• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium LED világítás

Szerintem a legszebb fényű lámpa az ONF. Mondom ezt annak ellenére, hogy én is chihiket használok.
Az eddig felsoroltak közül mindegyiknél szebb színeket produkál, de nagy hátránya, hogy nem igazán lehet megvenni. Függeszthető 90-s verziót legalábbis én nem találtam.
Aminek szerintem még szebb a színvisszaadása az AI Prime Freshwater 16HD, de az meg árban más kategória és a Kessil lámpái.
 
Az eddig felsoroltak közül mindegyiknél szebb színeket produkál, de nagy hátránya, hogy nem igazán lehet megvenni. Függeszthető 90-s verziót legalábbis én nem találtam.
Aminek szerintem még szebb a színvisszaadása az AI Prime Freshwater 16HD, de az meg árban más kategória és a Kessil lámpái.
Egyetértek. Kár, hogy ezeket nem forgalmazza a GA. @viktorlantos
 
Sziasztok, egy ideje nem követem sajnos a növényes akvarisztikát, és úgy tűnik muszáj lesz armatúrát cserélnem az akvárium felett, mert nem találok bele való 1047 mm-es fénycsövet. 120 cm hosszú low-tech fölé azonnal egy ody 2x54W T5-öt tennék, de mi lenne jelenleg a budget LED armatúra erre a méretre hasonló, 8-10.000 lm körüli fénnyel?
 
Sziasztok, egy ideje nem követem sajnos a növényes akvarisztikát, és úgy tűnik muszáj lesz armatúrát cserélnem az akvárium felett, mert nem találok bele való 1047 mm-es fénycsövet. 120 cm hosszú low-tech fölé azonnal egy ody 2x54W T5-öt tennék, de mi lenne jelenleg a budget LED armatúra erre a méretre hasonló, 8-10.000 lm körüli fénnyel?
Post in thread 'Szállítmány beérkezések'
https://akvakertesz.hu/threads/szallitmany-beerkezesek.1844/post-537620
 
Sajnos ez nem nevezhető számomra budget megoldásnak, marad az ody lámpa...
120-as akvára már az épített "budget" led sem filléres tétel:

5730-as ledszalag, 5 méter: ~16.500 HUF
Aluprofil: ~8.500 HUF
Tápegység (150W): ~8.000 HUF
Vezérlő (TC420): kínából rendelve +vám, +ÁFA...ki tudja mennyi csoroghat még rá?!...legyen ~13.000 HUF

+
kábelezés, forrasztás, függesztés megoldása, barkácshajlam. Szóval jóval olcsóbb, de nem egy esti pizza ára...
 
11000 lm-re kérted a legolcsóbb gyári ajánlatot. Ekkora teljesítményre ez a legolcsóbb gyári

Ez a kategória már high-tech szint, low-tech fölé nem tennék ilyen erős lámpát, annak előbb-utóbb algabumm lesz a vége. Van a piacon több olyan led lámpa, ami ilyen igényekre van kitalálva, pl. a GA kínálatában ez jó lehet: https://greenaqua.hu/hu/odyssea-800-led-lampa-120cm-0-5w-96.htm. Vagy pl. Sincor, Week Aqua lámpák , de ezeket más webshopokban kellene nézelődni.
 
Inadsz, ennek a nagytesója is azt mondom, hogy rendben van árra, de elég lehet ez a teljesítmény egy low-tech fölé? 54W LED fényereje mennyi lehet? ~5000 lm? A jelenlegi világításom ~9000 lm, persze ez mivel fénycső, hiába van fényterelő reflektor felette, nem hiszem, hogy 6-7000 lm-nél több menne a talaj felé. A jelenleginél gyengébbet semmiképp se szeretnék. :(
 
Ez a kategória már high-tech szint, low-tech fölé nem tennék ilyen erős lámpát, annak előbb-utóbb algabumm lesz a vége. Van a piacon több olyan led lámpa, ami ilyen igényekre van kitalálva, pl. a GA kínálatában ez jó lehet: https://greenaqua.hu/hu/odyssea-800-led-lampa-120cm-0-5w-96.htm. Vagy pl. Sincor, Week Aqua lámpák , de ezeket más webshopokban kellene nézelődni.
Már bocsánat mindenkitől, de konkrétan kérdésre válaszoltam. Nincs budget megoldás 10ezer lumenra, max diy. Sincort nem ismerem, nem tudom mennyire megbízható.
de mi lenne jelenleg a budget LED armatúra erre a méretre hasonló, 8-10.000 lm körüli fénnyel?
 
Ez a kategória már high-tech szint, low-tech fölé nem tennék ilyen erős lámpát, annak előbb-utóbb algabumm lesz a vége. Van a piacon több olyan led lámpa, ami ilyen igényekre van kitalálva, pl. a GA kínálatában ez jó lehet: https://greenaqua.hu/hu/odyssea-800-led-lampa-120cm-0-5w-96.htm. Vagy pl. Sincor, Week Aqua lámpák , de ezeket más webshopokban kellene nézelődni.
Hát ezt az időt max egy növények nélküli aranyhalas akváriumra tudom elképzelni a sok kék ledje miatt.
 
Sincort nem ismerem, nem tudom mennyire megbízható.
Gondolkodtam rajta, hogy azt rendeljek a 30 literes fölé, de szerintem a túl szép ahhoz, hogy igaz legyen kategória. Invitalpetnél a fehér 10W-os, 30 centis 12.000 Ft és elvileg 2800 lumen. Hasonló árban a Chihiros 10W tud 1150 lument. Nekem fura ez a 2,5-szeres különbség. Maradtam a reálisabbnak tűnő értéknél.
 
Gondolkodtam rajta, hogy azt rendeljek a 30 literes fölé, de szerintem a túl szép ahhoz, hogy igaz legyen kategória. Invitalpetnél a fehér 10W-os, 30 centis 12.000 Ft és elvileg 2800 lumen. Hasonló árban a Chihiros 10W tud 1150 lument. Nekem fura ez a 2,5-szeres különbség. Maradtam a reálisabbnak tűnő értéknél.
Erre gondoltam én is. Elvileg persze nem lehetetlen, mert a régi sima chihiros chipjei is ennyit adtak le. A kivitelezés gondolom silány, de egy próbát esetleg megér a 120 cm-es.
 
Egyetértek. Kár, hogy ezeket nem forgalmazza a GA. @viktorlantos

Nem érzem bennük a kihagyhatatlant.

Eleve drága. A kiegészítőkkel pl a Kessil elég borsos. (2 lámpa kiegészítőkkel kb 1500 EUR) És eddig az összes Kessil amit láttunk harmat gyenge volt szokásos sárgás színvilággal.
Lehet az új lámpával kicsit emeltek a fényerőn, de a cég eddig nem arról volt híres, hogy aquascaping-re hegyezett lámpákat gyárt.
Kiállításon egyenesen lehangoló volt minden alkalommal amikor láttuk. A ventik miatt meg zajos is.
update: megnéztem az új lámpást. Ha 2 kiló lenne a két lámpa lehet alternatíva lehetne a többi mellett. De pl liquid videójában a két lámpa több árnyékot csinált mint 1 twinstar csík.

Az AI-nál azon kívül, hogy nehezebb a beszerzése és szintén drága, szerintem átgondolatlan a felfüggesztése. Leginkább akkor él meg a lámpa, ha valami fix keretre, plafonra, álmenyezetre, polc stb teszed.
Függesztőkábelen nem az igazi. A karos megoldás meg egy ilyen lámpánál, nagy akváriumoknál szerintem felejtős. Ronda.

Az ilyen spot lámpák önmagukban egyedül egy kocka aki felett izgalmasak lehetnek, ha bepasszol a lakás hangulatába. De a karos megoldás mindegyiknél felejtős. Marad a keretre szerelés.

Nekem természetesebb színben ONF és Maxlite ami eddig bejött.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére