• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

na első tapasztalatok:
a pumpát a mobilappon keresztül kell első használat előtt kalibrálni. kiköp egy random adagot, annak a mennyiségét beadod, és innentől tudja hogy mennyi az annyi. na 2-3 órát szenvedtem, sehogy sem sikerült az annyit rendesen megkapni. próba szerencse alapon ráírtam a chihi supportra a website chat-jén keresztül, és -innen jön a döbbenet- hazai idő szerint 9:00-kor (ami kinaban 15:00, ne kérdezd miért pont ekkor) válaszolt egy emberke, az emailcimem alapján remote (!!!!) ránézett a pumpára, megállapította hogy nem friss rajta a firmware, kért 3 perc türelmet, távolról (!!!) küldött az appomba egy FW frissítést, amit elfogadtam, ráküldte a pumpára és 10 perc múlva már vígan adagoltam. összesen 25 perc volt a heló áj hev a problem-től a megoldásig. egyrészt le a kalappal másrészt rémisztő hogy onnan, így :D
Nekem is hasonló a problémám. Két hete már én is üzemelem az adagolót. Három fejet használok a négyből. A kalibrálás rendben megtörtént úgy, ahogy az app. mutatja. Mind a 3 fejre 5 ml oldat van megadva napi 1 alkalomra. Pár nap múlva ellenőrizem az adagok mennyiségét, de nem volt egyiken sem meg az 5 ml. Tegnap (egy hét után), vízcsere alkalmával megint néztem, 4,7-4,3-4,6 ml-t adagoltak a fejek, amik megint eltértek pár ml-t az előző mérésekhez képest. A csövekben visszafolyást nem tapasztaltam! Egyáltalán tudnak ezek tized ml pontossággal adagolni? Ha igen, nekem is hasonló a problémám mint neked, és az a megoldás, amit leírtál??
Indításkor egyébként a 3-4 fejek fel sem töltötték a csöveket, csak zúgott a motor. Szét kellett szedni a fejeket, mert a gumicsövek be voltak állva, keményedve. Ezután tudtam csak a kalibrálást elvégezni. A fejek szerkezete, működési elvük elég egyszerűnek tűnnek. Nem tudom elképzelni a működési elvük tükrében a tized ml pontosság tartását!
Segítséget, véleményt, tanácsot előre is köszönök.
 
Új bejegyzésként is leírom a problémámat, mivel Cudar Ricsi nem reagál a válasz bejegyzésemre. Hátha másoknak van véleménye, tanácsa. Két hete üzemeltetem a Chihiros dózispumpát. Három fejet használok a négyből. A kalibrálás rendben megtörtént úgy, ahogy az app. mutatja. Mind a 3 fejre 5 ml oldat van megadva napi 1 alkalomra. Pár nap múlva ellenőrizem az adagok mennyiségét, de nem volt egyiken sem meg az 5 ml. Tegnap (egy hét után), vízcsere alkalmával megint néztem, 4,7-4,3-4,6 ml-t adagoltak a fejek, amik megint eltértek az előző mérésekhez képest. A csövekben visszafolyást nem tapasztaltam! Egyáltalán tudnak ezek tized ml pontossággal adagolni? Ha igen, nekem is hasonló a problémám mint Cudar Ricsinek, és írjak a Chihiros oldalára, hogy nézzenek rá távolról az adagolómra???
Indításkor egyébként a 3-4 fejek fel sem töltötték a csöveket, csak zúgott a motor. Szét kellett szedni a fejeket, mert a gumicsövek be voltak állva, keményedve. A negyediket, mivel nem használom, már össze sem raktam, hogy a gumicső ne vetemedjen állás során. Ezután tudtam csak a kalibrálást elvégezni. A fejek szerkezete, működési elvük elég egyszerűnek tűnnek. Nem tudom elképzelni a működési elvük tükrében a tized ml pontosság tartását!
Segítséget, véleményt, tanácsot előre is köszönök.
 
Új bejegyzésként is leírom a problémámat, mivel Cudar Ricsi nem reagál a válasz bejegyzésemre. Hátha másoknak van véleménye, tanácsa. Két hete üzemeltetem a Chihiros dózispumpát. Három fejet használok a négyből. A kalibrálás rendben megtörtént úgy, ahogy az app. mutatja. Mind a 3 fejre 5 ml oldat van megadva napi 1 alkalomra. Pár nap múlva ellenőrizem az adagok mennyiségét, de nem volt egyiken sem meg az 5 ml. Tegnap (egy hét után), vízcsere alkalmával megint néztem, 4,7-4,3-4,6 ml-t adagoltak a fejek, amik megint eltértek az előző mérésekhez képest. A csövekben visszafolyást nem tapasztaltam! Egyáltalán tudnak ezek tized ml pontossággal adagolni? Ha igen, nekem is hasonló a problémám mint Cudar Ricsinek, és írjak a Chihiros oldalára, hogy nézzenek rá távolról az adagolómra???
Indításkor egyébként a 3-4 fejek fel sem töltötték a csöveket, csak zúgott a motor. Szét kellett szedni a fejeket, mert a gumicsövek be voltak állva, keményedve. A negyediket, mivel nem használom, már össze sem raktam, hogy a gumicső ne vetemedjen állás során. Ezután tudtam csak a kalibrálást elvégezni. A fejek szerkezete, működési elvük elég egyszerűnek tűnnek. Nem tudom elképzelni a működési elvük tükrében a tized ml pontosság tartását!
Segítséget, véleményt, tanácsot előre is köszönök.

Visszafolyásgátlót használsz? Ezt minden tápadagolóhoz javasoljuk gyártótól függetlenül.
 
Új bejegyzésként is leírom a problémámat, mivel Cudar Ricsi nem reagál a válasz bejegyzésemre. Hátha másoknak van véleménye, tanácsa. Két hete üzemeltetem a Chihiros dózispumpát. Három fejet használok a négyből. A kalibrálás rendben megtörtént úgy, ahogy az app. mutatja. Mind a 3 fejre 5 ml oldat van megadva napi 1 alkalomra. Pár nap múlva ellenőrizem az adagok mennyiségét, de nem volt egyiken sem meg az 5 ml. Tegnap (egy hét után), vízcsere alkalmával megint néztem, 4,7-4,3-4,6 ml-t adagoltak a fejek, amik megint eltértek az előző mérésekhez képest. A csövekben visszafolyást nem tapasztaltam! Egyáltalán tudnak ezek tized ml pontossággal adagolni? Ha igen, nekem is hasonló a problémám mint Cudar Ricsinek, és írjak a Chihiros oldalára, hogy nézzenek rá távolról az adagolómra???
Indításkor egyébként a 3-4 fejek fel sem töltötték a csöveket, csak zúgott a motor. Szét kellett szedni a fejeket, mert a gumicsövek be voltak állva, keményedve. A negyediket, mivel nem használom, már össze sem raktam, hogy a gumicső ne vetemedjen állás során. Ezután tudtam csak a kalibrálást elvégezni. A fejek szerkezete, működési elvük elég egyszerűnek tűnnek. Nem tudom elképzelni a működési elvük tükrében a tized ml pontosság tartását!
Segítséget, véleményt, tanácsot előre is köszönök
Visszafolyásgátlót használsz? Ezt minden tápadagolóhoz javasoljuk gyártótól függetlenül.
Nem raktam a csövekre. Ahogy írtam, visszafolyást nem észleltem. Amikor beindul az adagoló, rögtön folyik az akváriumba. A micro tápoldat ráadásul barnás színű, a beömlő végéig látni, mégis 4,7 ml-t adagolt a legutóbbi ellenőrzésnél 5 helyett. Hátha én tévedek, teszek bele visszafolyásgátlót.Ehhez milyet javasolsz, mivel itt kisebb átmérőjű a csövezés, mimt a CO2-nél.
 
bocsi, nem vettem magamra, azt hittem csak költői a kérdés :) szóval nálam nem pont ez volt a gond, nem pontatlan volt hanem makó-jeruzsálem eltérés volt az adagolásnál. az enyém konkrétan az első darabok egyike, előrendeltem a chihitől direktben, szóval az ott konkrétan pre-prod firmware volt.
 
Ada-t használok a co2-höz, annak a csöve 4/6mm. A Chihiros bekötőszett csöve 2/4mm. Nem hiszem, hogy rámegy ez a cső az ada szelepre, ezért volt a kérdésem, arra vonatkozóan.
Rámegy. Ha keményfalú csövet használsz azt meleg vízbe mártva felpuhul, a puhafalú mártogatás nelkül is felmegy (tapasztalatom szerint).
 
bocsi, nem vettem magamra, azt hittem csak költői a kérdés :) szóval nálam nem pont ez volt a gond, nem pontatlan volt hanem makó-jeruzsálem eltérés volt az adagolásnál. az enyém konkrétan az első darabok egyike, előrendeltem a chihitől direktben, szóval az ott konkrétan pre-prod firmware volt.
Ok. És neked azóta mi a helyzet a pontossággal? Használsz-e visszafolyásgátlót? Ha igen mit, mert a bekötőszett ugyebár 2/4mm
 
Ok. És neked azóta mi a helyzet a pontossággal? Használsz-e visszafolyásgátlót? Ha igen mit, mert a bekötőszett ugyebár 2/4mm
erre egy nagyon egyszerű és őszinte választ tudok adni: fogalmam sincs, nem nézem, nem mérem. nincs visszafolyásgátlóm.
 
Egyébként belegondolva nem hiszem hogy tized ml pontosság tartható lenne. Ennyi játék van a rendszerben.
Jellemzően 10+ml-t adagolunk mindenhol (nagyobb akváriumokhoz használjuk) ezért nincs ilyen jellegű tapasztalat. Ekkora mennyiségeknél meg nem igazán számít.
Megoldás lehet, hogy felhigítod a tápot és 2x annyit adagolsz. Bár nem hinném hogy észrevehető különbséget produkál egy akváriumnál hogy 4.6 vagy 4.9ml-t adnál.
 
nem hiszem hogy tized ml pontosság tartható lenne. Ennyi játék van a rendszerben.
Én is erre gondoltam (írtam is korábban) első körben, amikor láttam a fejet belülről, és rájővén a működési elvére. Akkor pedig hiába kalibrálgatok újra, minek a visszafolyásgátló, ha amúgy is pontatlan. Akkor egy ilyen nem olcsó készüléket úgy kellene forgalmazni, hogy a leírásában tüntessék már fel, hogy hámy % hibahatárral adagol, és ne fényezzék agyon. Mert ugye a növénytápok adagolásáról, azok pontosságának fontosságáról is "himnuszok" szólnak.
 
A GHL fejegységei egészen biztosan pontosabbak. De itt a felhasznált alkatrészek miatt ez egy más kategória. Rengeteg tengeris ügyfél van ahol más az elvárás.
Ettől függetlenül nem egészségügyi berendezések, nem elvárt az ilyen mértékű pontosság véleményem szerint.

Kicsit hasonló az eset mint anno a CO2 adagolásnál. Rengeteg szívás volt, hogy a tűszelepek nem tudtak elég pontosak lenni a nano akváriumok adagolásához. Mert eleve nagy akváriumokra használtak csak ilyen megoldásokat.
Az első időkben ezért volt kétféle szelep. Egy alacsony átfolyású és egy másik ami normál használatra való.

A tápadagolók jellemzően nagyobb akváriumokhoz készültek költségvetés miatt is. Talán az utóbbi időben változik ahogy szélesebb körben is elérhetőbbek lesznek. Lehet az igények majd megkövetelik, hogy pontosabb legyen, de ha választani kell hogy a beszerelt fejegység miatt 50 rugóval drágább lesz a cucc, valószínűleg inkább a fenti hígítás mellett döntenek majd legtöbben. Vagy eleve elengedik a tizedes értékeket. Ennél többet csalnak az adagolófejes pumpás tápok.

Ha pár tizeddel magasabbra állítod akkor sem lesz gond, ahogy akkor sem ha így marad ahogy most van.
 
Köszönöm a tanácsokat, véleményeket. Megemelem az agagot az app-ban, hogy megközelítőleg a kívánt mennyiséget adja be. A tapasztalatot majd megírom.
Megértem a problémádat, én is ilyen vagyok. Ha mérünk, akkor mérjünk! Ha a gyártó azt mondja, hogy az annyi, akkor legyen annyi!
Ha valami kínai gagyit vezünk, akkor örüljünk neki, ha egyáltalán kijön belőle valami. De, ha egy neves gyártó drága készülékét vesszük, akkor legalább a legfontosabb jellemzőket specifikálják, és a hibahatáron belül tartsák is be.
Viszont abban Viktornak teljesen igaza van, hogy nem lőnek vele nyulat. ;)
 
Akik nem követik a Chihiros termék fejlesztéseit, azoknak itt egy kis ízelítő a dózispumpához fejlesztett mágneses műtrágya keverőről. Jelenleg teszt alatt van és a gyártó szerint 1hónap múlva piacra dobja.

Most indul kintről az új szállítmányunk, kértünk ebből is, de még nem tudták a megrendelést teljesíteni. Azért néhány darab lehet így is bekerül a csomiba 👍
 
Back
Oldal tetejére