• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

sziasztok, nekem is van egy Helenám almákkal van együtt, nem bántja őket, de az ivadékaimat - szintén alma - rendesen megtizedelte huszonpárból 10db maradt meg -
nekem az lenne a kérdésem h h lehet megkülönböztetni a fiut a lánytól? gondoltam veszek Zeusnak egy párt hátha lesznek bébik ^^
 
sziasztok, nekem is van egy Helenám almákkal van együtt, nem bántja őket, de az ivadékaimat - szintén alma - rendesen megtizedelte huszonpárból 10db maradt meg -
nekem az lenne a kérdésem h h lehet megkülönböztetni a fiut a lánytól? gondoltam veszek Zeusnak egy párt hátha lesznek bébik ^^
Szerintem akkor még kevesebb almacsiga ivadékok lennének
 
bevallom a kisalmák nem zavarnak mivel eladni nem tudom őket így takarmányként végzik... csak a legszebbet tartom meg :) de h lehet megkülönböztetni a fiu-lány Helenát? már csak kíváncsiságól :)
 
vudemype.jpg


Ők ilyenkor mit csinálnak? Legalább 4-5 órája így vannak. Remélem nem egymást eszik..
 
És mikor lesz belőle valami?
Új hely, de a régi nóta..…:D
nupyvy9e.jpg
A kicsiket valószínűleg csak 1-2 hónap múlva fogod látni, mert a peték is hetek alatt kelnek ki, és utána a kicsik is hetekig bujkálnak. Feltéve ha meg nem eszik a halak a petéket...
 
Sziasztok!
Egy kis helyzetjelentés... :)
A "maláj tornyost még a helena sem eszi" mítosz olyannyira nem igaz, hogy már alig látok malájt az akváriumban... Azaz látok, csigaházat hetek óta mozdulatlanul -így azt nem számítanám be élőnek... :ROFLMAO:
Tegnap sikerült kimenekítenem egy fekete malájt, valahogy őket még jobban szeretik (na jó persze nem mint szomszédot, inkább mint étlapot... :whistle: ), viszont ez a fekete színváltozat tetszik annyira hogy adnom kellett neki egy kis előnyt... ;)

Este lámpaoltás után -elalvás előtt- még gyorsan rákukkantottam az akváriumra, gondoltam estére hátha előbújnak malájék (jelenzve ezzel hogy még jelen vannak), de bár belőlük nem sokat láttam más meglepetés fogadott... Helena-ék aktívan családtervezésbe kezdtek... :love::dummy::D

Először megijedtem, nem tudtam eldönteni, hogy most kevesebben készülnek lenni (magyarul kannibalizmus van folyamatban) vagy épp sokasodni szeretnének... (ezt nem kell magyaráznom... :ROFLMAO: ).
Aggodalmam oka az volt, hogy a héten egy kedves akvarista kollégától kaptam még 6 db. Helena-t, részben vérfrissítés részben pont a szaporíthatóság miatt, de a 6-ból 4 élt, 2 csak üres lakás volt... :rolleyes: Ő mondta is, hogy a kettő kb. kaja hiányában étlapra került... Fura kis jószágok... De valami hihetetlen hatékonyak, csak a sok otthagyott csigaházat is eltakaríthatnák maguk után... Nem tanította őket jómodorra az anyjuk... :LOL:

U.i.: Apropó hatékonyság... Tegnap elgondolkoztam (elvben), mivel voltunk kint Miskolctapolcán és tele van a kicsi tó Marisa csigákkal /Marisa Cornuarietis/. Óriásiak, sokan vannak és pusztítják a növényvilágot, a tavirózsákat szinte teljesen eltüntették és a vízminőséget is tönkretették... (akkor szedtek ki épp aktivisták kb. 6-7 kg-ot és vitték el még a környékről is őket)
Kíváncsi lennék egy Helena vs. Marisa "világháború" végkifejletére... o_O
 
Back
Oldal tetejére