• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aokigahara

Ha nem útszórósóval csinálod, akkor nem. :)
hofuvas-vori-450.jpg
 
Mivel esélytelen a júliusi GA látogatás megrendeltem a cuccokat.
Talaj + táptalaj + átlátszó csövek az eredeti kisikálhatatlan tetra helyett.
Az akvárium várható indulási ideje : 2014.08.02-03 ;)
 
Elfelejtettem megemlíteni hogy tegnap megérkezett a távoli Maláj vidékről egy adag Microsorum pteropus.
Nem semmi ahogy be volt csomizva hogy kibírja az utat,de sikerült úgy hogy ez is ment be a növényneveldébe (del diablo) :)
És még valami amit eldöntöttem hogy nem lesz dekorhomokos rész a scape-ben,helyette mindenhol be lesz növesztve kevert gyeppel. Így erdősebb hangulatot áraszt majd.
 
Elfelejtettem megemlíteni hogy tegnap megérkezett a távoli Maláj vidékről egy adag Microsorum pteropus.
Nem semmi ahogy be volt csomizva hogy kibírja az utat,de sikerült úgy hogy ez is ment be a növényneveldébe (del diablo) :)
És még valami amit eldöntöttem hogy nem lesz dekorhomokos rész a scape-ben,helyette mindenhol be lesz növesztve kevert gyeppel. Így erdősebb hangulatot áraszt majd.
A homokos rész elvetése jó ötlet,nem passzolna a képhez!Azt nem értem miért rendelsz a Maläjoktol amikor ott van a GA?
 
A sima micro nem lesz túl nagy egy ekkora akiba?
Kis növésű csak beírtam a gyűjtőnevét.Ha még is nagy lenne majd elajándékozom.;)


A homokos rész elvetése jó ötlet,nem passzolna a képhez!Azt nem értem miért rendelsz a Maläjoktol amikor ott van a GA?
Próbaképpen volt a rendelés és olyan kihagyhatatlan áron hogy még azt is bekalkuláltam hogy nem ér ide épségben,de nem így lett.:)
 
Gyerekek még is kisírtam magamnak augusztus első hetét szabadságra juhéééééééééééé :D
Ettől még a menetrend nem változik,úton vannak a kellékek :)
 
Üdv.
Kérdeznék,szerintetek azt meg lehet csinálni hogy az akváriumban lévő közel 10 liter manadoval emeljek majd talajt ?
Úgy hogy harisnyába csomizom és így emelek a kívánt helyeken.Persze előtte átmosom mert a táptalaj is bele van keveredve meg hát ki tudja mi van még a talajban ezért megy egy kicsit a sütőbe is :D
Mert ugye marad még a hungarocell,a folyami sóder,és ha sikerülne beszereznek a 2-3 cm nagyságú lávakő lenne a legjobb mert az ugye plusz szűrőközeg a talajban.
Ja és ha emelek valahol akkor gondolom a táptalajt majd az emelésre szórjam és úgy rá az általános talajt.
Egy biztos akkora ökörséget már nem fogok csinálni mint a mostaninál hogy kb 8-10 cm vastagon van a táptalaj meg a manado együttvéve,ráadásul a táptalaj a fontüvegnél és körben mindenhol el sem lett húzva.:facepalm:
 
Nem kárcol????:)
Ha nedvesen csinálod, akkor nem.
Én a könnyebb dolgokat egy kis darab szűrőbe való közepes vagy durva szivaccsal, azzal a kékkel TM30-assal általában, a makacsabbakat tapétavágó pengéjével, vagy frissen vágott üveg csíkkal, általában 4-es, 6-os üveggel.
Ez a legtutibb, de a kezedre vigyázni kell. Nedvesítés után a vízkövet is szinte nyomtalanul le lehet túrni. Mondjuk ha homokszem odakeveredik, akkor ajajaj.
 
Ez miért volt "ökörség"?
Mert kb a fele is elég lett volna és pluszban ugye az akvárium úgy néz ki a frontüvegnél hogy 2,5 cm táptalaj felette meg kb 6-7 cm manado.Nézd meg a kis képet az aláírásomban ott is látszik.
Most hogy végre valahára majd normális talajból dolgozom nem lesz elöl szerintem 3-4 cm-nél több hátul viszont sokkal többet tervezek.Bevallom nem titok hogy sokat segít @_Bonó_ akváriuma ahogy ott a fákat elrendezte és a talajt töltötte fel.:)
 
No ez ki is pipálódott a listáról :)
Hátravannak a kövek amiben még mindig nem tudok dönteni :wacky:
Milyen csöveket rendeltél? Mitől lesz jobb, mint az eredeti? Nanotechnológiás, teflonbevonatos, hogy ne tapadjon meg rajta semmi, vagy egyszerűen csak új?
 
Bevallom nem titok hogy sokat segít @_Bonó_ akváriuma ahogy ott a fákat elrendezte és a talajt töltötte fel.:)
Megtiszteltetés.
Viszont ha úgy csinálnád, mint én akkor ne úgy csináld, mint én mert nálam béna lett. Nem hagytam ugyanis mélységben elég helyet a fatörmeléknek és a talaj fölkente a frontüvegre.

Ja, és én nem emelnék manadóval. Ha összeesik harisnya nélkül, akkor össze fog harisnyával is. De ha nem valami nyúlós anyagba rakod, szerintem még akkor is.:(
 
Milyen csöveket rendeltél? Mitől lesz jobb, mint az eredeti? Nanotechnológiás, teflonbevonatos, hogy ne tapadjon meg rajta semmi, vagy egyszerűen csak új?
Egyszerűen csak új és ahogy nézem ez lágyabb mint az eredeti tetra cső így jobban is hajlik meg ami nem utolsó szempont.
Semmi különös nincsen bennük,ha csak az nem hogy még szép tiszták :D
 
Egyszerűen csak új és ahogy nézem ez lágyabb mint az eredeti tetra cső így jobban is hajlik meg ami nem utolsó szempont.
Semmi különös nincsen bennük,ha csak az nem hogy még szép tiszták :D
Zöld csövezésnél viszont számít. az atmaomnak kb 1 hónapja cseréltem le a csöveit (szuper OBI-s csőre. :D) átlátszóra. A zöld az egy trutyimágnes volt, nagyon hamar koszos lett. Ez még mindig majdnem olyan, mint mikor megvettem.
A zöld merev csövezés szintén ugyanez... alig várom, hogy üvegre cserélhessem.
 
Ja, és én nem emelnék manadóval. Ha összeesik harisnya nélkül, akkor össze fog harisnyával is. De ha nem valami nyúlós anyagba rakod, szerintem még akkor is.
Köszi !
Ezt megálmodtam tegnap este így marad a harisnyás apró lávaköves emelés,az még szűrőanyagként is jó lesz a talajban.;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére