• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Automata tápadagoló

Sziasztok. Tud valaki ehhez hasonló gyári darabot ajánlani 2 vagy 3 ággal?
 

Attachments

  • 25039000_f533318449e80a5fb55b163024bae93a_xl.jpg
    25039000_f533318449e80a5fb55b163024bae93a_xl.jpg
    324 KB · Megtekintések: 94
Ez milyen gyártmány, esetleg a Chihiros új produktuma? Mi a véleményed eddig?
igem, az új chihi. maga a pumpa nagyon prémium, a csövezés fasza, de kicsit középhaladó az akril minősége. elképesztően kielégítő (az ilyen ocd-s mérnököknek mint én) a "kábelmanagement" ami jár hozzá. a löttyös tárolók középszarok, már írták hogy újratervezik őket - de nem tűnnek használhatatlannak. Épp most töltögetem a folyadékokat, hamarosan nekiugrok a kalibrációnak.
 

Attachments

  • IMG_0447.jpeg
    IMG_0447.jpeg
    49.2 KB · Megtekintések: 49
  • IMG_0448.jpeg
    IMG_0448.jpeg
    59.8 KB · Megtekintések: 39
na első tapasztalatok:
a pumpát a mobilappon keresztül kell első használat előtt kalibrálni. kiköp egy random adagot, annak a mennyiségét beadod, és innentől tudja hogy mennyi az annyi. na 2-3 órát szenvedtem, sehogy sem sikerült az annyit rendesen megkapni. próba szerencse alapon ráírtam a chihi supportra a website chat-jén keresztül, és -innen jön a döbbenet- hazai idő szerint 9:00-kor (ami kinaban 15:00, ne kérdezd miért pont ekkor) válaszolt egy emberke, az emailcimem alapján remote (!!!!) ránézett a pumpára, megállapította hogy nem friss rajta a firmware, kért 3 perc türelmet, távolról (!!!) küldött az appomba egy FW frissítést, amit elfogadtam, ráküldte a pumpára és 10 perc múlva már vígan adagoltam. összesen 25 perc volt a heló áj hev a problem-től a megoldásig. egyrészt le a kalappal másrészt rémisztő hogy onnan, így :D
 
Egy ideje már nálunk is üzemel a boltban, ha valaki meg szeretné nézni testközelből. Talán Tomi IAPLC akváriumára lett rákötve.
 
Egy ideje már nálunk is üzemel a boltban, ha valaki meg szeretné nézni testközelből. Talán Tomi IAPLC akváriumára lett rákötve.
Szia!
kellene egy kis segítség! Július közepén rendeltem tőletek egy 4 fejes Chihiros dózispumpát. Sajnos még csak most jutottam el a beüzemelésig, de már az elején elakadtam. Tettem bele elemet, bedugtam az áramforrásba is. Bekapcsoltam a telón a bluetooth, elindítottam a keresést, de a párosítandó eszközök között nem jelent meg az adagoló semmilyen formában. Az aplikációban is elindítottam a keresést- ahogy több videóban is láttam-, de nekem nem találja az adagolót. Az igaz, hogy a csövezést nem raktam össze, de nem hiszem, hogy ez befolyásolja a kapcsolat létrejöttét. Vagy igen? Vagy rossz a dózispumpa? A segítséget előre is köszönöm.

 
Szia!
kellene egy kis segítség! Július közepén rendeltem tőletek egy 4 fejes Chihiros dózispumpát. Sajnos még csak most jutottam el a beüzemelésig, de már az elején elakadtam. Tettem bele elemet, bedugtam az áramforrásba is. Bekapcsoltam a telón a bluetooth, elindítottam a keresést, de a párosítandó eszközök között nem jelent meg az adagoló semmilyen formában. Az aplikációban is elindítottam a keresést- ahogy több videóban is láttam-, de nekem nem találja az adagolót. Az igaz, hogy a csövezést nem raktam össze, de nem hiszem, hogy ez befolyásolja a kapcsolat létrejöttét. Vagy igen? Vagy rossz a dózispumpa? A segítséget előre is köszönöm.

Applikációnak engedélyezted a helymeghatározást?
 
Applikációnak engedélyezted a helymeghatározást?
Igen, többször ellenőriztem a telóban az alkalmazás engedélyeinél. Be is van kapcsolva a telón a helymeghatározás. Az appot már régebbem töltöttem le és regisztrálva is vagyok. Néztem azt is, nincs-e frissítése az app-nak, de nincs.
 
Igen, többször ellenőriztem a telóban az alkalmazás engedélyeinél. Be is van kapcsolva a telón a helymeghatározás. Az appot már régebbem töltöttem le és regisztrálva is vagyok. Néztem azt is, nincs-e frissítése az app-nak, de nincs.

Másik eszközre probaltad letölteni? Azzal sem működik?
 
Másik eszközre probaltad letölteni? Azzal sem működik?
Megoldódott!
Nem csak a helymeghatározást kell engedélyezni, hanem minden mást is a telóhoz. Így már megtalálta az app a dózispumpát, és ment a beüzemelése szépen. Köszönöm a tanácsokat.
 
Megoldódott!
Nem csak a helymeghatározást kell engedélyezni, hanem minden mást is a telóhoz. Így már megtalálta az app a dózispumpát, és ment a beüzemelése szépen. Köszönöm a tanácsokat.
Hmmm... érdekes. Egy dózispumpa működéséhez minek kell az idő adaton kívül bármi más? (akár a helymeghatározás is?)
 
Hmmm... érdekes. Egy dózispumpa működéséhez minek kell az idő adaton kívül bármi más? (akár a helymeghatározás is?)
a helymeghatározás azért kell, mert ha gondod van bármelyik termékével, a gyártó távolból letudja követni, mi a probléma. Ez alapján tud neked tanácsot adni.
 
a helymeghatározás azért kell, mert ha gondod van bármelyik termékével, a gyártó távolból letudja követni, mi a probléma. Ez alapján tud neked tanácsot adni.
Értem. Köszi. Úgy gondoltam, egy dózispumpához meg kell adni, hogy melyik kimeneten, mikor és meddig működjön a motor (vagy ha kalibrálták, akkor hány ml folyadékot nyomjon ki) oszt' kész. Milyen probléma lehet ebből, amihez tanács kellhet a távoli Kínából? :oops:
 
Értem. Köszi. Úgy gondoltam, egy dózispumpához meg kell adni, hogy melyik kimeneten, mikor és meddig működjön a motor (vagy ha kalibrálták, akkor hány ml folyadékot nyomjon ki) oszt' kész. Milyen probléma lehet ebből, amihez tanács kellhet a távoli Kínából? :oops:
mondjuk az egyik pumpa nem megy, vagy nem kalibbrál rendesen... ilyenkor elkérik az email címed, kérik, hogy kapcsold be a cuccot és kezdik a hibákat keresni. Elég sokan írnak ilyet a CH fórumon
 
Ez a része egyébként meglepően jól működik a chihinél. Mármint a távmenedzsment. Legalábbis akvarisztikai cégeknél ez egyáltalán nem bevált módszer. Még egy GHL esetén sem ami az etalon az EU-ban.
 
Back
Oldal tetejére