• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

2 hónappal ezelőtt bekerült az akvámba 4db Helena, hogy kezeljék a túlzottan elszabadult kis csigaállományt. 2 hétig mentek mindenfele, csak üres házakat hagytak maguk után, azonban egyszercsak eltűnt mind. Néha látok egyet-egyet mászkálni hajnalban, felbukkan pár üres ház de szinte észrevétlenek. Létezik hogy ilyen hosszú időre beássák magukat a talajba?
 
2 hónappal ezelőtt bekerült az akvámba 4db Helena, hogy kezeljék a túlzottan elszabadult kis csigaállományt. 2 hétig mentek mindenfele, csak üres házakat hagytak maguk után, azonban egyszercsak eltűnt mind. Néha látok egyet-egyet mászkálni hajnalban, felbukkan pár üres ház de szinte észrevétlenek. Létezik hogy ilyen hosszú időre beássák magukat a talajba?
Igen, mert olyankor emésztenek.
 
2 hónappal ezelőtt bekerült az akvámba 4db Helena, hogy kezeljék a túlzottan elszabadult kis csigaállományt. 2 hétig mentek mindenfele, csak üres házakat hagytak maguk után, azonban egyszercsak eltűnt mind. Néha látok egyet-egyet mászkálni hajnalban, felbukkan pár üres ház de szinte észrevétlenek. Létezik hogy ilyen hosszú időre beássák magukat a talajba?
Siman. Nekem is ezt csinaljak. De megvannak 😂 Felek is, hogy a talajporszivozasnal meg melyebbre kerulnek majd, de csak megtalaljak ax iranyt felfele😂
 
Kedvenceim a helenak az akvaban! Mielott belerultek kezzel szedegettem a mini csigakat. Miota megvannak (3+babak :) ) azota rajuk bizom a csigazast. Bar ennyi soha nem lattam oket, de ures csigahazak vannak, en meg biztos nem ettem csigat;)
 
Az Anentome helena csigát sokan gyilkos csigaként emlegetik és attól tartanak, hogy pl. sisakcsigájukat (Neritina pulligera) bánthatja.
Növényszaporító akvámban pont az ellenkezője van. :ROFLMAO:
View attachment 154386
Egy sisak van bent, és sok-sok helena és mindegyik így nézki. :p
Sziasztok! Megtudnátok mondani hogy mi az a sok kis izé a helenán? Nálam is elszaporodott valami nagyon hasonló. Előre is köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok! Megtudnátok mondani hogy mi az a sok kis izé a helenán? Nálam is elszaporodott valami nagyon hasonló. Előre is köszönöm a segítséget.
Azon a bizonyos helenán a képen sisakcsiga pete van. Ha neked is pöttyösödik a dekor, meg a satöbbi, akkor van valamilyen porceláncsigád is.(mindent is tudunk 😆)Ha a pöttyök mozognak, akkor kagylósrákod van. Az sem veszélyes. 😉
 
Sziasztok! Megtudnátok mondani hogy mi az a sok kis izé a helenán? Nálam is elszaporodott valami nagyon hasonló. Előre is köszönöm a segítséget.
A rohambili szépen rápetézett a helenákra. Ez teljesen rendben van, nálam még a szűrőre és a gyenge kis Anubias cérnavékony szárára is lerakták az aknákat.
Ha a halak nem mozognának gyorsan, azoknak a háta is tele lenne petével.
Ezek édesvízben sajnos nem kelnek ki, csakis sós vízben képesek szaporodni.
 
1 helena 1 nagyobb fajta csigára nem veszélyes. De én már láttam ahogy 3 helena 1 süncsigát szétkapott az akvámba. Valahogy csapatban nem tudom miért hatékonyabbak.
Nalam is sajnos ez van. Lassan, de biztosan fogynak a sunik. Helenat nincs szivem hidegre tenni, hiaba hirdettem sajnos nem vittek el oket. Ha elfogynak a sunik akkor nem lesznek ujak a helenakkal. Nalam egy-egyben gyilkoltak. Aztan lehet ment a tobbi is, nem lattam. Amikor ezt lattam is “szetultettem” oket, nem sok sikerrel. 🙈
 
Üdv !

Nálam is van 5-6 felnőtt példány Helena. Van mellettük 2 közepes méretű almacsiga. Helanák rá se bagóznak (szerencsére). Kezdenek elszaporodni a törpe tányércsigák (azt hiszem legalábbis, hogy azok), ezért vettem a Helenákat.
Ezeket a gombostű fejnyi kicsi csigákat egyáltalán meg tudják enni ?
Mivel nem bántották az almacsigákat, szereztem sisak, zebra és versenycsigákat + 7 nyúlcsigát. Gondolotam nem lehet baj. Hát 2 nap alatt kinyírtak 2 pici nyúlcsigát. Láttam, amikor össze voltak vele ragadva, másnapra már csak az üres nyúlcsiga házak fogadtak.
Szóval nálatok mi a tapasztalat, nagyon kicsi tányércsigákat meg tudják enni ? Eléggé kezdenek elszaporodni.
 
Szereztem 5 db Helenát, hétfőn be is dobtam őket a CBS-ek közé (van vagy 300), azonnal nekik estek, azt hitték francia vacsi lesz? Kettő elmászott, de három még a bedobás helyén van, garnélák meg rajtuk csomóban. Szerintem kinyírták a CBS-ek a Helenákat. Más tapasztalt ilyet?
 
Üdv !

Nálam is van 5-6 felnőtt példány Helena. Van mellettük 2 közepes méretű almacsiga. Helanák rá se bagóznak (szerencsére). Kezdenek elszaporodni a törpe tányércsigák (azt hiszem legalábbis, hogy azok), ezért vettem a Helenákat.
Ezeket a gombostű fejnyi kicsi csigákat egyáltalán meg tudják enni ?
Mivel nem bántották az almacsigákat, szereztem sisak, zebra és versenycsigákat + 7 nyúlcsigát. Gondolotam nem lehet baj. Hát 2 nap alatt kinyírtak 2 pici nyúlcsigát. Láttam, amikor össze voltak vele ragadva, másnapra már csak az üres nyúlcsiga házak fogadtak.
Szóval nálatok mi a tapasztalat, nagyon kicsi tányércsigákat meg tudják enni ? Eléggé kezdenek elszaporodni.
Szia ! Erre a válaszra is kíváncsi lennék, mert itt is bekerültek valahogy az akváriumba !
 
Szereztem 5 db Helenát, hétfőn be is dobtam őket a CBS-ek közé (van vagy 300), azonnal nekik estek, azt hitték francia vacsi lesz? Kettő elmászott, de három még a bedobás helyén van, garnélák meg rajtuk csomóban. Szerintem kinyírták a CBS-ek a Helenákat. Más tapasztalt ilyet?
Garnélák nem ölnek csigákat. Valószinuleg csak lecsipegetik a csigákon lévö algát, nyálkát.
A helénak gyakran maradnak napokig egy helyben.
Ha gondold, ellenörzd a csigaházat, hogy üres-e, netalán hogy büdös-e..
 
Hogy szedjem ki, hogy tulelje? :D
View attachment 172451
Innentol valaszom van ra.
Csotisztito kefevel picit hozzaertem, hogy bujjon vissza a hazaba es onnantol mar biztonsagosan kitudtam billiardozni a csobol.
Elotte probaltam fujkalni kocogtatni stb, de az nyilvan nem volt tul hatasos.
Egy biologus baratom meg a sos vizet javasolta volna, vagy szamara kellemetlen kornyezetet, szerencsere nem kellett eddig menjek
 
Back
Oldal tetejére