• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az első

Tudnátok tippet adni,Ti hogy oldanátok,meg ezt az aljzat problémám,hogy ne érjen a táptalaj az üveghez ?
Teljesen már nem tudom leválasztani az aljzatot a táptalajról,max. csak eltolni az üveg mellől és a tetejéről beszórni az aljzatot...
Ez is egy megoldás... csak figyelj rá ne keveredjen fel a tropica, és persze mind ezt leengedett vízzel...:)
 
Tudnátok tippet adni,Ti hogy oldanátok,meg ezt az aljzat problémám,hogy ne érjen a táptalaj az üveghez ?
Teljesen már nem tudom leválasztani az aljzatot a táptalajról,max. csak eltolni az üveg mellől és a tetejéről beszórni az aljzatot...
Jó az ugy ha meg tudod oldani ezzel a megoldással,csak a táptalaj ne érjen hozzá az a lényeg
 
Szia!
Üdv a fórumon.A táptalaj problémát Én is elcsesztem mikor indult az akvárium tavaly júliusban,de nálam a manado miatt nem látszik pedig 2,5-3 cm vastagságban szépen körbefut az üveg mellett.Én akkor nem indítottam újra,meg a örültem hogy azt össze tudtam rakni.
Nálam elmaradt az alga burjánzás,köszönhetően már a bejáratott szűrőközegnek is.
A legközelebbinél oda fogok figyelni hogy 2-3 cm befelé mindenhol eltartsak,mielőtt rákerül az általános ajzat.
Hydrot a fa tetejére,nálam már olyan lombkorona lett belőle hogy hetente a felét ha nem ugyan annyit le kell szednem.Igaz rá a mondás ha megtalálja a helyét nagyon erőszakos növény.
Amit még észrevettem hogy szerintem egy oldalra rakd majd be a beszívót és a kiömlőt,az egyik hátul a rövid falon a másik meg elöl a rövid falon,így mikor a víz terelődik megtesz egy kört és a beszívóhoz tolja a vizet.
Illetve a diffúzort a lily-vel szemben rakd jobb lesz a co2 beoldás.De ezeket majd úgy is tapasztalod.
Én a Vallisneria americana var. asiatica egy csoportba rendezném a fa bal hátsó sarkába,úgy is terjeszkedni fog indákkal.
A Staurogyne repens TC kerestem a képeken hol van de nem látom ?
És még egy vélemény részemről,ha úgy is turkálgatsz még az akváriumban akkor a Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés kicsit jobban szedt szét majdhogynem szálakra egymástól 1-1,5 cm-re így gyorsabban fog összekapaszkodni a növény.
Bocs ha sokat írtam,további jó kertészkedést.(y)
 
Köszi szépen.
Minden kezdet nehéz :)
Szétszedem és ha holnapra letisztul a víz akkor csinálok egy részletes képsorozatot,hogy mi merre található.
 
Tudnátok tippet adni,Ti hogy oldanátok,meg ezt az aljzat problémám,hogy ne érjen a táptalaj az üveghez ?
Teljesen már nem tudom leválasztani az aljzatot a táptalajról,max. csak eltolni az üveg mellől és a tetejéről beszórni az aljzatot...
hát pont így -- bankkártyával be tudod tologatni.
de annyira nem tragikus a dolog, mint amilyennek hangzik, nekem is kint van az üvegig ahol nem látszik, az ADA galériában sem szarakodnak ezzel. A lényeg, hogy legyen rajta elég vastag aljzat.
 
Szia Gabem!

Csak a front üvegnél nem érhet hozzá vagy körbe sehol sem
Ahogy letsgodisco írta nem probléma a táptalaj üvegig futtatása, ha meg van a megfelelő vastagságú fedő réteg, csupán esztétikai jelentősége van, külön algásodást nem okoz!

A.ttila
 
Szia Gabem!


Ahogy letsgodisco írta nem probléma a táptalaj üvegig futtatása, ha meg van a megfelelő vastagságú fedő réteg, csupán esztétikai jelentősége van, külön algásodást nem okoz!

A.ttila
Köszönöm a segítséget.
Reggel már szét is szedtem és kicsit másképp raktam össze.
Holnap teszek fel képeket.
 
Sajnos a Vallisneria americana var. asiatica növényem kicsit megsínylette a dolgokat :(
Hol lehet utána nézni,hogy miképp kell gondozni,visszavágni stb stb.. ?

Köszi Üdv !
 
Szia
Szerintem nagyon szép lett(y). Ha beindulnak a növények olyan jól fog kinézni,hogy indítani kell a HAC-on:woot:.A valiznéria szerintem nagyon sokat kibír. Régen az egyáltalán nem növényes akváriumjaimban csak úgy burjánzott. Nekem volt olyan fajta ami 1,5 méterre is megnőtt és egyszerűen levágtam ollóval mert árnyékolta az akit. De egy növényes mester jobban tudja. :)
Alga mentest!
 
Szia
Szerintem nagyon szép lett(y). Ha beindulnak a növények olyan jól fog kinézni,hogy indítani kell a HAC-on:woot:.A valiznéria szerintem nagyon sokat kibír. Régen az egyáltalán nem növényes akváriumjaimban csak úgy burjánzott. Nekem volt olyan fajta ami 1,5 méterre is megnőtt és egyszerűen levágtam ollóval mert árnyékolta az akit. De egy növényes mester jobban tudja. :)
Alga mentest!
Köszönöm ! ;) (Y)
 
Szia!

Jól tetted, hogy szétszedted a talaj miatt, már csak azért is, mert ez a 2. elrendezés sokkal jobb lett;)
A Vallisneria miatt én sem izgulnék, maximum azért, hogy féken tudod-e majd tartani :D
 
Nekem is jobban tetszik :)
Kicsit kezdek meg nyugodni,mivel kezdő vagyok még sok mindent kell tanulnom és figyelnem.
Köszönöm a segítséget rendesek vagytok !!
 
Szaisztok !

Meg tudnátok mondani mi ez a fehér hártya szerű dolog a red mooor fámon . és mit lehet tenni ellene ?

Köszi !




 
Meg tudnátok mondani mi ez a fehér hártya szerű dolog a red mooor fámon . és mit lehet tenni ellene ?

Idővel elmúlik, múlt héten én is ráparáztam, de mindenki megnyugtatott, hogy ez normális. Én egyszer lemostam, de újra jött, most hogy van 2 Otom meg pár garnélám, kezd elmúlni a dolog előszeretettel pucolják :)
 
Művészneve Takony, hamarosan elmúlik, ha van garnéla anci, oto, hamarabb megszűnik. Nem kell aggódni, csak a kezdeti korszakban van így.
Akváriumhoz: a háttérbe nem akarsz még valami növényt?
üdv kac
 
Művészneve Takony, hamarosan elmúlik, ha van garnéla anci, oto, hamarabb megszűnik. Nem kell aggódni, csak a kezdeti korszakban van így.
Akváriumhoz: a háttérbe nem akarsz még valami növényt?
üdv kac
Köszi !

Gondolkoztam már Én is ,hogy tegyek még vmit be,de egyenlőre kicsit várok ezekkel hogy milyen lesz ha megnőttek .
 
  • Like
Reactions: kac
Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni.
Alapból 23 fokos a víz hőmérséklete ,érdemes fűtőt vásárolni hozzá ? Ha igen milyent ajánlanátok ?
Keménység mérésre is elfogadnék ajánlásokat ;)

Köszi további szép estét !!
 
Back
Oldal tetejére