• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Minden csigát megesznek kivéve a fajtársaikat.

Ez sem teljesen igaz, ha nincs elég táplálék (se eleségcsiga, se haltáp), akkor nem kizárt a kannibalizmus, sőt... Amúgy tényleg nagyjából minden csigára veszélyt jelentenek, bár olvastam már olyat, ahol pl. az almacsiga simán "elsétált" a támadók elől... :)
 
Ez sem teljesen igaz, ha nincs elég táplálék (se eleségcsiga, se haltáp), akkor nem kizárt a kannibalizmus, sőt... Amúgy tényleg nagyjából minden csigára veszélyt jelentenek, bár olvastam már olyat, ahol pl. az almacsiga simán "elsétált" a támadók elől... :)

Az én kommandósaim elől biztos nem:cigar:
Én nem hallottam és nem is láttam kannibalizmust tőlük, persze ez semmit nem jelent ;)
 
Sziasztok.A kérdésem a következő.
A Helena,vagy mondhatnék más csigafajt is,igényli a kh-t is a vízben,vagy elég neki a Gh?????Mert sajna a nemrég hozott 3-ból kettő mozdulatlan.És mivel Gh+-al porozok vissza ,nem lehetséges hogy az alacsony KH miatt nem marad meg???Ez még mindig nem fér a fejembe,mitől az elhullás.
 
Nekem annyi hólyagcsigám volt, hogy már-már alig láttam tőlük a növényeket,. Vettem 10 csigaevőt, amik derekasan kipucolták az akváriumot,de közben meg belőlük lett rengeteg! Most már azon kell gondolkodjak, hogy etessem őket? A minap túl sok vörös szúnyoglárvát adtam, el is lepték a maradékot a csigák.
 
Nekem annyi hólyagcsigám volt, hogy már-már alig láttam tőlük a növényeket,. Vettem 10 csigaevőt, amik derekasan kipucolták az akváriumot,de közben meg belőlük lett rengeteg! Most már azon kell gondolkodjak, hogy etessem őket? A minap túl sok vörös szúnyoglárvát adtam, el is lepték a maradékot a csigák.
Ha már nincs rájuk szükség akkor add el/ajándékozd el. Sokan biztosan szívesen fogadják. ;)
Ha megtartod őket, próbálkozhatsz gyakorlatilag bármilyen haleleséggel. Úgyis meglátod majd mi az amit szeretnek és mi az amihez hozzá sem nyúlnak.
 
Ha már nincs rájuk szükség akkor add el/ajándékozd el. Sokan biztosan szívesen fogadják. ;)
Ha megtartod őket, próbálkozhatsz gyakorlatilag bármilyen haleleséggel. Úgyis meglátod majd mi az amit szeretnek és mi az amihez hozzá sem nyúlnak.
Már elindult egy csereprojekt!
 
Személy szerin én 4 darab helenával indítottam, amikor már tűrhetetlen volt a helyzet a káros kiscsigákkal. Hamar elszaporodtak ezzel együtt pedig el is tűntek a pici barna csigák.
Egyik legjobb képem róluk amikor az akváriumban eljutottak a red moor fa csúcsára tandem. (y)
SAM_1527.jpg
 
Sziasztok!

Az egyik leghasznosabb kis állat, kiirtott minden nem kívánatos vendégcsigát. Ha még algát is nyalna nem is tartanék mást :)

A kérdésem az lenne, hogy meddig bírják kaja nélkül? Kb 1 hónapja elfogyott minden csiga, bár járőröznek még néha, de egyébként beásva „vegetálnak”.

Illetve mit lehet adni nekik enni? A kereskedésben a MALÁJ TORNYOSCSIGA 200Ft-os a legolcsóbb, ha nincs más veszek nekik azt, mert megérdemlik, de jó lenne valami gazdaságosabb eledel is.
Ötlet?
 
Sziasztok!

Az egyik leghasznosabb kis állat, kiirtott minden nem kívánatos vendégcsigát. Ha még algát is nyalna nem is tartanék mást :)

A kérdésem az lenne, hogy meddig bírják kaja nélkül? Kb 1 hónapja elfogyott minden csiga, bár járőröznek még néha, de egyébként beásva „vegetálnak”.

Illetve mit lehet adni nekik enni? A kereskedésben a MALÁJ TORNYOSCSIGA 200Ft-os a legolcsóbb, ha nincs más veszek nekik azt, mert megérdemlik, de jó lenne valami gazdaságosabb eledel is.
Ötlet?
Kb 2 éve tartok ilyen csigákat,de külön étlap nincs nekik és így is szaporodnak! Külön szerintem nem kell velük foglalkozni!
 
Meg annyit tennek hozza hogy egyik novennyel jottek csigak azokat kulon raktam egy 7 literes akvariumba amiben volt moha ,talaj keves ,abba naponta raktam par szem haleleelt es jol elszaporodtak a csigak azok ol raktam be a nagy akiba a helenaknak. Ki lehet probalni
 
Nekem most is vannak. Amikor egyedül volt az első akkor egy darabig nézelődött erre-arra. Esetleg megevett egy-két csigát, aztán befúrta magát a talajba. Azt hittem éhen pusztult a nagy lustaságában. Vettem egy másik is, mivel gondoltam erre keresztet vethetek. Erre mit látok 1 nap múlva. Hirtelen két csigám lett az 1 darabból. Azóta néha együtt bandáznak, néha külön, de nem tűntek el.
 
Nekem sosem bandáztak :/ Bár nem is azért voltak, hogy nézegessem őket, de azért jó lett volna néha látni őket, mert nagyon szépek :)
 
Én vettem 10 db-ot, addig jöttek-mentek, míg nem lettek vagy 50-en. Akkor beindult a csigabiznisz.Effektíve semmivel nem etetem őket.Szerintem a halkaját eszik, mert folyamatosan szaporodnak, már vagy 50-et elpasszoltam, de folyamatosan vannak kicsik is. Néha látom őket, néha egyet sem!
 
Én vettem 10 db-ot, addig jöttek-mentek, míg nem lettek vagy 50-en. Akkor beindult a csigabiznisz.Effektíve semmivel nem etetem őket.Szerintem a halkaját eszik, mert folyamatosan szaporodnak, már vagy 50-et elpasszoltam, de folyamatosan vannak kicsik is. Néha látom őket, néha egyet sem!
Jó hogy írsz. Ha eltűnnének a helenáim, tudom, kit keressek a környéken. ;)
 
Back
Oldal tetejére