• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

Innentol valaszom van ra.
Csotisztito kefevel picit hozzaertem, hogy bujjon vissza a hazaba es onnantol mar biztonsagosan kitudtam billiardozni a csobol.
Elotte probaltam fujkalni kocogtatni stb, de az nyilvan nem volt tul hatasos.
Egy biologus baratom meg a sos vizet javasolta volna, vagy szamara kellemetlen kornyezetet, szerencsere nem kellett eddig menjek
Nekünk egyszer a Helenának beszívta a szívó oldal a csápját és nem tudta kiszedni. 1mm luk, nem fért ott be a csiga, nem is értem minek dugta be. Megdöglött, már holtan találtuk. S mivel épp tiszta átlátható volt a cső láttam szegénynek ahogy lobog a gyilkos csápja a belső oldalon, míg az egész csiga a külső oldalon volt. Nem is értem miért nem tudta kihúzni, mert azon az egy ponton nem lehetett akkora szívás. Inkább olyasmi történhetett mint amikor a gyűrűt nem tudod lehúzni, mert megdagad az ujjad és a felgyülemlett vér még dagadtabbá teszi az ujjad, s még kevésbé tudod lehúzni.
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni Tőletek, lehetséges az, hogy a Helena nem szereti a hólyagcsigát? Pár napja vettem 3db-ot, de csak kerülgetik egymást az akváriumban. Később még lehet belőle valami, vagy nekem kell kiszedegetnem kézzel?
 
Sziasztok! Szeretném megkérdezni Tőletek, lehetséges az, hogy a Helena nem szereti a hólyagcsigát? Pár napja vettem 3db-ot, de csak kerülgetik egymást az akváriumban. Később még lehet belőle valami, vagy nekem kell kiszedegetnem kézzel?
Szerintem csak szimplán nem éhesek. De majd! A hólyag amúgyse egy nagy fajta. Pikpak tele leszel üres csiga házzal, mire feltűnik, hogy vannak vadászok. 🙂
 
Back
Oldal tetejére