• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akváriumi növények Olaszországból - Anubias a Green Aqua kínálatában

viktorlantos

Alapító
Admin
A jelenlegi kínálatunk mellett mostantól az Anubias növényei is rendelhetőek.

Aki nem ismeri az olasz céget annyit kell tudni, hogy Anubias a cég neve, Dél-Olaszországban termesztik növényeiket. Minőségben ők is a prémium kategóriát képviselik, de méretük miatt kicsit más, mint a Tropica.

Az Anubias szintén a világ minden részére szállít, de nem olyan mennyiségben mint a Tropica. A kisebb cég méret miatt viszont könnyebben találni ritkaságokat, talán ebben érzem az igazi erejét a cégnek. Amit a nagyobb tesó nem vállal be, itt gyakran megtalálható. Folyamatos újdonságok és fejlesztések vannak.

A ritkaságok és a cég mérete miatt picit más a készlet. Gyakrabban futhatunk bele nem elérhető növényekbe, de a ritkaságok miatt szerintem megéri várni és időnként kipróbálni néhány növényt tőlük is.

Az elmúlt 2 évben nagyon sok alkalommal kaptunk már növényt az Anubiastól, a baj inkább az volt, hogy rendszertelenül érkeztek szállítmányok különböző okokból.

Most viszont sikerült megállapodni és akár hetente is kaphatunk növényeket, aminek remélem ti is örültök. :)

Elsősorban olyan növényeket hozunk majd, ami a Tropica kínálatából hiányzik. Így a Tropica, Green Aqua és az Anubias növényeivel már elég sok fajtát sikerül elérni. Még több szép és változatos akváriumot tudtok majd építeni.

A shopba folyamatosan töltögetjük a termékeket, amit a növények menüben az Anubias növények között találhattok meg.

Anubias növények Green Aqua

A szezonban heti kétheti rendszerességgel jönnek majd növények. Ha valami speckó érdekel, ami nincs a kínálatban, de az Anubiasnál van, jelezzétek és rendelünk.

Hetente látjuk a készlet elérhetőséget, amiből rendelünk és ezek többségét szállítani is tudja a cég. Így hét végén meg tudjuk mondani, ha valami nem elérhető.

Érdemes kihasználni az időszakot, mert csak 1-2 hónap van a fagyos igazán kemény télig, amikor a növényimport egy része és a kiszállítások is takarékon mennek.

Az Anubias katalógusát a boltban megtaláljátok, ez meg is vásárolható aki szeretné. 1600Ft-os áron.

Anubias oldala: Company profile - Anubias – Piante d' acquario
 
Ez remek hír!(y)
Az a kis füzet a katalógusuk, ami régebben is volt a boltban? (A honlapjukat is kicsit rendbe szedhetnék!:watching:)
 
Ez remek hír!(y)
Az a kis füzet a katalógusuk, ami régebben is volt a boltban? (A honlapjukat is kicsit rendbe szedhetnék!:watching:)

Én is a honlapjukon kutattam a növénylistájuk után, csak nem mertem felhozni, hogy nem találtam semmit....betudtam a figyelmetlenségemnek. :pompous:
 
Jóóó hír, örülünk Vincent :D Van mit bogarászni... (y) a Stau. Porto Velho miben különbözik a normál változattól? Levélméret? Szín?
 
Még szerencse, hogy nekem már van 2-r tő :) sötétebb a másiknál és hegyes keskenyebb levelei vannak.
Na de a microsorum petit...jól gondolom, hogy hasonló az elnevezés mint az anubius petit esetében? Vagyis kicsi microsorum? :) Tökéletes lenne. Needle leaf nem lesz ilyen? :)
 
Még szerencse, hogy nekem már van 2-r tő :) sötétebb a másiknál és hegyes keskenyebb levelei vannak.
Na de a microsorum petit...jól gondolom, hogy hasonló az elnevezés mint az anubius petit esetében? Vagyis kicsi microsorum? :) Tökéletes lenne. Needle leaf nem lesz ilyen? :)

A microsorum petite a nagy microsorum apró változata. Nem a levélforma vékonyságára értik a kis méretet.
A vékony levélre ott van a Needle, Trident, Narrow változat. :)
 
Tegnapi feltöltögetések közben egy dologra felfigyeltem. Az Anubias a Tropica-hoz hasonlóan feltünteti az ajánlott vízkeménységet. Persze itt is elég tág tartományban, de azért megfigyelhető, hogy magyar viszonylathoz képest legtöbb esetben lágy/lágyabb vizeket ajánlanak. KH értéket is megjelölnek sok növény esetén.

A legtöbb növénynek jót tesz a lágy víz, csak kicsit sajnálom, hogy ezt nem kommunikálják megfelelően a növénytermesztők. Sokkal kevesebb probléma lenne a növények tartásával.
 
Üdv Vik! Zavart érzek az erőben ... :droid:

ez az adatsor szerepel a webshopban:

Cryptocoryne Tonkinensis
Család: Araceae
Származási hely: India, Kína
Magasság: 5-15 cm
Szélesség: 20-25 cm

Fényigény: közepes-nagyon magas
Hőmérséklet: 22-29 °C
pH tolerancia: 6-8
Növekedési ütem: lassú
Igény: alacsony

Ezzel szemben a növényke saját kis műanyag táblácskáján szélességi adatként 5-15 cm, magassági adatként pedig 10-25 cm szerepel.

Szerintem a tájékoztató táblácska adata állhat közelebb a valósághoz, hozzátéve hogy egyéb weboldalakon is az általatok megadott adat szerepel.

Nem kekeckedés volt a célom, de növényválasztásnál, főleg kisebb aksiknál azért a plusz-minusz 10 cm meghatározó lehet.

Ui.: Most nézem, a műanyagon feltüntetett többi adat is eltér az általatok megadottól.:pompous:

Tisztelettel: Ozz :bag:
 
Köszi a visszajelzést :)

Ez azért lehet, mert a neten és a valóságban is mindenki kicsit más adatokkal dolgozik. Kevés az az alapos oldal ami lexikális alapon közöl tényeket.
Amikor feltöltöttem szerintem webes oldalakból "táplálkoztam". Most javítottam az adatokat az Anubias katalógusa alapján. De a szélesség magasság lehet az én hibám volt.

Ha túl nagy lenne sikíts :)
 
Nem lesz túl nagy, olyan helyre dugtam, ahol kényelmesen elfér, még akkor is ha valóságban is 25 cm-es lesz, nem csak papíron. :D

Szerintem ettől függetlenül kb ilyen méret marad amit most látsz, max egy picit növekszik majd.
A végleges méret ideális körülmények között, vagy természetben értendő. A nyurga leveleket érdemes lesz visszavágni a későbbiekben, ahogy más crypto növénynél szokás, ha kompakt formát akarsz elérni.

De már most imádom ahogy kinéz. Alig várom, hogy valahol használni tudjuk. Kíváncsi leszek nálad hogyan mutat majd.

cryptocorynetonkinensis.jpg


Közben itt egy kis lexikális infó is. Ezen sem látok óriási szálakat :)

Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis

Igaz ez más növény, de a lelőhely ugyanaz.

Cryptocoryne retrospiralis
 
Back
Oldal tetejére