• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az első

Gabem

Kertész tanonc
Sziasztok !

December óta olvasgatok itt a fórumon,és a mai nap elkészült az első növényes akváriumom.
Amennyire időm engedi próbálok rendszerességgel beszámolni ,hogy alakulnak a dolgok az akváriumomba.

Akkor nézzük hogy miből is készült :)

Akvárium : 80cm X 30cm X 45cm 96L opti white üveg.

Világítás : Ledtechniker felhasználó álltal előállított LED
fogyasztàs 45w
fényerö 0-8000 lumen
spektrum 6000-7000K
fénytérszög 60 fok
Időzíthető LED vezérlő - 5 csatornás (USB + software) TC420 (3 csatorna , fehér , piros , kék ) (erről majd később lesznek kérdéseim :)) )

Szűrés : Eheim proffesional3 350 gyári töltettel + Seachem Purigen - Kémiai szűrőanyag hálóban - 100ml

Co 2 : 2kg-os palack

Up Aqua CO2 reduktor kompakt nyomáscsökkentő és mágnesszelep
Green Aqua Japán Diffúzor (Szerintem kicsi. Nem tudom pontosan,mert így vettem hesznált komplett szettben )


Aljzat : Tropica Plant Substrate
ADA Aqua Soil Amazonia

Dekoráció : Red Moor dekorációs fa
szürke színű Seiryu 3 db

Növények : Vesicularia ferriei Weeping
Green Aqua Hemianthus Callitrichoides Cuba - zselés
Staurogyne repens TC
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés
Vallisneria americana var. asiatica
Limnophila aquatica
Pogostemon stellata (Eusteralis)


Garnéla : Red Cherry 30 db ( napokon belül )

Köszönet Toto barátom segítségéért !! ;) :)

Képeket nemsokára töltök fel ,igaz még nem a legszebb a víz minősége,de azért várom az észrevételeket , tanácsokat , kritikákat ;)

További szép estét !






 



A kilógó ágakkal még nem tudom mit kezdjek,azért nem mertem levágni.
Az nem gond hogy a Vallisneria americanat a szűrő visszanyomó része folyamatosan dönti oldalra ?

Az üvegbe a kavics az csak nehezék ,mert felúszna a fa :)
 
És akkor itt jönne a kérdés a vílágítással kapcsolatban.
Érdemes a kék és a piros ledet is használni ? Ha igen miért és , ha nem akkor miért nem ? :)
Kezdeti időbe 4 órával indítanék. Egyből mehet full fénnyel a világítés vagy a vezérlőm segítségével állítsam fokozatosra fény erősséget ? (15 perc alatt vagy amennyire állítom fokozatosan eléri a kívánt fényt )




Lesznek jobb minőségű képek is,csak már fáradt voltam hozzá.
 
Igen az...
Ebből lesz az alga bumm.... nem szabad hogy az üveghez érjen a táptalaj, mert fel fog jönni, és brutálul algásodni fog minden... kezdheted el szétszedni.
Hát ezt nem nagyon olvastam sehol :( Akkor a holnapi program meg is van :)
 
Enni ne egyél belőle,mert recsegni fognak a fogaid
Elég ronda... gondolom a fát hivatott lent tartani...:) de egy szép kő lehet jobban festene benne...
a fának a vágott részeit meg eldugnám talajjal vagy kővel...

Milyen jellegű scape-et akarsz kialakítani? Igazi lombos fát akarsz szimbolizálni? vagy csak úgy belepakoltad? :)
Lesz még egykét kérdésem :D
 
Elég ronda... gondolom a fát hivatott lent tartani...:) de egy szép kő lehet jobban festene benne...
a fának a vágott részeit meg eldugnám talajjal vagy kővel...

Milyen jellegű scape-et akarsz kialakítani? Igazi lombos fát akarsz szimbolizálni? vagy csak úgy belepakoltad? :)
Lesz még egykét kérdésem :D
Nem volt több kővem,ezeket meg nem akartam oda tenni. Erre a pár hétre míg lent marad elnézegetem.
Benne volt a talajba,csak feljebb úszott....
Hátsó kétoldali része lombosabb ,a moha majd ahogy adja magát hozzá úgy nyírom...
 
Tudnátok tippet adni,Ti hogy oldanátok,meg ezt az aljzat problémám,hogy ne érjen a táptalaj az üveghez ?
Teljesen már nem tudom leválasztani az aljzatot a táptalajról,max. csak eltolni az üveg mellől és a tetejéről beszórni az aljzatot...
 
Back
Oldal tetejére