• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Nem érzem bennük a kihagyhatatlant.

Eleve drága. A kiegészítőkkel pl a Kessil elég borsos. (2 lámpa kiegészítőkkel kb 1500 EUR) És eddig az összes Kessil amit láttunk harmat gyenge volt szokásos sárgás színvilággal.
Lehet az új lámpával kicsit emeltek a fényerőn, de a cég eddig nem arról volt híres, hogy aquascaping-re hegyezett lámpákat gyárt.
Kiállításon egyenesen lehangoló volt minden alkalommal amikor láttuk. A ventik miatt meg zajos is.
update: megnéztem az új lámpást. Ha 2 kiló lenne a két lámpa lehet alternatíva lehetne a többi mellett. De pl liquid videójában a két lámpa több árnyékot csinált mint 1 twinstar csík.

Az AI-nál azon kívül, hogy nehezebb a beszerzése és szintén drága, szerintem átgondolatlan a felfüggesztése. Leginkább akkor él meg a lámpa, ha valami fix keretre, plafonra, álmenyezetre, polc stb teszed.
Függesztőkábelen nem az igazi. A karos megoldás meg egy ilyen lámpánál, nagy akváriumoknál szerintem felejtős. Ronda.

Az ilyen spot lámpák önmagukban egyedül egy kocka aki felett izgalmasak lehetnek, ha bepasszol a lakás hangulatába. De a karos megoldás mindegyiknél felejtős. Marad a keretre szerelés.

Nekem természetesebb színben ONF és Maxlite ami eddig bejött.
AI-re azért nagyon kíváncsi lennék. Nagyon jókat hallottam felőle. Kessil ismerem, nekem nincs bajom vele, bár igaz hogy csak egy layout felett láttam. Ami ellenérvem lehet, hogy mégiscsak ti vagytok az akvarisztika fellegvára nem? 😉
 
AI-re azért nagyon kíváncsi lennék. Nagyon jókat hallottam felőle. Kessil ismerem, nekem nincs bajom vele, bár igaz hogy csak egy layout felett láttam. Ami ellenérvem lehet, hogy mégiscsak ti vagytok az akvarisztika fellegvára nem? 😉

Ez a karos felfüggesztés egy nagy akváriumon, ami szerintem kifejezetten randa


Az ipari / kiállításokon látható felfüggesztés nem rossz, de elveszíti a lámpa a kecsességét, légiességét.


Sok dolgot lehetne tartani, nagyon sok lámpával próbálkoztunk is itt az elmúlt 10+ évben. De be kell látni a 300-500 ezres lámpáknak elég szűk a piaca még az EU-ban is.

És akkor ott vannak a színek. Nézd meg pl ezt a két képet. Az egyik a Kessil a másik a Solar RGB

Kessil
Solar RGB

Ha boltban kitennénk két ennyire eltérő lámpát a sárgás verziónak esélye sem lenne.
Persze soha ne mond, hogy soha :) De jelenleg ez a két lámpa elég limitáltan használható.
 
Nem érzem bennük a kihagyhatatlant.

Eleve drága. A kiegészítőkkel pl a Kessil elég borsos. (2 lámpa kiegészítőkkel kb 1500 EUR) És eddig az összes Kessil amit láttunk harmat gyenge volt szokásos sárgás színvilággal.
Lehet az új lámpával kicsit emeltek a fényerőn, de a cég eddig nem arról volt híres, hogy aquascaping-re hegyezett lámpákat gyárt.
Kiállításon egyenesen lehangoló volt minden alkalommal amikor láttuk. A ventik miatt meg zajos is.
update: megnéztem az új lámpást. Ha 2 kiló lenne a két lámpa lehet alternatíva lehetne a többi mellett. De pl liquid videójában a két lámpa több árnyékot csinált mint 1 twinstar csík.
Az ilyen spot lámpák önmagukban egyedül egy kocka aki felett izgalmasak lehetnek, ha bepasszol a lakás hangulatába. De a karos megoldás mindegyiknél felejtős. Marad a keretre szerelés.
Jó, hogy leírtad ezeket. Megtetszettek ezek a Kessil lámpák George Farmer videóiban, viszont nehezen tudtam volna elképzelni a nappalinkban. Mindenképpen valami egyedi függesztéken gondolkodtam. Ami szinpatikus bennük, az a vezeték nélküli vezérlés. Kicsit kiestem most a körforgásból, úgyhogy tájékozódnom kell az alternatívákról, de úgy látom azért sok lehetőség van már a függeszthető LED lámpák terén is.
 
Egy 80 cm hosszú 112 literes növényes és halas akvárium fölé milyen lámpát javasoltok?
Sinkor led világítást használ valaki? (Sinkor led wrb 90)
 
Utoljára módosított:
Csak érdekességképpen beleraktam 2x50cm pirosat az enyémbe:

View attachment 99105

SMD 5050 piros led - 14,4w-ot eszik, a lumenről többféle értéket is találtam 650-800 lumenig méterenként.
Így már hozhat némi színt a vízbe...

A sinkor felejtős szerintem. Túl szép teljesítménnyel van feltűntetve. Erősen gyanús.
Minden tiszteletem, de igazából ezt az tudja, aki használja. Jó véleményeket írnak róla lengyel és cseh fórumokon. Mint a Happet Aquled Max-ról is. Nem csak az 50-100-150 ezres lámpa lehet jó szerintem. A lényeg, hátha valaki használja és ír róla. Köszi!
 
Minden tiszteletem, de igazából ezt az tudja, aki használja. Jó véleményeket írnak róla lengyel és cseh fórumokon. Mint a Happet Aquled Max-ról is. Nem csak az 50-100-150 ezres lámpa lehet jó szerintem. A lényeg, hátha valaki használja és ír róla. Köszi!
Szia,

Egyetértek @Zsoltiabéka -val. Nekem is az első szó, ami eszembe jutott a lámpa leírását olvasgatva és az árát látva, hogy "gyanús"...
A Chihiros wrgb2 90 (6200 lumen) 4x ennyibe kerül kb azonos specifikációkkal (illetve nem, mert a Chihi applikációról vezérelhető + ismertebb név). Vagyis ha mondjuk 30-40%-kal lenne olcsóbb a Sinkor, azt el tudnám fogadni, mert nem "akkora név", picivel gyengébbnek írt teljesítmény, kézi dimmere van...stb.
De itt nem arról van szó, hogy egy olcsóbb termék nem lehet jó, vagy ár/érték arányban jobb. Ez olyan különbség árban, amit azonos teljesítmény/minőség mellett nem lehet megmagyarázni...egyszerűen gyanús. Alternatívaként említhetném pl a Week Aqua termékeit...teljesítményben a Chihirossal azonos szinten álló termékei 10-15-20, akárhány %-kal olcsóbbak, mert nem annyira elterjedt (még), nem annyira ismert. A tesztek, hozzáértők, tapasztalatok alapján nagyon jó kis cuccok.
Ne érts félre, nem lehúzni akarom én se a Sincort, hisz nem is ismerem. De gondolj bele: 1/4 áron tudhatja azt, mint a Chihiros? Sorolhatnám még a többi világítást is Twinstartól, Week Aqua vagy a leginkább budget Odyssea ledes világításon át. Ez a Sincor még a köztudottan alsó kategóriás Ody-nál is sokkal olcsóbb.
Igen, fizeti az ember a marketinget és a márkanevet is, de nem 3-4x-es áron.
Bocs, ha túlragoztam, remélem érted mire akartam kilyukadni.
 
Kíváncsiságból rákerestem, hátha találok valami összehasonlító videót youtube-on...

Egy összehasonlítás a 60 cm-es verzióban egy Twinstar B szériával. A Twinstar B a leggyengébb széria fényerőben, inkább halas akváriumhoz ajánlják.
Fényerőben még ez a Twinstar is 3x veri. Egyébként pont ezt a telefonos appot ismerem és azt mondhatom az a 3800 körüli lux molyfing kb 30 cm magasról egy 60-as Wrgb lámpától. Persze ez nem egy profi teszt, de a lényeg egyértelmű szerintem. Normális összehasonlító tesztet nem is találni róla, így ez alapján már azt mondom totál felejtős az a Sinkor. A leírásban szereplő 5500 lumen meg egyértelmű kamu lehet.
 
Minden tiszteletem, de igazából ezt az tudja, aki használja. Jó véleményeket írnak róla lengyel és cseh fórumokon. Mint a Happet Aquled Max-ról is. Nem csak az 50-100-150 ezres lámpa lehet jó szerintem. A lényeg, hátha valaki használja és ír róla. Köszi!
Én Úgy gondolom, egy kezdő akvaristának minden világítás csúcs, rgb nélkül is... én ezen átsiklottam nem egyszer. nem tudom megszámolni mennyi pilácsot vettem már, még árban középkategóriásat is. ismert márka még sem fejlődtek a növények, pedig csoda paramétereket írtak róla. Én bolond már akkor vehettem volna CH-t. Azóta csak olyan lámpákat használok!
1. Én egy cseh és lengyel oldalon, nem tudom ki profi és ki amatőr akvarista, ezért nem tudnám eldönteni, hogy kinek higgyek.
2. Ami lényeges, ezt a pilácsot Magyarországon nem kapni, tehát a garancia hercehurca, ha netán nem tetszik vagy elromlott, már bajos. Inkább fizetek egy 10-sel többet itthon és bármi van egyből megvan oldva.
3. Mivel eddig erről a márkáról nem írt senki, én arra gondolok, hogy nem nagyon használja itt senki.
Viszont ha neked ez a lámpa annyira tetszik és árban is megfelel, akkor ne hezitálj rajta... vedd meg és írd le a tapasztalataidat róla, így mi is megtudjuk, hogy a későbbiekben Low-tech-re érdemes e ilyet venni. :)
(saját véleményem: 80cm.-es akvára viszont én nem vennék 90cm.-es lámpát...)
 
Én Úgy gondolom, egy kezdő akvaristának minden világítás csúcs, rgb nélkül is... én ezen átsiklottam nem egyszer. nem tudom megszámolni mennyi pilácsot vettem már, még árban középkategóriásat is. ismert márka még sem fejlődtek a növények, pedig csoda paramétereket írtak róla. Én bolond már akkor vehettem volna CH-t. Azóta csak olyan lámpákat használok!
1. Én egy cseh és lengyel oldalon, nem tudom ki profi és ki amatőr akvarista, ezért nem tudnám eldönteni, hogy kinek higgyek.
2. Ami lényeges, ezt a pilácsot Magyarországon nem kapni, tehát a garancia hercehurca, ha netán nem tetszik vagy elromlott, már bajos. Inkább fizetek egy 10-sel többet itthon és bármi van egyből megvan oldva.
3. Mivel eddig erről a márkáról nem írt senki, én arra gondolok, hogy nem nagyon használja itt senki.
Viszont ha neked ez a lámpa annyira tetszik és árban is megfelel, akkor ne hezitálj rajta... vedd meg és írd le a tapasztalataidat róla, így mi is megtudjuk, hogy a későbbiekben Low-tech-re érdemes e ilyet venni. :)
(saját véleményem: 80cm.-es akvára viszont én nem vennék 90cm.-es lámpát...)
Köszi! Egyetértek mindenben! Én csak szerettem volna többet tudni róla. Elengedtem. Nálunk sok üzletben van happet lámpa. Happet aquaLED max color 80 ugyanolyan felejtős?
 
Kíváncsiságból rákerestem, hátha találok valami összehasonlító videót youtube-on...

Egy összehasonlítás a 60 cm-es verzióban egy Twinstar B szériával. A Twinstar B a leggyengébb széria fényerőben, inkább halas akváriumhoz ajánlják.
Fényerőben még ez a Twinstar is 3x veri. Egyébként pont ezt a telefonos appot ismerem és azt mondhatom az a 3800 körüli lux molyfing kb 30 cm magasról egy 60-as Wrgb lámpától. Persze ez nem egy profi teszt, de a lényeg egyértelmű szerintem. Normális összehasonlító tesztet nem is találni róla, így ez alapján már azt mondom totál felejtős az a Sinkor. A leírásban szereplő 5500 lumen meg egyértelmű kamu lehet.
Annyi helyesbítést tennék, hogy a lámpa amit összehasonlítottak egy wrb=white,red,blue. Állítólag 3700lm kellene tudnia, de a fenti videó alapján ez kétséges. A twinstar 1700-at tud, ez meg az összehasonlítás alapján jó esetben is csak a felét. Szóval @totht75 mi csak jó szándékkal adunk tanácsot. Ami túl szép, hogy igaz legyen az általában nem igaz. Növényeknek fény kell. Ha olcsó lámpát szeretnél kezdésnek, rendelj kínából chihiros A verziót. Azokat 5730-as ledekkel gyártották és erősek. Én is azokkal kezdtem.
 
Annyi helyesbítést tennék, hogy a lámpa amit összehasonlítottak egy wrb=white,red,blue. Állítólag 3700lm kellene tudnia, de a fenti videó alapján ez kétséges. A twinstar 1700-at tud, ez meg az összehasonlítás alapján jó esetben is csak a felét. Szóval @totht75 mi csak jó szándékkal adunk tanácsot. Ami túl szép, hogy igaz legyen az általában nem igaz. Növényeknek fény kell. Ha olcsó lámpát szeretnél kezdésnek, rendelj kínából chihiros A verziót. Azokat 5730-as ledekkel gyártották és erősek. Én is azokkal kezdtem.
a Chihiros a801 vagy az Aqua week raptor d800 a jobb választás?
https://www.webshop link moderálva/led-akvarium-vilagitas/chihiros-led-a-sorozat-80-100cm-50w-a801
https://www.webshop link moderálva.hu/index.php?route=product/product&product_id=3003
 
A chihiros egy picivel erősebb, több potenciál van benne növényezéshez, a raptor pedig wrgb. Mindkettő szép színeket ad.
Low-tech v. halas akváriumhoz én a raptort venném, növényes-CO2 vonalhoz inkább a Chihi-t.
 
A chihiros egy picivel erősebb, több potenciál van benne növényezéshez, a raptor pedig wrgb. Mindkettő szép színeket ad.
Low-tech v. halas akváriumhoz én a raptort venném, növényes-CO2 vonalhoz inkább a Chihi-t.
co2 nem lesz.
 
Még. Szerintem is chihiros. Inkább dimmeld 50%-ra hogy tovább bírja. Egy hibát ne kövess el. Ne dimmeld túl. Ha nagyon alacsonyan járatod a ledeket, a táp kinyiffanhat.
Van kettő, amit néztem:
régebbi https://www.webshop link moderálva/led-akvarium-vilagitas/chihiros-led-a-sorozat-80-100cm-50w-a801
újabb https://www.webshop link moderálva/led-akvarium-vilagitas/chihiros-led-a-sorozat-ii-32w-a801
az új áramfogyasztása kisebb, de lumenre is sokkal kevesebb. Kérem, írjatok róluk véleményt.
 
Ennek mi a magyarázata? Nem vitakozom, csak szakmai érdeklődés, mert ilyennel még nem találkoztam.
Nem vagyok technikai ember, de biztos így van, mert én egyet így már tönkretettem. Azt szokták itt a fórumon mondani, hogy 20% alatt ne járasd hosszú távon. Kérdezzük meg @tsokee -ékat, ők többet is építettek már.
 
Back
Oldal tetejére