• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyszerűen elkészíthető LED világítás kérésre...

Érdekes amit irtok,de biztos igazatok van.
240x50=12000 lumen
12000/180=66db
tehát 66db led 180 mA-el hajtva
azaz 66x2.16W=142.5 Watt
Viszont ezek szerint fogyasztásban a T5 fénycső csak 20 wattal fogyaszt többet,ami azért meglepett.
Egy T5 HO F54W 865 kb 5100 lument tud ha minden igaz. Ezt ugyebár 360 fokban adja le amit reflektorral javíthatunk kérdés hány százalékkal.
Az eddig általam nézett ledek 90-120 fokban sugároznak.
Akkor a 3x5100=15200 lumen 360 fokban a fénycső esetén,ill 12000 lumen 90-120 fokban a ledek esetén.
Vagy én nem értek valamit nagyon vagy ennyire túl kell méretezni a ledeket?

üdv:tsava

Igaz nem egy mostani írás, és az is lehet, hogy én értelmezek rosszul valamit, csak itt a T5-ös fénycső fogyasztása van "összehasonlítva" a led fogyasztásával.

" 66x2.16W=142.5 Watt
Viszont ezek szerint fogyasztásban a T5 fénycső csak 20 wattal fogyaszt többet,ami azért meglepett."

Azt azért hozzá kell tenni, hogy a ledeknél számolt 142,5 Watt az 12-Volton értendő, ami ugye már a tápegység 220V-os ágán igen csak kevesebb... így közel sem annyi a ledek fogyasztása mint a fénycsöveké... szerintem.

Csak tisztázni szerettem volna, azok kedvéért akik most akadnak rá erre az írásra, nehogy félrevezető legyem.
 
Igaz nem egy mostani írás, és az is lehet, hogy én értelmezek rosszul valamit, csak itt a T5-ös fénycső fogyasztása van "összehasonlítva" a led fogyasztásával.

" 66x2.16W=142.5 Watt
Viszont ezek szerint fogyasztásban a T5 fénycső csak 20 wattal fogyaszt többet,ami azért meglepett."

Azt azért hozzá kell tenni, hogy a ledeknél számolt 142,5 Watt az 12-Volton értendő, ami ugye már a tápegység 220V-os ágán igen csak kevesebb... így közel sem annyi a ledek fogyasztása mint a fénycsöveké... szerintem.

Csak tisztázni szerettem volna, azok kedvéért akik most akadnak rá erre az írásra, nehogy félrevezető legyem.



Ha jól emlékszek akkor P=u*i (p=teljesítmény) (u=feszültség) (i=áramerőség)
 
Azt azért hozzá kell tenni, hogy a ledeknél számolt 142,5 Watt az 12-Volton értendő, ami ugye már a tápegység 220V-os ágán igen csak kevesebb... így közel sem annyi a ledek fogyasztása mint a fénycsöveké... szerintem.

Csak tisztázni szerettem volna, azok kedvéért akik most akadnak rá erre az írásra, nehogy félrevezető legyem.

Ezt nagyon rosszul értelmezted, nem kevesebb a 230Voltos oldalon sem az a 142 Watt,
inkább egy picit több is hiszen a tápegységnek is van hatásfoka, vesztesége.
 
Kimérted?

Nem kell mérni, ez az elektronika törvénye.
Ahogy Icepeak is írja Teljesítmény egyenlő áram és feszültség szorzata.
Tehát 142 Watt = 12 Volt szorozva 11,83 Amper
Ez 230volton 0,61 Amper nagyjából (eltekintve a táp veszteségétől és)
Ha az egyik szorzó változik változik a másik is ha a végeredmény azonos, ez meg egyszerű matek.
 
Nem kell mérni, ez az elektronika törvénye.
Ahogy Icepeak is írja Teljesítmény egyenlő áram és feszültség szorzata.
Tehát 142 Watt = 12 Volt szorozva 11,83 Amper
Ez 230volton 0,61 Amper nagyjából (eltekintve a táp veszteségétől és)
Ha az egyik szorzó változik változik a másik is ha a végeredmény azonos, ez meg egyszerű matek.


oké...Én néztem be a dolgot! :D
 
Sziasztok!
Mint ezen a téren nulla tapasztalattal rendelkező kérdezem, jól gondolom-e az eddig felületes olvasmányaim alapján:
64 lityis 36cm magas, CO2 nélküli akvárium fölé a "sima" led szalag valóba felejtős, és halálsugár erejű fényszórókra van szükség?
 
Sziasztok!
Mint ezen a téren nulla tapasztalattal rendelkező kérdezem, jól gondolom-e az eddig felületes olvasmányaim alapján:
64 lityis 36cm magas, CO2 nélküli akvárium fölé a "sima" led szalag valóba felejtős, és halálsugár erejű fényszórókra van szükség?


Halálsugár nem kell!:) 0.5W T5 fénycső/liter ekvivalens fénymennyiségre lesz szükséged, ami kb. 25-30 lumen/liter (én ilyet olvastam itt a fórumon).
5360-as led szalaggal próbálkoznék a helyedben. A kérdésedre nem tudok felelni, de a válasz engem is érdekel!
 
a válasz engem is érdekel
Minél többet olvasom, annál inkább elbizonytalanodom. Gondolom led szalag, "trafó", alu profil kellene és ennyi. De hogy melyikből milyen és milyen ne... Profilból pl. találtam olyan háromoldalút, amihez kapható víztiszta "fedél". Fedéllel lefele, benne a szalaggal mehetne az aki főlé. Esetleg még a tetejére rácsos profil, hogy jobban hűljön...
 
Mi történik, ha nem vízálló szalagot használok, de az alu profilra kerülne átlátszó tető (azaz alj), és az akvárium is nagyrészt fedett lenne? Így is ritkítaná a ledeket a pára? Valaki próbált már hasonlót?
(Ha mehet, a következő lépés a "költségelés".)
 
  • Like
Reactions: dag
Sziasztok! Remélem tudok segíteni.
Én 5630-ból is építek, 6500K- tól használok kizárólag beltérit akikhoz, így is eléggé melegszik, pláne ha még be van zárva a (vízállónak titulált) epoxi védelem alá. Jók az aluprofilok, viszont kevés önállóan a passzív hűtésre, ezért más fémre ( rozsdamentes) felületre kell szerelni és minél nagyobb kontaktot biztosítani. A profil előtti pc búra egy IP65 vízvédelmet biztosít, viszont nem érdemes betenni aki tető alá, csak ha letömített teljes zárást kap.
Szerintem teljesen jó!
 
Szalaggal nekem az a bajom, hogy nem tudom, mire lehet esztétikusan kettőnél több sort tenni. A profilok szépek, "búrázhatóak", de csak keskenyt találtam. Jó lenne 10 centi szélesben. :)
Ha meg három profilt rögzítek egy ilyen széles lapra, azt nem tudom elképzelni úgy, hogy ne "gányolásnak" tűnjön. - Persze ez az én amatőr szemszögem, a profiknak gondolom nem jelent gondot. Az én ilyen diy megoldásom tuti messze lenne a "szép"-től.
 
Az én készülgető led/fénycsöves függesztett lámpám alapja gipszkarton profil CD27/60-as az az 60milliméter széles, és 27 milliméter magas, az összekötésükre pedig UD27 "kódnevű" :) szintén kartonos "U" profilt használtam, és popszegeccsel rögzítettem. Mivel a profil elég vékony, így könnyű alapja lehet egy lámpának, ráadásul moduláris , így később a fénycsöves részt is könnyen ki tudom majd cserélni.
19463345_d8baeb5e3c202ba75af121ea252c27c6_xl.jpg
 
Az én készülgető led/fénycsöves függesztett lámpám alapja gipszkarton profil CD27/60-as az az 60milliméter széles, és 27 milliméter magas, az összekötésükre pedig UD27 "kódnevű" :) szintén kartonos "U" profilt használtam, és popszegeccsel rögzítettem. Mivel a profil elég vékony, így könnyű alapja lehet egy lámpának, ráadásul moduláris , így később a fénycsöves részt is könnyen ki tudom majd cserélni.
19463345_d8baeb5e3c202ba75af121ea252c27c6_xl.jpg
Váááááááááááááá......ez nagyon ötletes .Építőiparban dolgozom ,de nem jutott volna eszembe,GERONIMO:mad:.Nagyon jóóó lesz,kíváncsian várom milyen lesz üzem alatt is.Remélem bemutatod majd a nagyközönségnek(y):)
 
Victor.....ez nagyon ötletes! Teljen kompakt és esztétikus a kialakítás már ebben a formában is. Milyen hővédelme lesz a ledeknek. Függesztve lesz az egység?
 
Back
Oldal tetejére