• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Neritina natalensis sp. Zebra - Zebracsiga

racoon

Kertész szaki
Sziasztok!
Ezeknél a csigáknál is előfordulhat az a jelenség, hogy hibernálódnak, mint a szárazföldi csigák? Ugyanis kb.1 éve eltűnt az akváriumból egy neritinám, és tegnap találtam meg az akvárium bútor mögött. Az érdekes az, hogy a csiga benn van a házban, és ahhoz hasonlóan néz ki, mint a szárazföldi csigák a hibernáció alatt. Látott már valaki ilyesmit náluk ilyen hosszú idő elteltével?

Nagyon tetszenek ezek a jószágok, viszont a "mindent tele petézek" történet már nem annyira. Van valami módszer, amitől kevesebbet pakolnak le? Esetleg olyan faj, ami nem ennyire eredményes ebben a gyártási folyamatban? :)

Létezik olyan hal/garnéla ami megeszi ezeket a petéket?

adam202

Kertész tanonc
Nagyon tetszenek ezek a jószágok, viszont a "mindent tele petézek" történet már nem annyira. Van valami módszer, amitől kevesebbet pakolnak le? Esetleg olyan faj, ami nem ennyire eredményes ebben a gyártási folyamatban? :)

Létezik olyan hal/garnéla ami megeszi ezeket a petéket?
Szia!
nekem egy 54 literesben van egy darab (ahhoz képest hogy előzőleg társasnak mondják, nekem így is takarít egész nap :) ) és még egy petét nem rakott le fél év alatt. Bár lehet hogy csak a körülmények nem ideálisaka számára, semmi macera a vízzel, csak állott csapvíz hetente.

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Az egy db csiga petétlenségét én is meg tudom erősíteni.
Nekem 2x1 db van, mindkettőnél ezt tapasztalom (talán hímnősek ugyan, de önmeddők).

Az egyik éppen nem tudom mit csinál, napi 1-3 cm-t megy, aztán behúzódik a házába. Ha hozzáérek, azonnal becsukja az ajtót, tehát él, de másikhoz képest ez aggasztó.

Utoljára módosított:

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Az aggasztó jelenség tovább folytatódik, 5 napja egy centit sem mozdult. De ha kiveszem, nem büdös és ha hozzáérek, becsukja az ajtót. Lehet ez természetes állapot?

adam202

Kertész tanonc
sajnos nem tudom hogy ez normális lehet-e, de az enyém most átkerült a másik aksiba mert az egyik platti állandóan csipkedte, most az új helyen nekem is sokkal többet van egyhelyben. bár nálam 10-20 centi után kapcsol le.

Nem lehet hogy vízparaméter változás miatt stresszelt be nálad? sajátomra erre tippelek

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Előfordulhat.
Két, nagyjából egyforma akváriumom van, ugyanakkora a méret, ugyanolyan növények, talaj, stb. A rákok és halak is ugyanazt kapják mindkettőben, de ez valahogy mégsem az igazi, bár a garnélák ebben jobban szaporodnak, mint a másikban. A garnélák szaporodási kedve miatt gondolom, hogy alapvetőn nincs baj a vízzel (5in1 tesztcsíkkal szoktam ellenőrizni, amit lehet), ugyanakkor az elhullási arány itt észrevehetően magasabb, mint a másik akváriumban.
Néha azt veszem észre, hogy egy-egy elhullott garnéla, kékes-lila árnyalatú lesz, holott élőben szép pirosak-vörösek.
Most átviszem a csigát a másikba, az otthoniba és néhány napon belül kiderül, hogy ott jobban lesz-e.
Párszor már gondolkodtam azon, hogy otthonról hordom be a vizet a munkahelyemre... Elég macerás, de lehet, hogy egy-két hónapot rászánok.

adam202

Kertész tanonc
igen igen nálam is hasonló, két "ugyanolyan" akvárium, és mégis az egyikben jobban fejlődnek a guppik. kicsit off de ugyan abból az alomból az egyik aksiban kétszer akkorára nőnek mint a másikban az első hónapban, pedig nálam még a víz is ugyan abból a csapból jön :)
a csiga viszont pont a "gyorsabban fejlődősben" nem érzi magát jól

pstefan

Főkertész
Néha azt veszem észre, hogy egy-egy elhullott garnéla, kékes-lila árnyalatú lesz, holott élőben szép pirosak-vörösek.
Ezt a kékes-lilás elhullási dolgot 2-3 éve én nagyon sokáig szívtam a sakuráknál! Sajnos nem a leggyakoribb dolog, a garnélafórumon és itt is zaklattam a közösséget, hátha tud segíteni bárki. Minden paraméterem jó volt. (Vittem vizet a GA-ba is, a szűrésem bőven túlméretezett volt, stb.) Az kezdte el csökkenteni a elhullásokat, hogy egy rakat Seachem Carbon-t raktam a szűrőbe, de ez sem oldotta meg teljesen. A végső megoldás a RO volt... Miután vettem egy RO készüléket, a kékes-lilás elhullások megszűntek. Pedig ha csapvizet kaptak, akkor mindig előre bekevertem a Seachem Prime-ot, ami elvileg elég sok mindent megköt... Azóta 100% RO + só-val (SaltyShrimp) cserélek vizet, még kis adag csapvizet sem öntök az akváriumba. Jah igen, amikor ez a problémám volt a vízzel, akkor egy 7 éve épült családi házban volt baj a vízzel, nem egy 1000 éve épült házban, 1000 éves csövekkel.

Nem biztos, hogy a vízzel van problémád, de nekem is ugyan ez volt, és 0,5-1 évig folyamatosan kékes-lilásan haltak a sakurák (főleg a vízcserék után volt elhullásom), viszont egy RO készülék beszerzése után megszűnt ez a probléma (és kb. 2 év alatt nem is jött vissza). Szerintem mindenképpen érdemes a víz környékén keresni a probléma okát...

Suhai Edvin

Kertész tanonc
Sziasztok ! Nálam is előbukkant ez a fajta csiga ,biztosan egy növénnyel érkezett . Az lenne a kérdésem hogy nem fogja megrágcsálni a növényimet ?

adam202

Kertész tanonc
Szia, ha tényleg ez a fajta csiga került hozzád akkor nincs mitől félned szerintem, nekem legalábbis hozzá se nyúlt a növényekhez. Viszont nézd meg jobban, mert elég sok helyen azt írják hogy akváriumban nem szaporodik -így gondolom a boltban sem. Van egy olyan tippem hogy nem ilyen csigát vittél be növénnyel :)

bandras

Kertész szaki
Sziasztok! Ti mivel és hogyan etetitek ezeket a csigákat? Algám már nemnagyon van, csak a tiszta üvegen keresgélnek kaja után.(illetve fekete szakáll, staghorn alga az van de azt nem eszik.) Raktam az üvegre forrázott brokkolit de kikerülik, és a forrázott uborkát is :/ Egy elpusztult, nemtudom mitől, lehet hogy éhenhalt....

Szia!
Előbb szökik meg, mint az éhenhalás!
Egy kis forrázott spenótra nálam minden élőlény egyből rámozdul, a neritina is eszegette, de az én akimban mindig van bőven alga is!;)

Nálam ez a csiga elégé érdekesen viselkedik már egy ideje. Mikor kaját kapnak a garnélák, úgy 5-10 percen belül megjelenik a kajánál. Szinte egész nap nem látom, hisz van hol bujkálnia. Esténként mikor a holdfény program van, kiszokott jönni az akváriumból és elcsúszkál végig az akvárium peremén és utána visszamegy. Majdnem minden este ezt csinálja. Szökési kísérlettet még nem tapasztaltam nála, pedig egyedül van a fajtájából. Társaság ként van még 2 süncsiga.

Valaki tapasztalt már olyat hogy megváltoztatja a házát? mert nálam szerintem pont ez történik.
DSCF6871.JPG

Nálam ez a csiga elégé érdekesen viselkedik már egy ideje. Mikor kaját kapnak a garnélák, úgy 5-10 percen belül megjelenik a kajánál. Szinte egész nap nem látom, hisz van hol bujkálnia. Esténként mikor a holdfény program van, kiszokott jönni az akváriumból és elcsúszkál végig az akvárium peremén és utána visszamegy. Majdnem minden este ezt csinálja. Szökési kísérlettet még nem tapasztaltam nála, pedig egyedül van a fajtájából. Társaság ként van még 2 süncsiga.

Valaki tapasztalt már olyat hogy megváltoztatja a házát? mert nálam szerintem pont ez történik.
View attachment 45422
Hogy erted, hogy megvaltoztatja a hazat? Szin, vagy forma?
Ez alapjan a foto alapjan nekem inkabb ugy tünik, hogy Ca hianyban szenved, es lassan leepül a haza. Sajnos ez van, ha RO vizet hasznalsz, nalam is jöttek elö hasonlo tünetek, tul lagy, savas a viz neki, szerintem legalabbis.
Vagy mast ertesz az alatt, hogy valtozik a haza?

Hogy erted, hogy megvaltoztatja a hazat? Szin, vagy forma?
Ez alapjan a foto alapjan nekem inkabb ugy tünik, hogy Ca hianyban szenved, es lassan leepül a haza. Sajnos ez van, ha RO vizet hasznalsz, nalam is jöttek elö hasonlo tünetek, tul lagy, savas a viz neki, szerintem legalabbis.
Vagy mast ertesz az alatt, hogy valtozik a haza?
Közben láttam hogy több variáció van, csak nem tudtam hogy az élete során megváltoztatja a színit és mintázatát.
A kép este volt csinálva, zseblámpa fénybe.
Azt jó látod hogy Ca-ban szenved, mert a szénsav elégé megkezdte a ház csúcsát. Ez van a sünökkel is.
Az enyém barna fekete sűrű csíkokkal, mint ezen a képen:
untitled4.png

Most ahogy én látom, mintha ilyenre változna, mint ez:
untitled3.png
Mondhatom hogy elég strapabíró amit a Co2 illeti, mert a előző scape végén kezdhette meg a házát, mikor felvolt tolva egy kicsit a Co2. A sünök már rég elhagyták a tüskéiket.

Utoljára módosított:
Oldal tetejére