• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aokigahara

Sziasztok !
Tegnap @nebula barátom által javasolt helyre látogattam el.Kifejezetten kerti tavak és Koi pontyok eladásával foglalkozó cég telephelye bámulatos.
Hatalmas kerti tavak és szebbnél szebb koi pontyok voltak.
Lávakövet mentem vásárolni egészen aprót,aztán mikor elmondtam hogy mire is fog kelleni akkor egy eldugottabb zugban felcsillant a szemem ,mert ajánlottak 100.-Ft/kg ért 4-5-6 cm darabokat is,köztük vegyesen sötét fekete és vörös lávakő.Na mondom ebből vagy 5 kg kérek :D
Aztán szóba került az akvakertészkedés és azon vettem magam észre hogy már legalább 45 perce diskurálok a hölggyel aki nagyon dicsérte a GA-boltot és @viktorlantos és a többiek hozzáértését,mikor nálatok vásárolt.(y)
Visszatérve a kövekre elgondolkodtam azon is hogy negyed részét a talajemelésre a másik harmadát meg az a kialakítani kívánt scape-hez használom fel,nem akartam eddig sem nagy kövekkel operálni a nagyság szimbolizálására ott lesznek a gyökerek.Már el is képzeltem ahogy a kis lukacskákba fissi cafatokat tömködök azok meg idővel szépen benövik :rolleyes:
 
Még el sem indult a napló de már 1000 felett van a nézettség,ezt kihasználva leírnám a tervezett bontást és építést időrendben.
Tudom kicsit hülyén hangzik de ha valakinek valamelyik pontnál lenne ötlete hogy ezt ne így csináljam az ne tartsa majd magában :
Szóval :
- vasárnap reggel kezdek neki terveim szerint 08.03.-án
- először vödörbe leszívom a víz kb felét ebbe a vízbe megy majd bele a szűrő tovább működni,illetve ide kerülnek az élőlények is kivétel a garnélák.azoknak indítom el az akasztós szűrővel a 15 literest és onnan fogok majd szelektálni is.
- tehát először a növényeket szedem ki egy külön vödörbe és külön üvegekbe a kisebb gyepnek szánt növényeket,ezután a halak következnek majd utoljára a garnélák.
- a talajt kimerem egy erre a célra benevezett vödörbe,ezzel majd később foglalatoskodom már mint a kimosás és kifőzéssel.
- az akváriumot kitisztítom itt vagy ecet lesz a befutó vagy az apró szemű sós víz elegy majd kiderül mennyire mocskos.
- miután minden fertőtlenítve lett elkezdem a nikecell darabokat behelyezni és erre az emelésnek szánt lávakövet betenni.Jöhet a táptalaj tanulva az előző hibából az üvegtől eltartva.Jöhet a 9 liter talaj eloszlatva és egy két helyen fekete műanyag szétvágott cserépdarabokkal megtámasztva.
-Ezután jöhetnek a fák és a kövek,szerintem mint mindig ezzel fogok a legtöbbet tökörészni,ha meg van a véglegesnek gondolt scape akkor jöhet az ültetés fáradtságos de annál élvezetesebb percei.Remélhetőleg még aznap fel fogom tudni tölteni mert azért 8 óra elég kell hogy legyen az átrendezésre.
- az ültetés után jöhet a feltöltés a már meglévő növényes akvárium víz és új RO víz keverékével.
- ez után szűrő beüzemel az akváriumban,járatom szerintem egy két órát mindenféle baktérium utánpótlás természetesen megtörténik.
- Úgy tervezem hogy a halakat már vissza is rakom mivel nem lehet gond a talaj nem aktív agyagos talaj így nem félek az ammoniától.

Úgy nagy vonalakban ennyi lenne,köszi hogy végigolvastad és ha javaslatod van oszd meg ! ;)
 
Ha van rá lehetőség, szerezz be "segédeket", és egy lézer pointert, hogy Amano mesterként dolgozhass. (Több kéz, több csipesz, több ötlet, több energia.):cool:
Csak egy gondolat: egy 60*30-as alap gond nélkül elnyel 9 liter "földet" (5 centi mindenhova és meg is vagy). Én pl. ha valaha újrarendezem az akváriumot, olyan 12 litert szeretnék tudni a spájzban. Persze a tervezett magasítással elégnek kellene lennie, de ha mégsem............ :nailbiting:
 
Csak egy gondolat: egy 60*30-as alap gond nélkül elnyel 9 liter "földet" (5 centi mindenhova és meg is vagy). Én pl. ha valaha újrarendezem az akváriumot, olyan 12 litert szeretnék tudni a spájzban. Persze a tervezett magasítással elégnek kellene lennie, de ha mégsem............
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ már megint egy gondlat elültetés a fejemben,most kezdhetek ezen is aggódni :notworthy::LOL:
Egyébként tervben van + 2 liter Ista soil beszerzése arra az esetre ha gond lenne ;)
 
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ már megint egy gondlat elültetés a fejemben,most kezdhetek ezen is aggódni :notworthy::LOL:
Egyébként tervben van + 2 liter Ista soil beszerzése arra az esetre ha gond lenne ;)
Ki kellene erre találni valamit: kis(?)teherautó megpakolva minden földi jóval megállna a ház előtt, onnan lehetne összerakni az akváriumot, tehetne, próbálgathatna az ember amit szeretne, amikor készen van, fizetne, autó mehetne vissza a boltba. A kezem pedig beleért a... :ROFLMAO:
 
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ már megint egy gondlat elültetés a fejemben,most kezdhetek ezen is aggódni
Egyébként tervben van + 2 liter Ista soil beszerzése arra az esetre ha gond lenne
Műanyag szúnyogháló vízszintesen elfektetve, alatta pár liter manado felette meg a minőségi talaj. Meg van oldva a fentebb taglalt probléma(én így csinálnám:)). Csak ki kell sütni, és az se baj, ha táptalajjal van összekeveredve mert ott lent az nem számít.;)
 
Én a garnikkal kezdeném.Egy az hogy nem pánikolnak,és nem dobják fel a talpukat a rittyós víztől,a másik az ha már felkeveredett a víz ,nehezen halászod ki őket,és csak plusz stressz éri őket.Én ebben a sorrendben csinálnám: garnéla - hal - növény.De igazából tied a döntés ,nekem ez lenne logikus sorrend.;)Sorry ha belepofáztam a feszített munkarendedbe.:):facepalm:
 
én meg a garnikat hagynám utoljára - esélytelen kiszedni a legtöbbjét, mielőtt üres a tank és már csak 5cm víz van benne. addig a legtöbbet észre se veszed. tapasztalat :D
 
Én úgy kezdenék neki:), hogy fognám a leszívó csövet, megszívnám és a kis garnikat vadásznám:whistle: az előtérről, majd miután elbújtak, egy centiig leszívnám a vizet. Ebben a halakat, garnélákat is egyszerű vadászni. A lehető legtöbbet lehorgászni, jöhetnek a hardscape elemek, az ott megbújt jószágokat is kergetném egy kicsit, aztán meg a növények, ismét figyelve a további garnélákra. Azért ezek a garnélák(szerencsére);) nem extra igényűek, így a növényekkel is ellesznek az átalakítás ideje alatt. De persze, te tapasztaltabb vagy az átalakításokban:D mint én. :cool:
 
Koszi sracok a tanacsokat,ismetlem barki barmi javasolhat aki a komplett atalakitasokban jartas es mar egy rutint erez ezen a teren![emoji6]
 
Üdv!
Közeledik az a bizonyos idő pontosabban mához két hétre már egy új elképzelés csinosítja a szobát.
A kövek hiányoznak még de azokért augusztus 2.-án megyek vagy is megyünk :D
A fákat a héten de legkésőbb a jövő héten lepucolom még utoljára de szerencsére nem is kell annyit bíbelődnöm vele mert szépen leázott róla a trutyi.
A vizet már nem színezi és mehet majd a kifőzdébe,aztán meg a akváriumba.
Igaz azt írtam még a másik naplóban hogy nem fogok mohát ragasztani,de sajnos a joghurtos mohásítás idő hiányában el kellett vetnem.
Az emelés kérdése is eldől harisnyás lávakő emelés lesz ott ahol kell majd.
Illetve elgondolkodtam az eredetileg tervezett kidőlt fa látványon és lehet hogy ezt is belecsempészem majd valahogy :

Nature___Forest___The_roots_of_a_fallen_tree_053460_.jpg
 
Üdv!
Úgy döntöttem hogy meg lesz az átalakítás most vasárnap 08.03.,függetlenül a 08.07.-én esedékes 8 órás áramszünettől,lesz ami lesz alapon.
No elvileg a héten a fákat is akváriumba készre megcsinálom illetve 08.02.-án megyek a kövekért ami valószínűleg lávakő lesz.
Az emeléshez is megvannak a kelékek és fejben már összeraktam az egészet.
Az MC olyan gyepszőnyeggé érett,hogy öröm lesz kiszedni,szerintem két akváriumot is meg tudnék tölteni a növényekkel annyit fogok kiszedni a jelenlegi formációból.Remélhetőleg a héten el tudom majd adni a vörös orrú pontylazacokat meg esetleg a törpe pettyes kalászhalakat is,így sokkal kevesebb és egy fajta halállománnyal tudok majd indulni.
A tervezett élőlénylista :
- 6 db Amanda lazac ( melléjük még 6 db beszerzése) = 12 db
- 2 db oto amiből mostanában csak egyet látok ( melléjük még 2 db beszerzése ) = 4 db
- 3 db amano garnéla amiből mostanában csak kettőt látok ( melléjük még 2-3 beszerzése) = 6 db
- 25-30 RC/Sakura garnéla (szelektálásból visszarakva ) = 30 db
(és ugye kérdéses a két halfaj 4-4 egyedének értékesítése addig)
És ennyi,nem lesz több féle hal és össze vissza vásárolgatás az beztos :D
 
Sziasztok !
Most már csak ide naplózom,majd esetleg a del diablo kap még egy utolsó képet.
Vészesen közeledik a hétvége és mint mindent mindig az utolsó pillanatra hagytam.A fákat pénteken készítem elő,a kövekért szombaton gurulok.
A kis 15 literest egy kis akasztóssal némi Micro-val meg mohával tegnap beüzemeltem a nagyból leszívott vízből na meg beállt bio szűrőanyaggal,így ez lesz a lakhelye az élőlényeknek míg én bontok.
Örömteli hír hogy mind a vörös orrú pontyalzac mind pedig a pettyes kalászhal csapat új otthonára lel,így maradnak örök kedvenceim az amandák.
Gyakorlatilag ezzel az értékesítési sorozatommal leredukáltam a lakók számát tehát az esedékes augusztus 7.-ei áramszünet már csak a kis akváriumban élőket érintheti jobban,de ott sem lesz gond.
Még Én is kíváncsi leszek magamra mit is építek meg,remélem majd azért páraknak bejön itt a fórumon is amit látnak,ha nem max átrendezem pfff :facepalm::D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére