• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Becsobbantam :)

Pár kép:

Marsilea hirsuta. Így érkezett, remélem erőre kap, mert így nem túl szép.

View attachment 32332016-01-14 18.19.56 by Gábor Szakács, on Flickr

View attachment 32342016-01-14 18.19.46 by Gábor Szakács, on Flickr

View attachment 32352016-01-14 18.20.08 by Gábor Szakács, on Flickr

HM bokor, mellette a frissen ültetett utánpótlás

View attachment 32362016-01-14 18.20.35 by Gábor Szakács, on Flickr

View attachment 32372016-01-14 18.20.56 by Gábor Szakács, on Flickr

View attachment 32382016-01-14 18.21.42 by Gábor Szakács, on Flickr

Az egyelőre még rejtőzködő ludwigia.

View attachment 32392016-01-14 18.22.22 by Gábor Szakács, on Flickr

Kétoldalt a másik, új pogo-k.

View attachment 32402016-01-14 18.23.49 by Gábor Szakács, on Flickr

Bacopa, a sikernövény.

View attachment 32412016-01-14 18.24.13 by Gábor Szakács, on Flickr

Éjjeli látkép

View attachment 32422016-01-14 23.52.10 by Gábor Szakács, on Flickr

Az a Bacopa az szerintem Ludwigia repens 'rubin'...
 
Ez Ludwigia repensnek tűnik...

Az eggyel fentebbi képen mindkettő látható, nagyon mások. Ami a cső mellett van, széles levelű és piros a levelek alja. Ezt vettem ludwigia repens rubin név alatt GA-ban. Ami tőle jobbra látszik, keskenyebb levelű és csak a növény felső levelei pirosasak. Ez nagyon jól látszik az előző oldal utolsó előtti képén.

Columbo tán még az üvegszemével is látná, hogy valami rejtély lappang itt... :)
 
Az eggyel fentebbi képen mindkettő látható, nagyon mások. Ami a cső mellett van, széles levelű és piros a levelek alja. Ezt vettem ludwigia repens rubin név alatt GA-ban. Ami tőle jobbra látszik, keskenyebb levelű és csak a növény felső levelei pirosasak. Ez nagyon jól látszik az előző oldal utolsó előtti képén.

Columbo tán még az üvegszemével is látná, hogy valami rejtély lappang itt... :)
Kicsit elbizonytalanodtam... Meg kéne kérdezni egy főkertészt... Visszatérve az eredeti hozzászólásomhoz, én Bacopát Nálad továbbra sem látok...
 
Sajnos tegnap holtan találtam az egyik oto-mat. Valószínűleg az a példány volt, amelyiket gyakran láttam a vízfelszínen fejjel lefelé "pipálni".

A többi jól van, bár vízcserekor feljött pár levegőzni, de utána le is mentek algázni.

Megejtettem egy kis rendrakást, a valisneria nagyon befutott a ludwigia bokorba, hihetetlenül meg tud lódulni, 15-20 centis indákat fejtettem vissza mire kiszedtem őket.

Sajnos a monte carlo nem fejlődik, a hemmigramusok meg lelegelik a zsenge hajtásokat. Lehet, megpróbálom kiszedni mindet és egy csokorban lenyomni, hátha úgy jobban megindul. A HM-nél bejött, már 10+ centis bokor nőtt belőle.
 
2 nap alatt 3 halat vesztettem...
Még egy oto-m ment el, a szívócsövön találtam rá tegnap este.
Az egyik ibolyám meg kiugrott, az akitól 1 méterre találtam rá teljesen kiszáradva.

Nem örülök ennek. Lehet, visszadugom a levegőztetőt, hátha az a bajuk.
Az utolsó nagy növénymozgatáskor sajnos tápgolyó is jött fel, ami telebarnította a vízet, ennek tulajdonítom az ecsetalga megjelenését (direktbe kapta a carbo-t, amit csak az uruguayensis levele viselt meg, a BBA nem...). Levágtam azt a két levelet, amin láttam algát, csináltam vízcserét hétfőn.

És akkor tegnap még ketten elmentek. Kár, pedig nyár óta nem volt pusztulásom.
 
2 nap alatt 3 halat vesztettem...
Még egy oto-m ment el, a szívócsövön találtam rá tegnap este.
Az egyik ibolyám meg kiugrott, az akitól 1 méterre találtam rá teljesen kiszáradva.

Nem örülök ennek. Lehet, visszadugom a levegőztetőt, hátha az a bajuk.
Az utolsó nagy növénymozgatáskor sajnos tápgolyó is jött fel, ami telebarnította a vízet, ennek tulajdonítom az ecsetalga megjelenését (direktbe kapta a carbo-t, amit csak az uruguayensis levele viselt meg, a BBA nem...). Levágtam azt a két levelet, amin láttam algát, csináltam vízcserét hétfőn.

És akkor tegnap még ketten elmentek. Kár, pedig nyár óta nem volt pusztulásom.
Vízet mértél? Tele lehetsz amóniával. Akárhogyis, azért egy (vagy akár több időlegesen sűrített) biztonsági vízcserét beiktatnék... [emoji6]
 
Vízet mértél? Tele lehetsz amóniával. Akárhogyis, azért egy (vagy akár több időlegesen sűrített) biztonsági vízcserét beiktatnék... [emoji6]

Sajna nincs NH3 tesztem.
Amit mérni tudok, az a PO4 (JBL csepp) 0,8-1,2 ppm és amit a JBL csíkteszt mutat:
GH 14-21 között, KH 15 körül, NO2 nincs, NO3 50 mg/l körül, PH 7.5

Miből következtetsz az ammóniára?
 
Te írtad, hogy bolygattad a talajt, és pusztulnak a halak.

Az a baj, hogy amire a nitrit trszten làtni fogod, már jó esetben történelem lesz az amónia tüskéd. (Már ha az egyáltalán) Azért írtam a vízcserét mert azzal akkor se ártasz, ha nem ez volt a baj.
 
Te írtad, hogy bolygattad a talajt, és pusztulnak a halak.

Az a baj, hogy amire a nitrit trszten làtni fogod, már jó esetben történelem lesz az amónia tüskéd. (Már ha az egyáltalán) Azért írtam a vízcserét mert azzal akkor se ártasz, ha nem ez volt a baj.

Értem, köszi. Akkor megejtek még egy 25%-osat ma vagy holnap.
 
Az egyik vörös neonom meg úgy látszik, hasvízkóros: felpuffadt, alig mozog, kapkodja a levegőt és fel vannak borzolódva a pikkelyei.

Elkülönítettem, de mivel nincs tartalék akim, így egy vödör leszívott vízbe került, benne a légpumpával.

Remélem ez a pár extra vízcsere jót fog tenni.
 
Az esti 25%-os vízcsere után mértem egy foszfát szintet: 1,2-1,8 közé adta a színe.

Ehhez képest még mindig jön a zöld pont az anubias leveleire.

Víz alatt direktbe carbozás segíthet rajta?
 
Kevés időm van mostanában foglalkozni a tankkal, kezd durva mértéket ölteni a zöld pont és ecset invázió.

A szűrőm oldalán látszik, hogy tele van kosszal, a csövek barnák. Vízcserét is ritkábban csinálok, pedig eddig mindig szakítottam rá időt.

Ma talán jut 1-2 órám megcsinálni egy nagygenerált.
 
Back
Oldal tetejére