• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Neritina natalensis sp. Zebra - Zebracsiga

gelo

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
Ez náluk megszokott.
Ezek lusta disznók!!Heverésznek ahelyett,hogy az algát zabálnák.
De szökdösni azt tudnak,ahhoz van eszük! :lol:

NZoli

Tapasztalt kertész
Egy nálam is meglógott, egy napig hevert a padlón.
Visszaraktam, két napig nem mozdult, már ki akartam dobni, de szerencsére nem volt időm. Aztán azóta is nyalogatja az üveget.

csdo

Új regisztrált
most megnyugtattatok, mert én is épp készültem kiszedni, mivel tetszhalottozik amióta bekerült a nagy akiba. De akkor várok még vele, hátha...
:)

taki-vw

Új regisztrált
Az enyém három napja figyel ugyanott... De ez tőle megszokott. Legalábbis az enyém nem túl aktív jószág.
Üdvw: Krisztián

Sziasztok! Már jó pár hónapja van zebra csigám. Eddig nem is volt velük gond. De két hete beindítottam egy 450 literes akváriumot, az aljzat kvarchomok. Alga nem igen van még. A kérdésem az volna, hogy van e olyan tapasztalatotok, hogy a kvarchomokot nem szeretik?? Legalább négy napja meg sem moccannak. Félek, hogy már nem is élnek. V

Sziasztok! Már jó pár hónapja van zebra csigám. Eddig nem is volt velük gond. De két hete beindítottam egy 450 literes akváriumot, az aljzat kvarchomok. Alga nem igen van még. A kérdésem az volna, hogy van e olyan tapasztalatotok, hogy a kvarchomokot nem szeretik?? Legalább négy napja meg sem moccannak. Félek, hogy már nem is élnek. V
Ha valami nem tetszik nekik, akkor sokszor csak megvárják egy helyben, hogy jobb legyen. :D Én azt tapasztaltam, hogy a nem talajtúró csigák jobban szeretik a keményebb felületeket, mint a homokot. Igaz, nem árt nekik, csak max az üvegen közlekednek... :) Ha nincs elég kaja, akkor spenótot/retket rakj be nekik, arra ráugranak. (y) Ha izgulsz, hogy él-e még, akkor vedd ki, és szagold meg, ha büdös, akkor halott, ha nem, akkor rakd vissza.

Ha valami nem tetszik nekik, akkor sokszor csak megvárják egy helyben, hogy jobb legyen. :D Én azt tapasztaltam, hogy a nem talajtúró csigák jobban szeretik a keményebb felületeket, mint a homokot. Igaz, nem árt nekik, csak max az üvegen közlekednek... :) Ha nincs elég kaja, akkor spenótot/retket rakj be nekik, arra ráugranak. (y) Ha izgulsz, hogy él-e még, akkor vedd ki, és szagold meg, ha büdös, akkor halott, ha nem, akkor rakd vissza.
Szia!
Köszi szépen! Legfőképp a kaja tippet. Már hármat kivettem és áthelyeztem egy másik akváriumba. Nem szagoltam meg. de egy még a régi helyén van, őt is ki kell vennem. Körül is nézek hol kaphatok spenótot, vagy retek levelet! Leforrázzam kicsit ugye mielőtt beteszem?

Szia!
Köszi szépen! Legfőképp a kaja tippet. Már hármat kivettem és áthelyeztem egy másik akváriumba. Nem szagoltam meg. de egy még a régi helyén van, őt is ki kell vennem. Körül is nézek hol kaphatok spenótot, vagy retek levelet! Leforrázzam kicsit ugye mielőtt beteszem?
Nagyon sok mindent adhatsz nekik: répa, borsó, retek, brokkoli, karfiol, kelbimbó, spenót, sóska, mángold, céklalevél, tyúkhúr, stb. Mindenki mást szeret, de a spenót egy tuti befutó! Igaz most legutóbb a jégcsapretekre pörögtek rá a csigák... :) Én szűrt vizet öntök egy pohárba, abba berakom a leveleket és így mikrózom. Minél tovább mikrózod elvileg annál kevesebb a vitamin, de minél tovább fő, annál inkább puha lesz a levél/zöldség, és a puhább gyorsabban fogy. :) Én elég sok vízben főzöm, így kb. 3 perc míg felforr a víz és buggyan párat. Akkor jó, ha még egyben van, de már kicsit megpuhult. Én az ilyen főzött zöldségeket akár 1 (-1,5) napig is bent hagyom, mert az elején az amanók rohamoznak, majd a kisebb garnélák is odamerészkednek, végül a csigák is odaérnek, szóval kell idő nekik, a szűrésem elbírja, és ennyi idő alatt egyáltalán nem rohadnak be ezek a kaják. Arra figyelj, hogy vegyszermentes/bio zöldségeket adj nekik. Növeszteni is lehet őket kis cserépben, vagy megveszed a megfelelő helyen. Mivel nem kell nagy tétel, ezért nem drága.

A csigák élőségére meg a szaglós módszer garantált választ ad. (Kivétel akkor, ha már nagyon rég meghalt, és már "kitisztult" a háza.)

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Szerintetek ha egy csiga beszorul valahova az akváriumban 1-2 napra, lesz neki baja?
(Azon kívül, hogy elfárad a sok kínlódástól.)
Sajnos ez történt, és azóta nem mozdul, bár a garnélák még nem piszkálják.

Utoljára módosított:

Maci

VIP kertész
Szerintetek ha egy csiga beszorul valahova az akváriumban 1-2 napra, lesz neki baja?
(Azon kívül, hogy elfárad a sok kínlódástól.)
Sajnos ez történt, és azóta nem mozdul, bár a garnélák még nem piszkálják.
Nekem beszorult egy helenám a garniknak szánt fakérges búvóhelyre és sajnos meg is adta magát.

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Nálam is a garnéla bújkálóba szorult be (2+1 kerámiacsövek egymáson jellegű bigyó), azóta se moccan és nincs is a házában se, tehát valamennyire kilóg belőle. Még egy napot adok neki, aztán sajnos ki kell szednem.
Vajon ilyenkor fiziológiai szempontból mi bajuk lesz? Mitől pusztulnak el?

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Ami az éhenhalást illeti... Mondjuk alig van algám, de kaptak cukkinit (mondjuk ezt össznépi kaja, mindenki eszi). A szívóharcsáknak is van külön "vegetable tabs for herbivorous bottom fish" tápom a cukkinimentes napokra. Ez többé-kevésbé növényi eledel.
Plusz van a JBL garnélakaja és a gyöngy dánióknak is van saját kajájuk.
Előfordulhat, hogy mégis éhen halt a csigusz?
Megjegyzem tegnap óta a tesója sem moccan, de az bement a házába és magára csukta az ajtót.
Egyetlen jelentős esemény manapság egy költözés volt, a 16L-es nanóból egy 26L-s "mikróba" költöztek. A víz nagy része ment velük, minden tereptárgy és növény szintén. Csak a talaj lett új. Etetés sem nagyon változott.

Utoljára módosított:

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Korábban ez volt:
H.E.L.P Advanced Soil + alatta Tropica táptalaj

Most pedig Aquatic Nature Shrimp Soil, további növényi táptalaj nélkül
http://www.webshop link moderálva/wimg/images/product/shrimp-soil.jpg

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
Van egy másik gyakorlatilag ugyanilyen méretű, berendezésű akváriumom, abban is van két hagymacsiga, a nanóból lettek áttelepítve kb 1,5 hete, de azoknak még (???) semmi bajuk. A HELP-es nanóban kb 3 hétig voltak, utána az Aquatic Nature talajosban meg kb 1,5 hetet/hete.
ez bizony aktív tápos, mint az amazonia
És ezeket nem bírják a csigák?

Beni

VIP kertész
És ezeket nem bírják a csigák?
Semmi sem bírja, nem csak a csigák.
Egy "sima talajcsere" gyakorlatilag egy újraindítással egyenlő, utána ugyanúgy kellenek a napi/kétnapi vízcserék is aktív talaj esetén. A beállt szűrő miatt hamarabb beáll az egyensúly is, de ammónia csúcs mindig van, erre érdemes odafigyelni.
Ugye nem marad el a mai vízcsere? (y)

Virasztó Tamás

Tapasztalt kertész
A másik AN talajos akváriumba 3 heti üresjárat után kerültek az állatok.
A talajcserésben gyakoribbá teszem a vízcserét, köszönöm a jó tanácsot!!!
Remélem a tudatlanságom nem kerül több állat életébe:(

Oldal tetejére