• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADWA TDS mérő beállítása

stanci

Főkertész
Sziasztok!

Le tudnátok írni ennek a TDS mérőnek a beállítását? Az odáig rendben van, hogy a TDS-t 120-150 környékére kell belőni, de mikor mér TDS-t a műszer? Nekem a gyári leírás nem sokat mond.. :oops:

LINK

Kérdés:Most vettem kézbe az Adwa tds mert,az elsö méréskor kalibrálni kell?A folyadék amit kaptam hozzá,az hány kalibräläsra van?Az egész vagy csak egy kevés kalibrälo folyadékot használjak?Hogy tároljam a folyadékot?Előre is köszi.

Maci

VIP kertész
Kérdés:Most vettem kézbe az Adwa tds mert,az elsö méréskor kalibrálni kell?A folyadék amit kaptam hozzá,az hány kalibräläsra van?Az egész vagy csak egy kevés kalibrälo folyadékot használjak?Hogy tároljam a folyadékot?Előre is köszi.
Elvileg kalibráltan érkezik, így nem kell az első mérésnél kalibrálni. TDS mérőként lényegesen ritkában kell kalibrálni, mint egy ph mérőt például. Ha a kis hozzáadott zacsis kalibráló folyadékra gondolsz, úgy az egy kalibrálásra elegendő szerintem, én egy "szűz" carbo-s poharat használok a kalibráláshoz, ebbe töltök annyi folyadékot, ami elegendő a kalibrálás elvégzéséhez vagyis tudjon mérni benne a kütyü. Kapható kis üveges kiszerelésben kalibráló folyadék és ebből szoktam a méréshez kitölteni egy keveset. Ha van valamilyen "szűz" flakonod, akkor abba is beleöntheted a zacsis kalibrálófolyadékot és úgy talán valameddig eláll.

Akkor szerinted ne kalibräljam?Mert az elsö meres utän 186-ot mertem az akiban?En most meg csapvizzel cserelek,igaz nemsokäig.Holnaptol RO.

Maci

VIP kertész
Akkor szerinted ne kalibräljam?Mert az elsö meres utän 186-ot mertem az akiban?En most meg csapvizzel cserelek,igaz nemsokäig.Holnaptol RO.
Én nem kalibráltam, de ha meg akarod nyugtatni magad és túl akarsz esni a kalibráláson, úgy megteheted. Arra figyelj, hogy kalibrálni csak ppm beállításban lehet a kütyüt, egyébként a használati útmutatást végigkövetve könnyen el lehet végezni.
Ha aktív talajod van, úgy az elején húzza le a tds-t rendesen, azért mértél csak 186-ot szerintem vagy a csapvíz király felétek. Ha van otthon RO-d, mérj rá, látni fogod, hogy kalibráltan érkezik a cucc.

Klaudia

Kertész szaki
Sziasztok!
A calibrálással kapcsolatban lenne kérdésem.
Szeretném a tds mérőmet újra beállítani. Off gombot hosszan nyomva megjelenik a cal felirat. Amint elengedem a gombot, megjelenik az 1382 USE felirat, homokóra és a cal felirat villog.
Beleteszem a calibráló folyadékba, és nem történik semmi. csak villog tovább a cal felirat.
Mit csinálok rosszul?

Maci

VIP kertész
Sziasztok!
A calibrálással kapcsolatban lenne kérdésem.
Szeretném a tds mérőmet újra beállítani. Off gombot hosszan nyomva megjelenik a cal felirat. Amint elengedem a gombot, megjelenik az 1382 USE felirat, homokóra és a cal felirat villog.
Beleteszem a calibráló folyadékba, és nem történik semmi. csak villog tovább a cal felirat.
Mit csinálok rosszul?
PPM állásban végezd el a kalibrálást, ne tds állásban. Én is ezzel szívtam az első kalibrálásomnál.

Nekem a kalibrálás előtt kb. 5 ppm-el többet mutatott. Meg aztán ott volt az a kalibráló folyadék, engem meg nagyon érdekelnek a kütyük, így megcsináltam a kalibrálást.

Oldal tetejére