• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Becsobbantam :)

Gyors update:

Elfogyott a Happyplant, ma váltottam Profito-ra, egyelőre 3 ml-t adagolok belőle.
Érkezni fog üveg ki- és befolyó, valamint Green Aqua Macro táp is (éljen a Black Friday :) ).

A növények jelentős része beindult, bacopák, hygrophila, crypto-k, HM, jávai moha, anubias mind hozza a friss hajtásokat, a két echinodorus pedig brutális terjeszkedésbe kezdett, az ozelot már két péklapátot is növesztett, a középső meg gyönyörű világoszöld, makkegészséges leveleket hoz.

A juncus repens viszont fonnyad, nem igazán bírja még ezeket a jobb körülményeket se, teljesen elbarnul, majd elfeketedik a szálak nagy része.
A valisneria, a bolbitis és a microsorum egyelőre stagnál/lassan nő.

Sajnos durva surface scum kíséri ezeket, hálóval takarítom egyelőre, ma lesz vízcsere, remélem az segít rajta.

Elúszott az első adag Red Cherry újszülött, a mohában lehet látni az apró piros pontokat, emiatt ideiglenesen harisnyát rögzítettem a szűrőkosárra... nem kellett volna: egy RC a résbe szorult és elpusztult, az egyik Hemim meg a kampós farok alatti úszójával gabalyodott bele és abba halt bele... azonnal levettem, az üveg kifolyó részben emiatt is lett rendelve... :(

Érkezni fog még egy halom növény, meg majd pár kép is. :)
 
Jol hangzik nagyon!
Es mi van az akvarium koronazatlan fekete kiralyaval (vagy koralynojevel)?
Az en oriasom sajnos 3 hete kimult.. Nagyapam kihuzta a levegozetot, mert kellett neki a hosszabbito, es elfelejtette visszadugni, en meg mikor nem vagyok otthon 3 napig..
Szoval szegeny Stendhalom es angolnam az orok krill vadaszmezokre tavozott.. :(
 
Jol hangzik nagyon!
Es mi van az akvarium koronazatlan fekete kiralyaval (vagy koralynojevel)?
Az en oriasom sajnos 3 hete kimult.. Nagyapam kihuzta a levegozetot, mert kellett neki a hosszabbito, es elfelejtette visszadugni, en meg mikor nem vagyok otthon 3 napig..
Szoval szegeny Stendhalom es angolnam az orok krill vadaszmezokre tavozott.. :(

Ohh, részvétem... :(

Én már jó ideje nem használom a levegőztetőt, mert a növények termelése, valamint a lily pipe felszínfodrozása tető nélkül elegendő oxigént juttat be. Éjszaka és reggel se láttam pipálni a halakat, szóval a dolog működik.

Stendi jól van, mostanában kicsit elbambul kajaosztáskor, de ritkábban hajkurássza az apróságokat. Lehet, hogy 33 db pontylazactól már ő is berezelt... :D

Ő pedig az elsőszülöttünk:

20151116_180626 by Gábor Szakács, on Flickr
 
Ohh, részvétem... :(

Én már jó ideje nem használom a levegőztetőt, mert a növények termelése, valamint a lily pipe felszínfodrozása tető nélkül elegendő oxigént juttat be. Éjszaka és reggel se láttam pipálni a halakat, szóval a dolog működik.

Stendi jól van, mostanában kicsit elbambul kajaosztáskor, de ritkábban hajkurássza az apróságokat. Lehet, hogy 33 db pontylazactól már ő is berezelt... :D

Ő pedig az elsőszülöttünk:

20151116_180626 by Gábor Szakács, on Flickr
Gratula!! Ritka, hogy Ancik szaporodnak tarsas akvariumban, nem? Raadasul albino??
 
Nálam 2 éve kb. afrikai sügérek (vadászok) mellett is többször sikeresen szaporodtak, egy nagyobb méretű üres csigaházat használva. :)

Na, én erre célszerszámot vettem egy kerámia bújó képében. :)
Bob, a hím, brit royal guard-ként trónolt a bejáratnál és kíméletlenül elkergetett mindenkit onnan. :)
Ennek fényében viszont érdekes, hogy csak ez az egy élte túl a lárvalétet.
 
Na, én erre célszerszámot vettem egy kerámia bújó képében. :)
Bob, a hím, brit royal guard-ként trónolt a bejáratnál és kíméletlenül elkergetett mindenkit onnan. :)
Ennek fényében viszont érdekes, hogy csak ez az egy élte túl a lárvalétet.

Nálam csak a farka látszott ki a csigaházból. Persze a vadászok körülötte ólálkodtak, de hősiesen tartotta az állását, pedig olykor-olykor odacsíptek a farkára. Persze kivettem csigaházastól még az elúszás előtt egy nevelőbe, így egész sokan megmaradtak.
 
Túlesett egy komolyabb nyíráson a növényzet, rengeteg algás levéltől szabadítottam meg a bolbitist, juncus repenst, meg a microsorumot.

Kiszedtem a jobb oldal nagy részét, nem mutattak túl jól, bár rendesen begyökeresedtek.

Vettem növényeket is:

Staurogyne repens
Micranthemum Montecarlo
Saggitaria subulata
Pogostemon helferi

Ezekhez pedig már dukált egy 30-as JBL ProScape csipesz is. :)

Takkeroltam szűrőt is és feltettem rá az új, méretre vágott ADA átlátszó csöveket és az Easy Aqua 13-mas üveg ki- és befolyókat.

Elkezdtem Green Aqua Macro is adagolni, így a tápozás jelenleg így néz ki:
Napi 2 ml macro, 3ml Profito, 5ml Carbo

A bacopák brutálisan nőnek, az echinok szintén, péklapát méretű leveleket hoznak már-már zavaróan, így azokból is nyiszatoltam. A valisneria elkezdett szaporodni, láthatóan megindult fölfelé az is.

A hygrophilát toppoltam és lenyomtam előre, hadd bokrosodjon.

Érkezett egy ötösfogat oto is.

Sajnos surface scum még mindig van, kéne egy Eheim skimmer... :(

Pár kép:

Egy tálca a két és félből. :)
22799629974_8f17aa6854_b.jpg2015-11-29 17.58.10 by Gábor Szakács, on Flickr

Lehull a lepel. :D

23059993939_b2282e71df_b.jpg2015-11-29 19.26.04 by Gábor Szakács, on Flickr

A szépreményű pázsit:

23059987299_0865706e7f_b.jpg2015-11-29 21.41.52 by Gábor Szakács, on Flickr

Az új üvegek:

23132165930_6d76e9d323_b.jpg2015-11-29 21.42.08 by Gábor Szakács, on Flickr

Egy oldalas :)

22800850983_28defe167a_b.jpg2015-11-29 21.42.45 by Gábor Szakács, on Flickr

Egy "égett" nagytotál :)

23401835426_927fc0df0e_b.jpg2015-11-29 21.43.14 by Gábor Szakács, on Flickr

És a gyönyörű stau-k:

23345449541_10f9fcdd07_b.jpg2015-11-29 21.43.32 by Gábor Szakács, on Flickr
 
Sajnos zöld pontosodik az anubiasaim majdnem mindegyik levele, valamint az üvegen is sok a zöld alga.
Juncus repensen meg mintha barna alga lenne, de se az oto-k, se az RC-k nem nagyon nyúlnak hozzá. Oto-k inkább a valisneriat és a stemeket legelik. :(

Visszavettem a fényből kezdésnek.

Mi lehet az oka?
 
Érdemes nyitott szemmel járni, egészen érdekes helyekről is lehet beszerezni dolgokat (a mostani anci párom egy hobbi tenyésztőtől származik pl., a hirdetése egészen váratlan helyen bukkant fel)
Csak nem a Facebookon?
 
Küzdök a juncus repens algásodásával, főleg ecsetalga jelentkezik rajta, megnyírtam, ahol lehetett, jönnek új hajtások, a fele már megint algás. :(

Jöttek viszont új növények (köszi @xmacx ): némi MC, egy adag HM (5 centis szálakra vágva, csomókban elültetve a meglévőkhöz), és két tő echinodorus tenellus.

A Green Aqua Macro megemeltem 3 nyomásra, a szűrőt kicsit visszafogtam, mert fújta a valisneriakat nagyon a szél, valamint az RC-k is elbújtak inkább a mohába miatta.

Viszont az ancik megint leívtak, a csövet felemelve és fény felé forgatva látni lehet egy halom aranyló kis porontyot, amit Bob mindenáron véd (felemelés közben sem esett kétségbe :) ).

Beüzemeltem pénteken egy EHEIM 350 skimmer-t is, 4 óránként fél órára belőve, a surface scum eltűnt teljesen.
 
Vettem JBL PO4 tesztet, mértem is vele egy gyorsat:

0,8-1,2ppm közé saccoltam szín alapján, vagyis ez az érték rendben van napi 3 nyomás macro mellett.

A staurogyne repens gyönyörű és nő rendesen, az MC-t viszont legelik a hemik.. :(
 
Nyomoztam kicsit a növényeim beazonosítása végett, így álljon itt a jelenlegi növénylistám:

Bolbitis heudelotii
Hygrophila polysperma rosanervig
Echinodorus x Barthii (nem ozelot, ahogy eddig írtam, mert nem foltos, viszont a levelek alakja és a méret egyezik, a barthii az ozelot egyik keresztező faja)
Echinodorus uruguyaensis (valószínűleg, a hegyes és 3-4 eres levelek alapján)
Echinodorus tenellus
Staurogyne repens
Micranthemum Montecarlo
Hemianthus micranthemoides
Saggitaria subulata
Pogostemon helferi
Cryptocoryne wendtii
Cryptocoryne wendtii 'brown'
Cryptocoryne beckettii 'petchii'
Anubias barteri var. 'nana'
Juncus repens
Taxiphyllum barbieri
Valisneria spiralis
Bacopa monieri
Microsorum pteropus 'narrow'
 
Utoljára módosított:
Beköltözött egy csapat amano is (plusz egy oto), a fauna ezzel gyakorlatilag elérte az akvárium határait.

Vettem nyíráshoz JBL ProScape hajlított ollót, hétvégén tervezek nekiesni a növényeknek.

Addig is néhány életkép:

23713392091_ac17d9cc79_b.jpg2015-12-16 21.17.10 by Gábor Szakács, on Flickr

23169013553_b9c5f9226d_b.jpg2015-12-16 21.17.22 by Gábor Szakács, on Flickr

23169051613_d2b8b1cabb_b.jpg2015-12-16 21.17.32 by Gábor Szakács, on Flickr

23169045263_c805bf852d_b.jpg2015-12-16 21.17.50 by Gábor Szakács, on Flickr

23795846065_033025ec29_b.jpg2015-12-16 21.23.22 by Gábor Szakács, on Flickr

23167702094_691494e35e_b.jpg2015-12-16 21.23.50 by Gábor Szakács, on Flickr

23687393032_7d633276d4_b.jpg2015-12-16 21.24.30 by Gábor Szakács, on Flickr

23795830535_5f97156078_b.jpg2015-12-16 21.25.28 by Gábor Szakács, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére