• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

abelszilard

Kertész szaki
Hali!
Szinte biztos (95%), hogy a tápegység transzformátora adja a hangot. Nincs jól imprernálva a tekercs, vagy a vasmag nincs jól összeragasztva. Kisebb a valószínűsége, hogy az egyik kondenzátor cicereg. A te szempontodból szerintem mindegy, javítani úgysem tudod, vagy nem érdmes. Azért ad ilyen szirénázó hangot, mert a terhelés változik, ahogy a motor forog. Ezt a terhelésváltozást akarja folyamatosan kompenzálni a szabályzás, ami végül is ilyen modulált sípolást eredményez.
Ettől nem fog tönkremenni se a tápegység, se a készülék, csak zavaró (lehet). Egyet tudsz csinálni: visszaviszed. Az a valószínűbb, hogy ez típushiba. Naponta legyártanak 10 ezer tök egyforma darabot...

A nick név elé tett kukac szerintem nem működik, legalábbis én nem kaptam értesítést a megszólításról...
Köszönöm szépen a magyarázatot. Ebben az esetben nincs értelme kibányászni az egész cuccot a szekrényből. Vagy így kell használnom, vagy keresni egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező tápegységet és használni azzal.

Victor

VIP kertész
Hello
Használtok e visszafolyás gátlót az Ati tápadagolónál?
Nekem pumpafejben a kínai másolata van 4/2-es csövezéssel. Az eredeti csöve valamivel vékonyabb falú volt, az visszaengedte a tápot, de ezzel már nem, így nem is használok visszafolyásgátlót. Igaz a réginél se volt, ott simán ráidőzítettem annyit amennyi a csöfeltöltéshez kellett.

Proci

Kertész szaki
Sziasztok!
Szereztem egy új JEBAO DP-4 automata tápsó adagolót. Mindenkinél a szekrényben van az akvárium alatt? Kicsit nagynak érzem a tartandó vízoszlopot, mégha csekély mennyiségű is a vékony cső miatt. Pontosan adagol ilyen távolságban?

Sziasztok!
Szereztem egy új JEBAO DP-4 automata tápsó adagolót. Mindenkinél a szekrényben van az akvárium alatt? Kicsit nagynak érzem a tartandó vízoszlopot, mégha csekély mennyiségű is a vékony cső miatt. Pontosan adagol ilyen távolságban?
megtudod miután lemérted hogy pontossan adagol e! igy a legegyszerübb! nálam a szekrényben van igaz nem Jebao de pontossan adagol! igaz néha nem árt ránézni! kontrollálni!

elektrorudi

VIP kertész
Sziasztok!
Nem tudom, ez a típus mekkora nyomást tud előállítani, de 1-2 bar-t biztosan. Ehhez képest, nálad 0,1-0,15 bar nyomásra van szükség. Tehát, még a pincéből is feltudja nyomni a löttyöt.
A youtube-on van egy video a hiteleítéséről, ha nem vagy biztos a mennyiségben.

Oldal tetejére