jpg2016-01-14 18.24.13 by Gábor Szakács, on Flickr

Éjjeli látkép

23783705783_fda343912c_b.jpg2016-01-14 23.52.10 by Gábor Szakács, on Flickr
 
Szurkolok, hogy erőre kapjon a marsilea jól mutatna ott a sarokban egy összefüggő szőnyegként. Ahogy a többi növényed kondícióját nézem, szerintem nem lesz baj vele ;)
 
Back
Oldal tetejére