• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Becsobbantam :)

Hol szoktál vásárolni?

Az alapokat és a halakat a faunában vettem, dekorköveket a korallban, egy halom növényt a GA-ban. És ha nem látok a következő pár hónapban itt a fórumon eladó 4x24-es lámpát, azt is a GA-ban fogom megvenni. :)
Érdemes nyitott szemmel járni, egészen érdekes helyekről is lehet beszerezni dolgokat (a mostani anci párom egy hobbi tenyésztőtől származik pl., a hirdetése egészen váratlan helyen bukkant fel)
 
Az alapokat és a halakat a faunában vettem, dekorköveket a korallban, egy halom növényt a GA-ban. És ha nem látok a következő pár hónapban itt a fórumon eladó 4x24-es lámpát, azt is a GA-ban fogom megvenni. :)
Érdemes nyitott szemmel járni, egészen érdekes helyekről is lehet beszerezni dolgokat (a mostani anci párom egy hobbi tenyésztőtől származik pl., a hirdetése egészen váratlan helyen bukkant fel)

Faunába én is járok,segítőkészek.De a depo új üzletében most jó akciók vannak.
 
Lesd meg a naplómban a pilácsot. Ma reggel tettem fel róla képet.
Majdnem hogy újra hasznosított alapanyagokból készült. De még nincsen igazán kész, egy elegáns burkolatot kell rá kitalálnom, terveznem.
 
Bréking!!!

Az ancik nem véletlenül kergették egymást annyira: tegnap észrevettem egy kis utódot az egyik vasfán, ezzel hivatalosan is ő az első újszülöttje az akváriumomnak! :)
Ráadásként még egy RC bepetésedett, vagyis nemsokára még több kis vörös foltocska fog mászkálni a növényeken.

Ezen kívül megvettem az eladó topikban hirdetett Quad 4x24W-os pirítót, hát mit mondjak, brutális a különbség! Élesebbek a kontúrok, élénkebbek a színek, gyönyörű! :)
Viszont a moon ledek nem akarnak rendesen működni, hol villog, hol csak 1 világít, hol oszcillál a fény két másik között... valami vezérlési baja lehet.

Tegnapelőtt üzemeltem be, a növényeken már most látni, hogy beindult a növekedésük és még nem váltottam Profitora.

Képek előtt pár adat:
Kivettem a levegőztetőt és a fűtőt is, nem kellenek már.
A lámpa 2x24W 6500K része 10 órát, a másik része (1x24W 6500K 1x24W Plant) 4 órát jár egyelőre, így talán nem fog azonnal ellepni az alga. Hetente emelek egy órát a fullos fény idején és figyelem a reakciókat.
Táp: 3ml Carbo, 5ml Happyplant naponta

Szemből
2015-11-09 19.45.32 by Gábor Szakács, on Flickr

Oldalról
2015-11-09 19.44.59 by Gábor Szakács, on Flickr

A boldog apa :)
2015-11-09 19.44.21 by Gábor Szakács, on Flickr

2015-11-09 19.44.37 by Gábor Szakács, on Flickr

Meginduló echinodorus
2015-11-09 19.46.55 by Gábor Szakács, on Flickr

Crypto sarok
2015-11-09 19.47.38 by Gábor Szakács, on Flickr
 
Bréking!!!

Az ancik nem véletlenül kergették egymást annyira: tegnap észrevettem egy kis utódot az egyik vasfán, ezzel hivatalosan is ő az első újszülöttje az akváriumomnak! :)
Ráadásként még egy RC bepetésedett, vagyis nemsokára még több kis vörös foltocska fog mászkálni a növényeken.

Ezen kívül megvettem az eladó topikban hirdetett Quad 4x24W-os pirítót, hát mit mondjak, brutális a különbség! Élesebbek a kontúrok, élénkebbek a színek, gyönyörű! :)
Viszont a moon ledek nem akarnak rendesen működni, hol villog, hol csak 1 világít, hol oszcillál a fény két másik között... valami vezérlési baja lehet.

Tegnapelőtt üzemeltem be, a növényeken már most látni, hogy beindult a növekedésük és még nem váltottam Profitora.

Képek előtt pár adat:
Kivettem a levegőztetőt és a fűtőt is, nem kellenek már.
A lámpa 2x24W 6500K része 10 órát, a másik része (1x24W 6500K 1x24W Plant) 4 órát jár egyelőre, így talán nem fog azonnal ellepni az alga. Hetente emelek egy órát a fullos fény idején és figyelem a reakciókat.
Táp: 3ml Carbo, 5ml Happyplant naponta

Szemből
2015-11-09 19.45.32 by Gábor Szakács, on Flickr

Oldalról
2015-11-09 19.44.59 by Gábor Szakács, on Flickr

A boldog apa :)
2015-11-09 19.44.21 by Gábor Szakács, on Flickr

2015-11-09 19.44.37 by Gábor Szakács, on Flickr

Meginduló echinodorus
2015-11-09 19.46.55 by Gábor Szakács, on Flickr

Crypto sarok
2015-11-09 19.47.38 by Gábor Szakács, on Flickr

Hellóka!!
Grat a pirítóhoz. :)
De szerintem így kicsit sok lesz a világítási időd. 8 óra után már csak az algákat fogod világítani.... A tápozást ne feledd, mondjuk még kevés a növényed.
Indícs két csővel ahhogy eddig egy óra elteltével mehet full kb három-négy órán keresztül, aztán mikor letelt a hét-nyolc óra akkor jóccakát. A full világítási időt emeld szépen lassan. De 8 óránál tovább nincs értelme világítanod.
 
Hellóka!!
Grat a pirítóhoz. :)
De szerintem így kicsit sok lesz a világítási időd. 8 óra után már csak az algákat fogod világítani.... A tápozást ne feledd, mondjuk még kevés a növényed.
Indícs két csővel ahhogy eddig egy óra elteltével mehet full kb három-négy órán keresztül, aztán mikor letelt a hét-nyolc óra akkor jóccakát. A full világítási időt emeld szépen lassan. De 8 óránál tovább nincs értelme világítanod.

Este 10-ig járatom a fényt, mert így tudunk gyönyörködni bennük (későn szoktunk hazaérni hétköznap). Ma reggel rövidítettem egy órát a 2x24-en, így 13-22-ig fog menni. Minden nap csekkolom az algahelyzetet, eddig minden oké, némi pontalga volt a frontüvegen, de egy bankkártya megoldotta ezt hamar. :)
 
Szerintem az is sok lesz.
A tápozást most hogy tolod?
Pont algád az mindig lesz az üvegen. Nekem is van :( 5-6 naponta lehúzom azt kész.
 
Szerintem az is sok lesz.
A tápozást most hogy tolod?
Pont algád az mindig lesz az üvegen. Nekem is van :( 5-6 naponta lehúzom azt kész.

Reggel 7-kor fecskendővel kimérve a lily elé az áramlatba tolom be, minden nap. Hétvégén mondjuk tovább szoktam aludni, így akkor ez felborul. :D
 
Írtam fentebb: 3ml Carbo, 5ml Happyplant, aminek már a végén vagyok, szerintem holnap veszek fél lityi Profitot.

5ml Plan?? az igen....
Én adagolok 5 milit és gondolom láttad nálam mennyi növény van, de lehet én tolok keveset... :D
Amúgy én két tápot adagolok most. Egyik nap profito, másik nap Happy life Plan (5ml). A héten majd készülök csinálni újabb képeket az akiról.
 
5ml Plan?? az igen....
Én adagolok 5 milit és gondolom láttad nálam mennyi növény van, de lehet én tolok keveset... :D
Amúgy én két tápot adagolok most. Egyik nap profito, másik nap Happy life Plan (5ml). A héten majd készülök csinálni újabb képeket az akiról.

Azt olvastam erről a Happylife Happyplant-ről, hogy elég híg. Eddig 3ml-t adagoltam, az új lámpa óta (2 napja) emeltem meg 5-re. Profito-ból szintén csak 3ml-t tervezek beadni naponta.
 
Azt olvastam erről a Happylife Happyplant-ről, hogy elég híg. Eddig 3ml-t adagoltam, az új lámpa óta (2 napja) emeltem meg 5-re. Profito-ból szintén csak 3ml-t tervezek beadni naponta.
Én nem vettem észre hogy hígabb lenne. kb ugyan az az adagolási mennyiség a két tápnak.
Nem ugyan azok az összetevők. Ezért gondoltam fel váltva adagolni. Na meg a Plan az régebbről megmaradt.
 
Back
Oldal tetejére